Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Czujnik pod pedałem hamulca - jak wymienić?


waldek10
10-07-2009, 11:22
jak wymienić aparat stopu w galaxy 2003r.????

KRISSGALAXY
10-07-2009, 20:24
kolego , a co nazywasz aparatem stopu-czy chodzi o wlacznik nad pedalem ...

waldek10
11-07-2009, 10:28
tak o to mi chodziło:)

Ataman101
11-07-2009, 17:00
:) przekręcasz czujnik wyjmujesz z mocowania i wkładasz nowy ustawiając odpowiednią długość czpienia, tak aby stop nie świecił się sam.

KRISSGALAXY
11-07-2009, 21:46
W galaxy sprawa prosta (wlacznik kupiony w salonie forda-cena w irlandii 12 euro ) wymiana -przekrecasz nie pamietam w ktora strone -o pol obrotu nie odlaczajac kostki 4-ro pinowej ,wyciagasz w bardziej widoczne miejsce -usun cienkim wkretakiem zabezp.odepnij kosc,nowy przymierz na sucho -ja musialem delikatnie sciac 3 motylki ktore trzymaja wlacznik w uchwycie -jak dopasujesz-wepnij kosc+zabezpieczenie (nie ma mozliwosci odwrotnego wpiecia:))wsadz w uchwyt i przekrec do oporu-w galaxy nic mi nie wiadomo o regulacji trzpienia:wink:

waldek10
12-07-2009, 14:12
Problem w tym że w moim galku z 2003r. nie ma dostępu do tego czujnika, dotykam go jedynie końcami palców, plastikowa osłona całkowicie go zasłania. Trzeba demontować cały kokpit czy jest jakiś inny sposób demontażu?

KRISSGALAXY
12-07-2009, 19:44
mysle ze nie musisz demontowac kokpitu -plastiki montowane w galach nie sa mocna strona forda i potem wszystko trzeszczy -z reszta i tak trzeszczy...dolaczam kilka fotek co prawda moj jest 2001 ale nie sadze aby byly jakies zmiany tymbardziej w takim detalu,moze po 2006 r tak...,wlacznik widac jak otworzysz pokrywe bezpiecznikow , a na dole jest maskownica ktora sie zlewa z kokpitem wyciagnij ja,uzyj do demontazu wlacznika stop klucz plaski 15 lub 17 ,dlub od dolu a patrz przez pokrywe bezpiecznikow,jak masz inaczej to podziel sie info,przejrzyj foty,(u mnie wersja angielska to jest odwrotnie)pozdro

Stefano
13-07-2009, 08:13
Problem w tym że w moim galku z 2003r. nie ma dostępu do tego czujnika, dotykam go jedynie końcami palców, plastikowa osłona całkowicie go zasłania. Trzeba demontować cały kokpit czy jest jakiś inny sposób demontażu?
Jak zdejmiesz osłoną nad pedałami to tamtędy też dostaniesz sie do jego ręką, przekręcasz i masz go w garsci.
Nie panikuj tylko zmieniaj, albo go naprawiaj.
Temat juz opisywany dokładnie na forum, tylko nie chce ci się szukać.
Pozdr.

waldek10
17-07-2009, 11:11
wymieniłem ten aparat stopu lecz niestety świeci mi się cały czas STOP, czego się tak dzieje ?

Ataman101
17-07-2009, 12:34
Nie wiem jak jest w MK2 ale w MK1 ustawiało się długość trzpienia o którym pisałem wcześniej, jak będzie za krótki lub za długi to właśnie stop cały czas się będzie palił.

Stefano
17-07-2009, 21:06
wymieniłem ten aparat stopu lecz niestety świeci mi się cały czas STOP, czego się tak dzieje ?
Bo kupiłeś czujnik z dłuższym przyciskiem, lub źle załozyłeś.
Ja kupiłem kiedyś w serwisie VW, wg. sprzedajacego - bedzie pasował i niestety przysisk był za długi, w stosunku do starego, a numery na nim się zgadzały oprócz literki na koncu, a i kolor nowego był chyba zielony a mój stary czarny. Więc oddałem, rozebtrałem swój stary i nie to, ze mi było szkoda te 20-30 zeta, tylko zauważyłem ze jest to ustrojstwo rozbieralne, więc po 5-10 minutach naprawiłem i chodzi.
Naprawa polegała na podgięciu jednego styku / blaszki, czy zworki /. Opisałem to gdzieś wczesniej.
Pozdr.