Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] ściąga w lewo przy powolnej jeździe


Ygnacy
12-07-2009, 22:59
Witam,

Przy wolnej jeździe, a w zasadzie przy toczeniu się w korkach ściąga mi samochodzik w lewo.
Dodatkowe obserwacje :
- Przy normalnej prędkości :40+ ściaganie ustaje, moge puścić kierownicę, hamować (również bardzo ostro), przyspieszać i jedzie prosto.
Pozostałe obserwację przy wolnej jeździe
- Skręce w prawo, delikatnie lub ostro kierownica szybko wraca do stanu prostego a potem skręca w lewo
- Skręce w lewo, kierownica raczej niechetnie wraca na swoją pozycję (przy szybkiej jeździe wraca tak samo szybko z obydwu stron)
- Po zamianie kół przód-tył to samo.

Miałem delikatnie pęknięta tylną lewą spręzynę(0,75 zwoja), wiec obydwie wymienione - ściąganie nie ustało.
Były delikatne luzy na tylnych łącznikach, obydwa wymienione - ściąganie nie ustało.
Po tych zabiegach zawieszenie nie ma żadnych luzów.
Geometria sprawdzona, ciśnienie równe

Jakies pomysły gdzie szukać przyczyny?

--
Pozdrawiam

jurek_13
13-08-2009, 22:35
Czy udało się rozwiązać problem?

marctwain
14-08-2009, 05:15
Witam, nie miałem tego w mondku, ale kiedyś coś takiego spotkało mnie w volvo. Wszystko było sprawdzane: drążki, końcówki, wachacze, zamiana opon i kół. Okazało się wspomaganie - maglownica i pompa. Miałem na wymianę z poprzedniego volviaka i było dobrze. uważam, że jeśli ściąga tak jak opisujesz to należy szuka przyczyny na "przodzie".:)

Ygnacy
08-09-2009, 07:53
Dzięki za podpowiedź.

Więc chyba trzeba się będzie bliżej przyglądnąć pompie.

Jest to strasznie denerwujące w korkach, jak co jakiś czas trzeba samochodzik naprowadzać na tor.