Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] wymiana baterii w kluczyku


kokos1
29-06-2009, 09:45
Najprawdopodobniej zdechła mi juz bateria w kluczyku i nie mogę zdalnie otwierać i zamykać auta. Proszę o info czy po wymianie baterii będzie konieczne jakieś programowanie kluczyka czy poprostu wkładam nowe baterie i powinno działać.

Klaif
29-06-2009, 12:37
oj kolego.....
chyba tak jak nabijają się w radiu faktycznie będzie niedługo na forach... zanim ktoś weźmie się za wykręcenie żarówki w lampie napisze posta w jaką stronę kręcić.....
skoro i tak klucze nie działają to wymień baterię i będziesz widział.... a kodowanie kluczyka było co chwile na forum, a także masz w instrukcji opisane

bart07
29-06-2009, 13:22
oj kolego.....
zanim ktoś weźmie się za wykręcenie żarówki w lampie napisze posta w jaką stronę kręcić.....

Naprawiałem ukręconą wtyczkę zasilania do notebooka (5cio czy 7 pinową), więc wiele mnie nie zdziwi... Osobiście wolę 2x zapytać niż raz spie.... Żaróweczka może być na gwint, bagnet, wcisk. kabelki, więc to zły przykład. Producenci mają różne kruczki co by zagonić nas do ASO i przykład kluczyka jest jak najbardziej na miejscu. Temat co chwila powraca więc nie jest oczywisty.

Zawsze można zrobić podforum "śmietnik" i przenosić słabe tematy.
Bart.

Młynek
29-06-2009, 13:55
Jeżeli padły Ci baterie to będziesz musiał po wymianie zaprogramować kluczyk.
Do wymiany masz 2 baterie i wymień od razu obie (piszę bo słyszałem o takich co kombinują z 1 ale na długo to nie może starczyć)

Innym powodem tego że kluczyk przestał działać, mogą być nie baterie a odlutowujące się nogi od "kości" znajdującej się w kluczyku. Sam tak miałem i pewien elektryk który naprawiał kluczyk kluczyk powiedział że jest to typowa usterka tych kluczyków.
Powodzenia.

bary
29-06-2009, 15:25
Ja tyle razy zmieniałem baterię w kluczyku i nigdy nie musiałem programować centralnego.

Klaif
29-06-2009, 15:50
zależy od stopnia rozładowania baterii...
kolego bart 07 chcę otworzyć drzwi od pasażera złapać prawą ręką czy wygodniej mi będzie lewa???

może ostatnio prze uczniów "praktyki" z zawodówki jestem przeczulony... ale jak nie sprawdzisz sam i już się pytasz o rzeczy co sprawdzenie i tak cię czeka a czas zajmie ok 5 minut to jest to rozbrajające. jak bys się pytał o coś co wymaga co najmniej odkręcenia 10śróbek... przygotowania, wjechania na kanał... ale o takie ej... bez obrazy ale sam sie zastanów...
ps, żarówki.... opisałeś to jak byś miał wymienić żarówkę co najmniej 1kW
a jak nie wiesz jak w sharanie to tez masz w instrukcji

subratri
29-06-2009, 17:55
Temat co chwila powraca więc nie jest oczywisty. temat co chwila powraca bo nikomu się szukać nie chce.
Proszę uzyć opcji szukaj.