Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Korozja tak szybko ?? cy to normalne ??


Jelczu
26-06-2009, 22:04
mam auto z 2001r i są niewielkie oznaki korozji w nadkolach i jeszcze w kilku elementach ? czy to normalne w tak młodym aucie ? myślałem ze auto jest w pełnym ocynku. Może znacie jakieś środki żeby to jakoś zabezpieczyć przed dalszym korodowaniem.

DDiablo
26-06-2009, 22:16
Ocynku nie ma w SGA, u mnie są lekkie objawy rdzy w tylnych światłach http://i693.photobucket.com/albums/vv300/wiola_01/sharan_granatowy/P6096546.jpg gdzie jest ten rowek po obu stronach i wewnątrz klapy tylnej gdzie jest odpływ wody. Tylko mój ma już swoje lata a to całekiem niedawno wyskoczyło. A i oczywiście na ramkach w tylnych uchylnych szybach mam rdzę ale to norma :)

Spóźniony Edit, może się przyda:

W SGA jest jednak ocynk. Co prawda nie całe nadwozie ale daje zdjęcie co jest ocynkowane, co ciekawe w mkII też tak to wygląda.

1 - Jednostronnie ocynkowane
2 - Dwustronnie ocynkowane


W VW chyba wiedzą :D W sumie to nawet widać, od kupna na przednim błotniku który jest niby ocynkowany mam zdarty lakier wielkości małego paznokcia i nic się nie dzieje, a tam gdzie nie ma ocynku pojawia się trochę rdzy w standardowych miejscach.

kacper1k3
27-06-2009, 02:02
Witam !!!!
Serdecznie!!
Ja też mam 2001r. ale śladu korozji nie ma.Ani z dołu ani z góry. Wszystko Jak Świerzynka.
Polzdrawiam!!!!!

MarcusGawin
27-06-2009, 08:05
Chyba są trzy wyjścia:
-auto pochodzi z krajów nadmorskich(duża ilość soli w powietrzu)
-wada produkcyjna
-auto było zalane(popowodziowe)tj.np pękla rura w garażu itp

a swoją drogą to SGA chyba mają ocynk,bo inaczej to byłby częsty temat na forum
Pozdr.

Paintbox_team
27-06-2009, 09:33
Witam!U mnie ani śladu korozji...Może auto było uderzone lub przedarte i wychodzą różne niedociągnięcia...
Pozdrawiam

cowboy
27-06-2009, 10:02
Ocynku nie ma w SGA
A co to te SGA?

Mój 2003 jest chyba w ocynku, ale to wersja ang.

MarcusGawin
27-06-2009, 10:19
SharanGalaxyAlhambra (SGA)

Kowalu
27-06-2009, 10:31
SGA - Sharan,Galaxy,Alhambra. Mój anglik tez zardzewiał, ostatno kleiłem dziury w progu, musiałem czyscic rdze przy wlewie paliwa, na nadkolu i na dole drzwi tylnich a wszystko to z jednej strony i to z tej od srodka jezdni. Reszta karoserii jak nówka wiec pewnie jakas wada fabryczna, zle zabezpieczone poszczególne elementy etc.

RafałB
27-06-2009, 11:19
Moim zdaniem to bardzo dziwne że masz rdze,powinien być ocynk to po pierwsze wątpie żeby w MK2 nie było,ja w MK1 nie miałem ani śladu.Najprędzej autko było walone i źle naprawione.

DDiablo
27-06-2009, 11:25
Moim zdaniem to bardzo dziwne że masz rdze,powinien być ocynk to po pierwsze wątpie żeby w MK2 nie było,ja w MK1 nie miałem ani śladu.Najprędzej autko było walone i źle naprawione.

Niestety ale SGA to nie passat :) Tutaj projektanci pare głupich błędów zrobili :)

RafałB
27-06-2009, 11:30
Nie będe sie sprzeczał,bo tego ocynki pewny nie jestem,ale skoro tak to bardzo dziwne że go nie ma.A czemu akurat porównałeś do Passata?

DDiablo
27-06-2009, 11:42
Bo z passkiem mam styczność i bardziej podobają mi się niektóre rozwiązania w passku :) Np mocowanie elektrycznych szyb :)

RafałB
01-09-2009, 10:15
Hehe zdziwiłem sie ostanio ale na lewych drzwiach (sam próg,jakies 3-4cm ) zauważyłem ubytek lakieru i jakieś małe ognisko "brązu"...Zastanawiam sie co z tym zrobić.Ostatnio myłem autko Karcherem i zrobił mi sie odprysk (plamka - zeszło 1cm lakieru).Może jednmi 2gie jakoś bym "zalepił" bo troche szpeci.Robiliście coś podobnego?
I pytanie odnoście używania własnych myjek wys-ciśnieniowych,jakie macie doświadczenia,rady?