Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] dorabianie kluczyka


ubik
10-07-2009, 22:07
Witam

Mam taki dylemat ostatnio w centrum handlowym postanowiłem dorobić sobie kluczyk jednak frezer sobie z tym nie poradził podczas toczenia zepsuł 3 kluczyki a jego wszelkie produkty nadawały się co najwyżej na drapaczkę do pleców.
Normalnie pomyślałbym że to partacz i nie warto się martwić tylko trzeba iść gdzieś indziej ale facet ma lokal w bardzo drogiej lokalizacji i na moje auto wykorzystał aż 4 surówki. Gdyby był partaczem poszedł by z torbami po tygodniu. Tak czy inaczej stwierdził że nie da się dorobić klucza bo zamki są wyrobione i działają tylko z oryginalnym.
Czy ktoś z was miał podobne przygody lub czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego frezera na Śląsku.
Pozdrawiam

jacol1826
11-07-2009, 00:49
Witam,ja dałem do dorobienia klucz w Bytomiu.

wooky
14-08-2009, 08:47
Mam ten sam problem w Poznaniu, próbuję dorobić klucz do MK1.
Jeden majster poległ - 2 klucze, drugi trzeci raz poprawia klucz. Podobno z wyrobionych kluczy ciężko odczytać kod.
Nie sprawdzałem jeszcze w serwisie ile kosztuje taka przyjemność jak dorobienie klucza - może ktoś wie?

wombat
14-08-2009, 09:43
Wooky, w Łodzi dorobienie kłucza w zeszłym roku kosztowało mnie 225zł. Tu adres do 'dorabiacza": http://www.mea.dico.pl/kontakt.html.

polecam tak jak i mnie go polecono. Gość szybki solidny i naprawdę wie co robi.

Bismar
14-08-2009, 14:57
Ja co prawda do sierry dorabiałem w Lublinie ( jak mi powiedział fachowiec to był bardzo zużyty klucz) i nie było problemów nie licząc tego że z początku cięzko chodził w stacyjce.

robson773
14-08-2009, 15:20
Ja u mnie w Skierniewicach (chyba jednak jest prawdziwym fachowcem) jak poszedłem z już prawie wytartym kluczykiem, to i tak dorobił mi od ręki i to za pierwszym razem i wszystko jest ok. :)

kiedrus
14-08-2009, 15:58
W serwisie Forda dorobienie kluczyka z imobilaizerem do MK3 kosztuje około 400zł (sam kluczyk bez pilota), za niecałe 700zł dorobią klucz z pilotem.

carrotperson88
14-08-2009, 16:47
Ja w Kaliszu za kluczyk z imobilaizerem do MK3 dalem 250 zl a gdybym chcial jeszcze z pilotem to wołał 450 zl

mascom
14-08-2009, 16:54
A co w tym takiego ciężkiego jak jedno nacięcie może mieć max 4 różne kąty nacięcia? No i jest 6 takich nacięć. Fachowiec po obejrzeniu kluczyka powinien znać dobrze kod klucza i dzieki temu kodowi odpowiednio nastawić frezarke. Jeśli on tylko frezuje na podstawie starego klucza (tak jak dorabianie klasycznych kluczy) to nie dziwię się że klucz pozniej nie działa. Powinnien nawet wystarczyć sam kod klucza z numerami nacieć np 201032. Ja np ustawiałem wkładki pod swój nowy klucz i budowa zamków naszych maszynek nie jest taka ciężka jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka :)

wooky
17-08-2009, 12:44
No to kluczyk dorobiony.
Wymagało to dostarczenia wkładki, żeby można było od razu klucz testować w zakładzie.
Opis wyciągnięcia wkładki stacyjki:
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1127903&postcount=26

Nie ma to jak wiedza z forum :)

wojtekjanus
17-08-2009, 12:55
Człowiek, który mi dorabiał kluczyk w ogóle mi go nie kopiował dotykowo, tylko wklepał w pamięć maszynki frezującej układ nacięć na kluczyku patrząc na nie.
W takim systemie otrzymuje się kluczyk absolutnie idealny.

mascom
20-08-2009, 22:26
Człowiek, który mi dorabiał kluczyk w ogóle mi go nie kopiował dotykowo, tylko wklepał w pamięć maszynki frezującej układ nacięć na kluczyku patrząc na nie.
W takim systemie otrzymuje się kluczyk absolutnie idealny.

No i tak się powinno dorabiać klucze do forda, a nie próbować docinać na frezarce ze starego.

RikardoWielki
22-08-2009, 20:20
Zgadzam się z kolegami. Jeżeli rzemieślnik kopiuje wasz kluczyk na frezarce to możecie przygotować się na problemy z dorobieniem tego kluczyka i lepiej od razu idźcie do innego warsztatu, bo szkoda wkładek w drzwiach i stacyjki:)

mkonieczny
22-08-2009, 22:18
Mam ten sam problem w Poznaniu, próbuję dorobić klucz do MK1.
Jeden majster poległ - 2 klucze, drugi trzeci raz poprawia klucz. Podobno z wyrobionych kluczy ciężko odczytać kod.
Nie sprawdzałem jeszcze w serwisie ile kosztuje taka przyjemność jak dorobienie klucza - może ktoś wie?

Spróbuj dorobić na Wierzbięcicach..
Ja z prawie okrągłego klucza dorobiłem niedrogo (chyba 25zł) i jest OK!
Z początku zapadki w zamku musiały się dorobić..
POLECAM!