Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Osłona głośników wymiana co i jak ?


adatru1111
17-06-2009, 22:13
Wymieniał ktoś kratkę głośników w drzwiach przednich? Łatwo się to wyjmuje? ;P

chlebki
17-06-2009, 23:12
Musisz wymontować całą tapicerkę drzwi żeby założyć nowe. Jest metoda na skróty. Można wydłubać stare osłony a nowe wkleić bez ściągania tapicerki.

mekess
18-06-2009, 00:22
Proponuję tą pierwszą, tylko uwżaj na kołki plastikowe, a bardziej na ich "gniazda" w tapicerce, odklejają się!!! TTTM :(

bigor
18-06-2009, 05:46
A ja zrobiłem właśnie na skróty i jest ok :-)

subratri
18-06-2009, 07:36
pewnie że bez ściągania. Jak jest już połamana to o co tu jeszcze dbać?? Rwij z "wierzchu" a później nową na kropelkę i to też oszczędnie, żeby następnym razem łatwo zeszło :)) bo następny raz prawdopodobnie będzie :564:

MarcusGawin
18-06-2009, 07:47
Moja metoda jest trochę ulepszona.Mianowicie starą rozwalamy do gołej tapicerki,a nową przy użyciu np.świeczki delikatnie podgrzewam wystające plastikowe "paluszki" i delikatnie odginam na zewnatrz.Powstaje taki samotrzymający zestaw łapek.Teraz wystarczy umiejętnie wsadzic i gotowe :-)

DDiablo
18-06-2009, 15:35
Moja metoda jest trochę ulepszona.Mianowicie starą rozwalamy do gołej tapicerki,a nową przy użyciu np.świeczki delikatnie podgrzewam wystające plastikowe "paluszki" i delikatnie odginam na zewnatrz.Powstaje taki samotrzymający zestaw łapek.Teraz wystarczy umiejętnie wsadzic i gotowe :-)

Też tak robiłem, polecam :)

stachumal
20-06-2009, 09:15
Ja wymieniłem przy okazji ściągniętych tapicerek . Polecam maskownice metalowe. ja założyłem czarne a głośniki, które prześfitywały tak nieładnie również prysnąłem czarnym sprejem i jest kul!!!!!! Ramkę maskownicy przykręciłem na śrubki do tapicerki a śrubki te przykryła siatka met.


Pozdrawiam Staszek.

msankowski
20-06-2009, 22:13
Polecam maskownice metalowe. ja założyłem czarne a głośniki, które prześfitywały tak nieładnie również prysnąłem czarnym sprejem i jest kul!!!!!! Ramkę maskownicy przykręciłem na śrubki do tapicerki a śrubki te przykryła siatka met.

Witam serdecznie. Ja też mam czarne maskownice metalowe, przykręcone do tapicerki.
Trochę odstają (mają wysokość ok. 15 mm), ale teraz dzieciaki mogą kopać do woli.

Pozdrawiam, Mirek

stachumal
21-06-2009, 17:36
Potwierdzam że moje maskownice również odstają ale jak się drzwi przymkną w momencie wysiadania to ciarki po plecach nie przechodzą od dźwięku łamanego plastiku na kolanie.

Również pozdrawiam Staszek.

devaluator
21-06-2009, 21:04
ja miałem o tyle ciekawie, że na jakieś druty zamocowano czarne, bylejakie i brudne, odstające badziewie. Na allegro kupiłem nowe w oryginale, niebieskie. Wkładam a tu lipa... wypadają. Na każdy wystający wąsik założyłem kawałek rurki termokurczliwej, zapalniczka i od ponad roku ani razu nie wypadło.

b4k3
05-09-2014, 20:02
Witam.
Odgrzewam kotleta :p

Poszukuję metalowych maskownic głośników drzwi przednich Ford Galaxy MK1
Czy ktoś ma namiary na jakiś sklep albo konkretną nazwę produktu ?
Na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem tyko plastikowe i po kilku klientach ( TAXI ) będzie ten sam efekt.
Pozdrawiam !