Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Blokada koła


ozontomek
30-06-2009, 11:09
Pewnie dostanie mi się za zaśmiecanie itp. :diabel2:,ale używając "szukajki" nie znalazłem odpowiedzi :(także piszę...
po przeglądzie na wałkach powstał taki problem,że na luzie blokuje mi się przednie lewe koło.Może miał ktoś podobny problem i mógłby się podzielić jakimiś rozwiązaniami jaka jest tego przyczyna?

czytaczforum
30-06-2009, 12:55
koło może blokować łożysko lub hamulce przez niecofające się cylinderki.Postaraj się sprecyzować jak wygląda to blokowanie.

ozontomek
30-06-2009, 13:04
koło może blokować łożysko lub hamulce przez niecofające się cylinderki.Postaraj się sprecyzować jak wygląda to blokowanie.

Wiesz może głupio to zabrzmi,ale nie potrafię sprecyzować tego blokowania.
Może tak:polega na tym,że na luzie(skrzynia automat) koło dosyć szybko hamuje.Nawet jak podniosłem na lewarku i zakręciłem kołem zbyt szybko hamowało.Pewnie gdyby trzymały hamulce byłoby słychać tarcze a tu cisza.
Myślałem,że łożysko lub hamulce,ale obawiam się,że coś jest ze skrzynią.

bart07
30-06-2009, 13:37
Jak hamuje, to gdzieś musi moc oddać. Nawet niewielkie tarcie klocków bardzo nagrzewa tarczę. Zrób test: pojedź jakieś 5 km bez hamowania, zatrzymaj się (w automacie można hamować silnikiem), sprawdź, czy tarcza koła jest dużo cieplejsza od innych, dotknij piasty i będziesz wiedział czy awaria jest na hamulcach, czy łożysku. Jeżeli temperatura po obu stronach bedzie taka sama to przyczyna może być ogólnie w skrzyni. Koło z przodu zawsze szybko hamuje. Masz mechanizm różnicowy itp.

Bart

ozontomek
30-06-2009, 14:58
Dzięki Bart07 za konkretną pomoc!
Pozdrawiam!!!

kor1011
02-07-2009, 23:34
.Nawet jak podniosłem na lewarku i zakręciłem kołem zbyt szybko hamowałoJeśli dałeś radę zakręcić kołem,to znaczy,że hamulec nie blokuje.A co wyszło na pomiarze na rolkach?

ozontomek
03-07-2009, 00:26
To był tylko przegląd i facet powiedział,że jak będę u mechanika to mam mu to przekazać ;) Narazie Galaxy stoi bo czekam na wiatrak i przewody zapłonowe.Jutro tzn. dzisiaj wszystko wymienię i sam zobaczę dokładniej co z tym kołem się dzieje.