Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] kontrolka ABS i hamulca


ubik
10-07-2009, 22:12
Witam

Czasami podczas jazdy bez wyraźnego powodu zaświeca mi sie kontrolka od ABS i od hamulca gaśnie dopiero po wyłączeniu zapłonu po odpaleniu wszystko jest super.
Wymieniłem klocki z przodu i z tyłu regularnie sprawdzam poziom płynu hamulcowego.
ABS działa bez zarzutu hamulce brzytwa stan przewodów wielokrotnie skontrolowany bez zastrzeżeń. Nie mam pomysłu gdzie szukać
Wszystkie bezpieczniki też sprawne

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

STROMAN
10-07-2009, 22:41
Witam. Już był podobny temat na forum i jest to o ile pamiętam związane z tytlnymi chamulcami, słaby styk na kostkach czujników ABS tylnych kół czy coś podobnego.

uro2
11-07-2009, 07:37
U kilku osób zapalanie się jednocześnie kontrolki abs-u i hamulca było związane ze zbyt niskim stanem płynu hamulcowego.

ubik
11-07-2009, 12:03
Kolego Uro2 to nie będzie to poziom płynu jest ok
Kolego STROMAN jak mniej więcej wyglądają te kostki i gdzie ich szukać ?

1olek
11-07-2009, 12:47
kostki od tylnych czujnikow abs sa pod tylna kanapa

sumo75
18-07-2009, 23:22
ja mialem podobny problem, wtydy jednak wyszlo ze to wina zlaczek czujnikow abs tylnych kol . kolo piasty od srodka(najlepiej na kanale speawdzic). ja te zlaczki zupelnie wyrzucilem zlutowalem na sztywno i zapomnialem o tym problemie.
a pamietam ze objawy mialem podobne najpierw zapalala sie kontr. abs i hamulca czasami po wylaczeniu zaplonu gaslo, az wkoncu zapalilo sie na stale co zmusialo mnie do przypatrzenia sie problemowi.i b ylo j.w.