Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Duzy problem ze sprzęgłem


pawelek4
14-07-2009, 22:28
Witam. Mam taki problem. Ostatnio po nocy wszedłem do samochodu, i nie dałem rady wrzucic zadnego biegu (sprzegło zachowywało sie tak jak zwykle tzn odbijało). Wyłaczyłem samochod jeszcze raz odpaliłem i poszło, ale wieczorem wybrałem sie w trase 100km i znowu nie moglem wbijac biegów a jak juz wrzuciłem to nie moglem tez wurzucic biegu. Generalnie jak sie popompuje kilka razy sprzegłem wszystko jest ok. Przed ruszeniem zawsze teraz popompuje kilka razy sprzegłem i nic mi sie nie dzieje on kilku dni. Co dziwniejsze jezeli byłaby to pompka to powinien zapadac mi sie pedał sprzegła a tego nie było ani razu (raz chyba tylko nie dochodzil wogule do konca ale odbijał normalnie), w zadnym miejscu tez nie cieknie i nie ubywa płynu (byłem na kanale i patrzyłem). Prosze o pomoc

P.S. Byłem u mchanika (dobry znajomy),i tak tylko poogladalismy i pogadalsimy na ten temat ale on ma teraz reke w gipsie i nie moze tego zrobic, a do innego nie chce mi sie jechac.

Lothien
15-07-2009, 13:21
Miałem taki sam problem jak Ty, dodam że mogłem swobodnie zmieniać biegi przy wyłączonym silniku. Rozwiązaniem problemu była wymiana wysprzęglika (550zl) + 560zł robocizna.

Jednak z perspektywy czasu żałuje , że nie wymieniłem całego kompletu sprzęgła (tarcze, wysprzęglik, dwumasa itd.) (mimo opinii mechanika, który twierdzi że reszta podzespołów jest ok). Koszt nieznacznie by wzrósł ale spałbym, że świadomością, że mam wszystko wymienione.

tlopuc
15-07-2009, 14:45
Trzeba odpowietrzyć, może pomoże.

pawelek4
15-07-2009, 23:14
Dzieki za odp. Narazie dalej jezdze i wszystko gra.

krystiantcze
15-07-2009, 23:36
WITAM
Mam też problem z sprzęgłem.
Rano na zimnym silniku stuka mi dwu masa.Jak wcisnę sprzęgło cisza.Sa tez drgania na pedale sprzęgła.I w dodatku zacina mi się bendix w rozruszniku od opiłków z dwu masy.Tragedia.Jak patrzyłem sobie na aukcje to wyszło by mnie to około 2300zł komplet sprzęgła.Ale znalazłem tez aukcje gdzie regenerują sprzegła całe i daja na nie gwarancje na poł roku.Ale bez wysprzeglika.I cała taka impreza kosztuje 800zł.

I teraz moja prośba od was.Abyście się wypowiedzieli co myślicie o takiej regeneracji.Odpuścić sobie temat???
Z góry dzięki za odpowiedz