Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] wymiana żarówki w reflektarze


wowo9
13-07-2009, 09:53
padla żarówka od strony kierowcy - prosze o porade jak zmienić bo wiam że to nie jest łatwe

Klaif
13-07-2009, 10:42
:shock:wiedziałem że się tego doczekam... ale trudno
w MK2 kierunek i postój wymienisz przez "szufladę od strony błotnika" w lewym i w prawym reflektorze tak samo
pozostałe i H1 i H7 wymieniasz normalnie.....
po stronie kierowcy musisz zdjąć plastik przykrywający aku.... ten pomiędzy wlewem od zbiornika płynu do spryskiwaczy, a zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego.
jak auto mialo dzwon to często go nie ma..... przepraszam za brak foty....
następnie jednym ruchem palca ściągasz metalową klamrę z zatrzasku zaślepki tyłu reflektora.... ściągasz delikatnie kostkę z kablami, ściągasz sprężynę dociskającą żarówkę wyjmujesz żarówkę... i reszta w odwrotnej kolejności.... na koniec ciesz się że nie masz np toyoty corolli gdzie nie ma miejsca na rękę.... bo tu jest bajka
więcej czasu straciłeś na napisanie i odczytanie tego posta :D

wowo9
13-07-2009, 10:51
dzieki kolego podziwiam twoj optymizm!.juz sie naczytalem o pokrwawionych rekach itd. sprawdze dzisiaj czy zeczywiscie jest tak latwo .dzieki.

Jarek G.
13-07-2009, 10:53
na koniec ciesz się że nie masz np toyoty corolli

Ciesz się, że to H7 a nie postojówka lub kierunek, bo tych jeżeli masz większe dłonie to sam nie wymienisz. A już szczególnie z prawej strony.
Pozdro. :)

Klaif
13-07-2009, 11:09
wyjmiesz wyjmiesz nawet z dużymi, ale z prawej strony musisz wsadzić rękę "odwróconą" a nie naturalnie

Jarek G.
13-07-2009, 11:15
juz sie naczytalem o pokrwawionych rekach
Masz rację, ale to przy wymianie postojowych lub kierunku. Mój elektryk przy wymianie z prawej strony tak właśnie sobie załatwił rękę. I to jeszcze pezd robotą nasmarował dłoń smarem dla lepszego poślizgu.

Klaif
13-07-2009, 16:37
nie przesadzajmy... mi z prawej strony wymiana z wyjęciem żarówki z kartona zajmuje ok 40sekund bez problemów... nie mam małych rąk
w toyocie..... poprzednim aucie... p jednej próbie wymiany... zacząłem jeździć do elektryka.... tam brał najmłodszego z małą ręką 15min i miał :P płaciłem za żarówkę i "na piwo daj będzie ok"
ale ten temat jest bez sensu zamknij go ktoś

Jarek G.
13-07-2009, 19:01
nie przesadzajmy

No masz, kolejny malkontent.
Tak , zamknijcie już ten temat.

bary
13-07-2009, 19:20
Prawda jest taka, że jak ktoś zabiera się za wymiane pierwszy raz jest to dla niego problem.
Ale i tak się cieszmy, ze nie musimy np. rozkręcać błotnika, czy czegoś innego.

Jarek G.
13-07-2009, 21:03
Prawda jest taka, że jak ktoś zabiera się za wymiane pierwszy raz jest to dla niego problem

Bez różnicy czy robisz to pierwszy raz czy n-ty raz - ciasnota jest taka sama.
Pozdro i narka.:)

taxidriver
13-07-2009, 22:03
A czy wymienialiście w mondeo 2.5 V tam lampy się wykręca ;) .
A na poważnie ja zdejmuje nadkola do kierunków i pozycji tak jest szybciej i wygodniej ;) reszta jest ok tylko nie potrafię zatrzasnąć tych zaślepek na lampach (teraz mam xenonki i nie mam zaślepek) ;).Wmondku założyłem zaślepki jak szedł do żyda i wymontowałem po to lampy :)

le-mar
14-07-2009, 06:45
a wg mnie jest różnica pomiędzy sharanem/alhambrą a galaxem
i z tąd łatwo/trudno

wowo9
14-07-2009, 09:55
zamykam temat / ja go uruchomilem/ zarowka wymieniona ! super bardzo proste ale zeczywiscie postojowe to bedzie prolem
pozdrawiam wojtek

Jarek G.
14-07-2009, 11:51
zamykam temat / ja go uruchomilem/ zarowka wymieniona ! super bardzo proste ale zeczywiscie postojowe to bedzie prolem
pozdrawiam wojtek

I na ten głos właśnie czekałem.
Pozdro :one: