Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2006-2015] Jazda na światłach dziennych


marprzy
07-07-2009, 20:21
Serwisy internetowe podały informację, że można już jeździć na światlach dziennych (bez zapalania świateł tylnych).
Czy ktoś orientuje się, czy w Galaxy MK3 te światla przy halogenach to są własnie dzienne, czy postojowe?
W instrukcji nie jest to jasno określone.

subratri
07-07-2009, 20:30
chyba serwis powinien udzielić takiej informacji, ale z tego co mi wiadomo tam siedzą żarówki 5 watowe, te światła są słabo widoczne o zmroku więc ... ale zadzwoń do ASO Powinni wiedzieć.

marprzy
07-07-2009, 20:47
Zadzwonię sobie do ASO, ale jeszcze poszperałem w tej nowej ustawie i... nie jest tam określona siła natężenia światła ?!?

Jest takie ostwierdzenie dla swiatel dziennych:
"nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm7"
oraz wysokość nad drogą:
"250÷1.500mm

i tyle :)

subratri
07-07-2009, 20:53
To jednak nie wszystkie wymogi. Światła do jazdy dziennej powinny się włączać automatycznie po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu), ale powinny się również automatycznie wyłączać po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych
tego wymogu te śiwatła nie spełniają. reszta artykułu tutaj (http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/juz-nie-trzeba-swiatel-mijania,1333540)

marprzy
07-07-2009, 21:12
Sprawdze to jeszcze empirycznie, ponieważ jeżeli ustawi się przełącznik w tryb "Automatyczny" ragujacy na natężenie światła to mogą sie zachowywać tak jak to jest opisane w ustawie. A jeżeli to nie pomoże to pozotaje jeszcze przełączyć światla w tryb "skandynawski".

subratri
07-07-2009, 21:19
właściwie to później doczytałem, że to dotyczy świateł dziennych ale dopiero od przyszłego roku... jednak z tego co rozumiem, muszą to jednak być światła dzienne, myślę, że Jedyną wykładnią jest Ford Polska. Jeśli te światła spełniają Unijne wymogi świateł dziennych to możesz ich używać.

Jarek G.
08-07-2009, 18:24
Przede wszystkim światła do jazdy dziennej muszą posiadać homologację. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
:)

czytaczforum
08-07-2009, 18:39
Najświeższe odnośnie montażu świateł do jazdy dziennej a przepisy http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/juz-nie-trzeba-swiatel-mijania,1333540