Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Ksenony


Soku
07-07-2009, 08:15
Witam. Moje pytanie dotyczy reflektorów ksenonowych do Galaxa Mk1. Czy można wymienić całe reflektory czy tylko żarówki?

Jarek G.
07-07-2009, 11:14
MkI nie ma reflektorów przystosowanych do xenonów. Chyba że HID, ale to jest nieporozumienie. Użyj szukajki, temat (zresztą utworzony przeze mnie) był obszernie dyskutowany pod koniec zeszłego roku.
Pozdro:)

bigor
07-07-2009, 14:21
Zgadzam się z Jarkiem , zestawy HID to totalna porażka , lepiej kupić dobre żarówki. Ewentualnie dać do jakiejś firmy i przerobić na soczewki bixenonowe :-)

Jarek G.
07-07-2009, 14:37
Zapewne jest możliwość wymiany na tuningowane reflektory. Ale trzeba to zrobić z głową.
Pozdro. :one:

Paintbox_team
07-07-2009, 16:04
Racja,zwykłe reflektory nie są przystosowane do xenona i matowieją lustra,pozatym świecisz w niebo i po oczach innych

t nowak
07-07-2009, 16:10
Ktos tutaj nie do konca wie co pisze.....,prosze zwroccie uwage na zestawy nie pochodzace z CHIN!!!

Paintbox_team
07-07-2009, 16:48
Ktos tutaj nie do konca wie co pisze.....,prosze zwroccie uwage na zestawy nie pochodzace z CHIN!!!

Co kolega ma na myśli?
Ja ten temat przerabiałem,zestaw za 120 funtów,przetwornice osram,wszystko cacy....do czasu aż zauważyłem lekkie matowienie luster

Jarek G.
07-07-2009, 17:00
Przede wszystkim światło xenonowe nie może być przepuszczane przez reflektory ze szkłem korygującym. A takie są w MkI. Szkła muszą być bez żadnych nacięć.

lysyG
07-07-2009, 19:33
Ktos tutaj nie do konca wie co pisze.....,prosze zwroccie uwage na zestawy nie pochodzace z CHIN!!!

Oj nie wie, nie wie.
W Zenonach kąt padania jest ustawiany przez lustro, natomiast w MKI i wielu innych "kalafiorach", np.Golf I i II, w których koleżka jeden z drugim montują Zenony, kąt padania światła ustawia klosz (te wypkłe linie na kloszu). Pomijam fakt, że nawet MKII jeżeli już miał montowane Zenony, to musiał mieć spryskiwacze - wystarczy że klosz będzie zabrudzony i kąt padania się zmienia (wali po oczach). Ostatnia spraw ato sprawa matowienia, tak jak koledzy pisali. Zresztą chcesz to montuj Zenony do zwykłych kloszy i wal po oczach innym. Szlag mnie trafia jak jedzie jeden z drugim w Golfie I lub II GTI LPG, z zamontowanymi przetwornicami i wali po gałach.
Oczywiście taki samochód nie przechodzi przeglądów i pierwszy lepszy patrol mundurowych wali mandat.

Jarek G.
08-07-2009, 18:31
Oczywiście taki samochód nie przechodzi przeglądów i pierwszy lepszy patrol mundurowych wali mandat.
Dlatego napisałem, że trzeba to zrobić z głową.
Pozdro :)

Ataman101
08-07-2009, 19:15
chyba że mamy porządnego dzwona i przerabiamy przód na MK2 z xenonami i systemem poziomującym + spryskiwacz, choć do tego wypadało by dokupić pewnie nowy zbiornik wody + pompkę do xenonów :) ale dla chcącego nic trudnego( już kiedyś widziałem alhambre tak przerobioną na totalną wieś)

sworacz37
12-07-2009, 22:21
Witam i pisze to jako ciekawostkę . W Chojnicach na giełdzie samochodowej stal gość i miał różne lampy starego typu poprzerabiane na kxenony no i miedzy innymi leżała lampa od sharna , szkło wypolerowane na glanc a w środku wkład od BMW . Gosc mówi tak : zamawiasz przyjeżdżasz oddajesz stare my wstawiamy nowe i jest cacy i płacisz tylko 1700zl . Przyznam ze wyglądało bardzo atrakcyjnie