Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Klima-po dłuższej jeżdzie na luzie przestaje działać


Markbroda1
11-07-2009, 10:11
Witam!Pisałem już na temat tej mojej klimy nieszczęsnej ale mam parę obserwacji,może ktoś coś podpowie.Zacznę od tego że jestem po dobiciu klimy z 520 gram na 820 g -tak jak powinno być.Gość powiedział że nawet przy tym co miałem powinno być OK,ale nie jest.Przy wysokiej tem.powietrza ok 27 stopni po wrzuceniu na luz po przejechaniu kilkuset metrów klima przestaje działać.Praktycznie muszę zgasić i zapalić auto żeby wróciło do normy.Jest jeszcze jeden problem .Przy włączonej klimie zauważyłem że sprężarka cały czas zaskakuje i wyłącza się co kilkanaście sekund,czy to na postoju czy podczas jazdy.Podczas jazdy z klimą wręcz czuć jak samochód co chwile delikatnie przyspiesza i zwalnia przez to że elektromagnes włącza i wyłącza klime.Próbowałem rozebrać elektromagnes ale niestety w silniku TDci nie ma podejścia żeby go wyciągnąć przeszkadza podłużnica.Szczelina między kołem pasowym a elektromagnesem około 1 mm.Czujnik temperatury ten z wentylatorkiem obok kolana kierowcy wyczyszczony i działa.Może ma ktoś jakieś sugestie.Będę wdzięczny.

1olek
11-07-2009, 12:51
moze byc za malo czynnika, uklad nieszczelny i gaz ucieka, moze byc zepsuty czujnik cisnienia w ukladzie, a moze byc podkladka regulacyjna do wywalenia z elektromagnesu sprezarki. Co do 520 g to bez przesady, jest to stanowczo za malo.

Pajlot
13-07-2009, 13:08
Miałem identyczne objawy rok temu. Podczas jazdy klima działała a na postoju niestety nie. Wynika to z faktu wzrostu ciśnienia w układzie. Podczas jazdy masz chłodzony układ. Jak stoisz ciśnienie rośnie i odłącza sprężarkę klimatyzacji.

Uszkodzony był wentylator klimy. Nie działał po włączeniu klimy. A dokładnie ten czujnik zamontowany przy wentylatorze (takie srebrne pudełko kwadratowe). Trzeba niestety wymieniać cały wentylator. W moim mondku jest jeden duży. Koszta jak dobrze pamiętam to 450 zł i ok 30 min wymiana.

Markbroda1
15-07-2009, 22:05
Pajlot dzięki za podpowiedź ale u mnie wentylatory chodzą to znaczy słyszę że hałasuje wentylator więc to chyba nie to,ale dzięki za opinie .jak widze problem nie do ugryzienia .Może ktos podpowie jak znaleźć czujnik ciśnienia w klimie może to on siedzi,ale gdzie jest??

Luk@s
16-07-2009, 10:10
Markbroda1 widze że twój mondek jest z przed liftingu. Sprawdź rezystor wiatraków przy chłodnicy. Upala się przy nim wtyczka. Efektem tego jest, że wiatraki włanczają od razu na wysokie obroty i wyłanczają. To by mogło tłumaczyć twoje objawy. O sprawdzeniu rezystora jest na forum:)

Markbroda1
16-07-2009, 21:28
Lukas 22 właśnie dzięki forum naprawiłem tą awarie oczywiście miałem upalona wtyczkę no i teraz jest Ok ale tylko z wentylatorami.Reszta niestety jak wyżej.Dzięki za zainteresowanie.

Luk@s
20-07-2009, 13:24
Markbroda1 myślę, że to na 100% Ci pomoże:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47185&highlight=klima+podk%B3adka