Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Napinacz paska klinowego bardzo szybko się rozgrzewa


allauto
03-07-2009, 14:56
Witam mam pytanie odnosnie napinacza paska klinowego mianowicie ten ze napinacz bardzo szybko sie rozgrzewa i jak go dotykam po 10 min po odpaleniu silnika jest bardzo goracy i ma odchylenia (drgania) okolo 0.5 cm i nie wiem czy te zjawiska sa normalne. Jezeli ktos moglby sprawdzic w swoim samochodzie czy tak sie powinien zachowywac napinacz czy poprosu powinien byc lekko cieply i stac w miejscu? Dodam ze dzien wczesniej padl mi akumulator, silnik pracuje tak jakby na 2 cylindrach i bardzo nim rzuca podczas jazdy spadla mu moc nie wiem czy moze alternator nie wytwarza odpowiedniego napiecia przez to ze napinacz moze ma jakies opory?
pozdrawiam

dydorobert
03-07-2009, 18:27
sprawdź sprzęgiełko alternaratora - zdemij pasek i pokręć ręcznie kołem pasowym napędzającym wirnik; w prawo ma ciągnąć a w lewo puszczać (jak torpedo w rowerze)

cowboy
03-07-2009, 22:30
dydorobert ma rację; definitywnie sprzęgiełko alternatora-miałem dokładnie te same objawy-grzanie się i drżenie napinacza;
wymień sprzęgiełko napinacza-wszystko minie; same sprzęgiełko ok. 220zł :(

wascidar
03-07-2009, 23:03
Sprzęgło alternatora dokładnie 100 PLN (http://www.allegro.pl/item664495599_kolo_pasowe_z_wolnobiegiem_alternato r_a_vw.html),
wymiana 35 i po kłopocie.

adri
04-07-2009, 10:18
Dzisiaj po odpaleniu auta zaczeło mi rzucać lekko silnikiem ,na gaz reagował normalnie,po kilkuset metrach bylo już normalnie,silnikiem nie rzucało ,cały czas pracowal na 4 cylindry.Czy powodem może być te sprzęgiełko przy alternatorze,wspomnę jeszcze że gdy jadę to przy zmianie biegów coś mi z tej strony popiskuje,ale tylko na zimnym silniku,gdy się rozgrzeje już tego nie słychać.Napinacz paska podskakuje jak u kolegi i coś terkocze,pasek wymieniony .

allauto
04-07-2009, 15:05
dzieki za podpowiedzi w poniedzialek wezme sie za to
ale jeszcze jedna sprawa czy mam wymienic kolo ktore znajduje sie na alternatorze czy napinacz ktory znajduje sie obok alternatora?
pozdrawiamC:\Documents and Settings\Hal 9000\Desktop

cowboy
04-07-2009, 19:21
dzieki za podpowiedzi w poniedzialek wezme sie za to
ale jeszcze jedna sprawa czy mam wymienic kolo ktore znajduje sie na alternatorze czy napinacz ktory znajduje sie obok alternatora?

Koło na alternatorze. Po jego wymianie ma się poprawić. Napinacz to tylko rolka na łożysku ze sprężyną-zobaczysz po wymianie, ale raczej powinien być ok.

nomi9
09-07-2009, 16:57
Witam jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to sprawdż koniecznie czy koło na wale nie ma bicia jeśli jest ok to wymień napinacz ten przy alternatorze na 100 % to on jest powodem
Koszt napinacza 170 {nowy} zeta wymiana 50. Uwaga na allegro oferują używki po 150

allauto
11-07-2009, 09:28
kolo na alternatorze nie ma zadnych luzow natomiast kolo klimatyzacji troszke ma i moze to powoduje drgania napinacza? sprawdze moze dzisiaj jak bede mial czas czy nie ma bicia kolo na wale

dydorobert
11-07-2009, 14:35
jak się zatarło sprzęgiełko jednokierunkowe na alternatorze to i luzu mieć nie będzie, zakręć w prawo i patrz na wirnik alternatora - ma się obracać, teraz zmień szybko kierunek obracania koła pasowego i wirnik nie powinien być napędzany w drugą stronę