Zobacz pełną wersję : Ford 2004 - rozkodowanie


xKamilx
27-08-2005, 17:23
Witam,

Jestem posiadaczem Forda Mondeo z roku 93. Samochód został sprowadzony ponad tydzień temu z Niemiec. Niestety od kilku dni nie mogę korzystać z radia, co prawda niezbyt dobrej klasy, ale zawsze jednak. Powodem jest fakt, iż jest zakodowane, a ja nie mam nawet pojęcia jak wprowadzić ten kod. W instrukcji szybko zerknąłem (w języku niemieckim), iż muszę wcisnąć przycisk 'select' i następnie wprowadzić kod. Nietety nie mogę znaleźć tego przycisku na moim radio. Jest to radio/odtwarzacz kasetowy Ford 2004.

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Adam_2000
27-08-2005, 17:41
W Fordzie 2004, 3-cyfrowy kod wprowadzasz przy pomocy przycisków z n-rem stacji :)
Perwszą cyfrę 1-ką, 2-gą dwójką, 3-cią trójką... a potwierdzasz 4-ką :)

xKamilx
27-08-2005, 17:42
Czyli niemożność wprowadzenia takiego kodu muszę tłumaczyć zablokowaniem się radia? Co teraz powinienem zrobić?

Adam_2000
27-08-2005, 17:45
Musisz wyłączyć radio na jakiś czas (nie wiem... ok 0.5h) i po włączeniu musisz mieć na wyświetlaczu same poziome kreski...

xKamilx
27-08-2005, 17:47
W takim wypadku nie rozumiem - problem z zakodowaniem wystąpił bodajże przedwczoraj i na pewno był wyłączony dłużej niż pół godziny, a w dodatku na wyświetlaczu widać właśnie trzy poziome kreski, naciskanie na poszczególne przyciski niestety nic nie daje.

Adam_2000
27-08-2005, 18:02
To coś jest nie tak z radiem... jakby było zablokowane, to na wyświetlaczu widziałbyś ""Err.
Sprawdzałeś bezpieczniki ?

xKamilx
27-08-2005, 18:06
Nie, w takim wypadku sprawdzę i dam jeszcze znać. Wielkie dzięki za pomoc!

[ Dodano: 2005-08-28, 17:29 ]
Bezpieczniki są ok, nie mam więc pojęcia co się mogło stać. Przy włączeniu radia pokazują się trzy kreseczki, wyczytałem z instrukcji, co prawda w języku niemieckim, ale jednak.. że powinien widnieć napis CODE po naciśnięciu przycisku Select - ale ja takiego nie mam ! Nie rozumiem tego.. O co chodzi z tym przyciskiem w instrukcji, non stop jest wymieniany, a na obudowie go nie ma ?

Jacek
30-08-2005, 02:13
xKamilx, masz jakas fotke tego radia? Moze bedzie latwiej pomoc?

misiek
30-08-2005, 08:29
kod jest 4 cyfrowy. Po kolei wprowadza sie cyfry wciskajac kolejno klawisze od 1 do 4. Ile razy nacisneisz dany klawisz taka liczba wyskoczy w odpowiadajacym mu miejscu na wyswietlaczu. Potwierdza sie bodajze guzikiem z 5. Radze nie mylic sie za duzo przy wprowadzaniu kodu. Gdy uda ci sie kilka razy zle wprowadzic ten "PIN" to radio zablokuja sie "wstepnie" wtedy jest mozliwosc wprowadzenia kodu co pol godz. Czas odliczania idzie przy wlaczonym radiu i chyba pozostaly czas pokazany jest na wyswietlaczu. Jesli i tu pomylisz sie kilka razy (ile nie pamietam) to bedzie kicha. Trzeba bedzie czysic pewnie jakiegos eproma, lub wymienic na nowego.

xKamilx
30-08-2005, 14:14
Fotek niestety nie mam, a z radiem jest taka sytuacja jak mówiłem - po włączeniu radia mam trzy kreseczki i nie mogę wprowadzić zadnej cyferki. Wychodzi na to, że się zablokowało, myślę że tymczasowo, bo próbowałem wprowadzić kod tylko i wyłącznie raz. Postaram się nie dotykać tego radia przez pół godziny przy włączonym akumulatorze, to wtedy zobaczymy. Dzięki wielkie za pomoc.

Adam_2000
30-08-2005, 15:04
Najlepiej, jakbyś zdjął na kilkanaście minut klemę z akumulatora. Wtedy powinno się wszystko zresetować :)
A kod w F-2004 jest na pewno 3-cyfrowy :) ... 3 miesiące temu zmieniłem swojego 2004 na F-7000 (w tym jest 4 cyfry) :)