Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] wentylator chodnicy


Papay81
11-07-2009, 12:34
Witam wszystkich! Mam mały problem a nawet dwa! Pierwszy to ? wentylator przy chłodnicy zaczął od paru dni włączać mi się przy zbyt niskiej temperaturze! wskazówka temp. nawet nie dojdzie do połowy i już się włącza! jak zwariowany!Nie wiem co jest grane! Może ktoś podpowie mi o co chodzi!Myślę że to czujnik ale gdzie i od czego nie mam pojęcia! A Drugi problem to przełącznik nawiewu kabiny! przestał zmieniać pozycje nawiewu ? Usłyszałem jakieś sykanie! i przestał działać! nie wiem też co jest grane! Z góry dziękuje za pomoc! Pozdrawiam! Wszystkich!

uro2
11-07-2009, 16:50
Sprawdź najpierw poziom płynu w chłodnicy,ale najprawdopodobniej do wymiany czujnik na wskaźnik, źle wskazuje na desce.Td ma tylko termik w chłodnicy i wentyl albo działa,albo nie.Co do nawiewu to poszukaj na forum(funkcja szukaj na pasku u góry) gdzie znajdują się połączenia od podciśnienia.Często rozłącza się na trójniku i wtedy nie działa.

Papay81
11-07-2009, 19:03
Dzięki bardzo będę działał! pozdro!

Papay81
11-07-2009, 19:07
Płyn jest ok.a gdzie znajduje się ten czujnik od deski! podczas jazdy skażnik na desce pokazuje niską temp.nawet nie dochodzi do połowy!

uro2
11-07-2009, 19:10
Jak stoisz przed maską to na wprost nad termostatem na pojedynczym przewodzie.A wygląda tak:http://ford.sklep.pl/pl,product,319376,czujnik,temperatury,eps,czarny.h tml