Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] sprzęgiełko rozrusznika


Karolka
09-07-2009, 06:47
Przekręcam kluczyk i zamiast uroczego "kleklekle" słyszę gwizd. Wiem, ze to sprzęgiełko rozrusznika ;(

Pomóżcie!
To chyba jakiś feler mojego auta. Co dwa miesiące ten sam cyrk. to będzie 4 raz. Ostatnio mechanik powiedział, że te auta tak mają bo rozrusznik nie osłonięty i cytuje "cały syf ze sprzęgła leci na rozrusznik" słabo się znam na tym, ale nie wierze, że każdy ma tak jak ja. Już mi ręce opadają jak słyszę ten gwizd... Poradźcie coś proszę. Może jak słabo osłonięty to trzeba go jakoś osłonić ;(

przemo_1981
09-07-2009, 08:06
a jak wygląda u Ciebie z dwumasą, nie masz żadnych objawów, bo szczerze mówiąc opis pasuje mi na zjechany bendiks, a syf lecący ze sprzęgła to chodzi głównie o dwumasę

jeśli mówisz, że "Co dwa miesiące ten sam cyrk. to będzie 4 raz" to bym zmienił mechanika i to szybko, jeśli nie może zdiagnozować powodu a ty za każdym razem naprawiasz niby to samo

ps. wrzuć też dane samochodu, bo wróżyć z fusów mało kto potrafi

Karolka
09-07-2009, 11:48
rocznik 2001
115 kM
2,0
przebieg 180 tys.

ano mam objawy ze strony koła dwumasowego, ale mechanik (jeszcze inny podobno dobry) po rozebraniu tego tałatajstwa powiedział ze radzi tego jeszcze nie wymieniać bo jest jeszcze w dobrym stanie i jego zdaniem szkoda kasy bo spokojnie jeszcze 20 tys przejadę

zapytany czy to "pukanie" nie ma wpływu na nic innego zapewniał mnie że nie... kuź*a

Karolka
09-07-2009, 11:50
a naprawiało to już dwóch mechaników jeden dwa razy...za drugim razem jako reklamacja a drugi kiedy zaczęło sie po raz trzeci

przemo_1981
09-07-2009, 12:06
ja miałem problem z rozrusznikiem (min bendiks i zasyfiony w środku pyłem metalicznym), miałem zregenerowany (bo też zamiast odpalać słyszałem tylko gwizd) pojeździłem z 3-4 miesiące i znowu usłyszałem gwizd - podjechałem do poleconego mechanika a on diagnoza: dwumasa do wymiany.

Wymienił dwumasę (nie dotykał rozrusznika który zaczął gwizdać) i problem z rozrusznikiem jak ręką odjął, a od wymiany dwumasy jeżdżę już ponad pół roku.

Karolka
09-07-2009, 13:03
Wymienił dwumasę (nie dotykał rozrusznika który zaczął gwizdać) i problem z rozrusznikiem jak ręką odjął, a od wymiany dwumasy jeżdżę już ponad pół roku.

Wymieniłeś samo koło dwumasowe bez sprzęgła??

przemo_1981
09-07-2009, 13:27
wymieniałem wszystko bo nie chciałem czasem za jakiś czas znowu podchodzić do rozbiórki sprzęgła bo jakiś element nie był wymieniony i po pół roku niestety padł - lepiej od razu całość i tylko raz płacić za robociznę, szczegóły tutaj http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56954