Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] kopci i nierówna praca silnika


lukaszk210
17-07-2009, 13:00
Witam.Pomóżcie bo już nie daje rady,od jakiegoś czasu po dłuższym postoju po odpaleniu(oczywiście z problemami ) auto mocno kopci niebieskawym dymem i śmierdzącym któremu towarzyszy nierówna praca silnika.Zauważyłem tez,że podczas jazdy na obojętnie jakim biegu przy obrotach ok 1400 autem trochę szarpie. Pomocy pozdrawiam

amal
17-07-2009, 14:03
Ale może troche więcej danych, jak dymi na niebiesko to zazwyczaj bieże olej, jeśli tylko po odpaleniu to stawiałbym na uszczelniacze.

darhyd
17-07-2009, 18:54
Kolo,co to za motor!!!!

pintonek
17-07-2009, 19:13
ropa czy brynka? kombajn, ciagnik czy syrenka... ? :)

lukaszk210
19-07-2009, 20:18
Witam.Sorki,ze tak zamuliłem i okroiłem dane:mam mondeo 99r 1,8TD.Oleju nie bierze, nie zaznaczyłem ze nierówna praca silnika i towarzyszące mu kopcenie nie zawsze występują przy odpaleniu czasem zdarzy sie, ze wszystko jest dobrze. Dzięki za zainteresowanie tematem.Pozdrawiam

lukaszk210
21-07-2009, 22:07
przychodzi komus jakis pomysl co to moze być-czy to wina niesprawnych swiec?

artlik
01-08-2009, 21:18
Ja miałem podobny problem, mechanik podłączył pod komp i stwierdził, że posypał się impulsator w pompie wtryskowej wymiana ponad 4 stówki, to taki grzybek z przewodem.Po wymianie nie ten silnik, zegareczek.

Emmm
02-08-2009, 17:01
artlik, chodzi Ci o korektor kąta wtrysku? Część znajdująca się nad boosterem, osłonięta czarnym okrągłym gumowym kapturkiem, spod którego wychodzi podwójny kabelek.
Pozdrawiam

lukaszk210
07-08-2009, 10:53
wymieniłem świece,jeśli chodzi o odpalanie to pomogło,ale silnik nadal nierówno pracuje,kupiłem dodatek do paliwa czyszczący wtryski i cały układ,zobaczymy jakie będą rezultaty.pozdro

konex606
07-08-2009, 14:09
Ja Też miałem taki przypadek co się okazało po 5 latach mordengi???!!! 2 razy wymieniłem wtryski pompe paliwa i turbo i nic! pojechałem na test turba okazało się że kręci do 3000 obrotow a ma kręcic do 10 tys po 2 dwuch tygodniach auto jak nowo narodzone uwaga przy zawoze Eg-eru jest rureczka ktora odprowadza spaliny ma ona 2,5mm !! gdy się przydka auto kopci niema mocy i nie rowno pracuje najlepiej wziąć dricik i ją przeczyścić a jak komus się nudzi to rozebrac egier i wymyć wodą !!! polecam naprawdę warto to zrobić w razie pytań moj mail konex606@wp.pl

konex606
07-08-2009, 14:10
Ja Też miałem taki przypadek co się okazało po 5 latach mordengi???!!! 2 razy wymieniłem wtryski pompe paliwa i turbo i nic! pojechałem na test turba okazało się że kręci do 3000 obrotow a ma kręcic do 10 tys po 2 dwuch tygodniach auto jak nowo narodzone uwaga przy zawoze Eg-eru jest rureczka ktora odprowadza spaliny ma ona 2,5mm !! gdy się przydka auto kopci niema mocy i nie rowno pracuje najlepiej wziąć dricik i ją przeczyścić a jak komus się nudzi to rozebrac egier i wymyć wodą !!! polecam naprawdę warto to zrobić w razie pytań moj mail konex606@wp.pl

aha moj ma silnik 2,0 tdci 130 km

dominik107
07-08-2009, 14:17
Ja na Twoim miejscu zaczal bym od sprawdzenia kompresji bo te silniki maja tendencje do utraty kompresji na 3 lub 4 cylindrze. Niedawno przerabialem sam temat i mialem na 3 cylindrach po 32atm a na 4 bylo 22.

czekoladowymis
19-08-2009, 11:54
ja podobny problem częsciowo rozwiązałem

Kłopot był z odpalaniem po kilku godzinach postoju, nie mógł zaskoczyć jak załapał to chwile chodził jak traktor, wyrzucał kłęby sino-czarnego dymu

przy jeździe gdy hamujac silnikiem obroty spadały poniżej 1500 zaczynało go szarpać

stojąc na skrzyżowaniu na luzie co jakiś czas wyczuwało się takie jakby zawachania jakby go coś dusiło nie równo pracował - bardzo słabo wyczuwalne gdy dodałem dodatku uszlachetniajacego nic nie pomogło



wyszło iż miałem zatkany wtrysk po przeczyszczeniu chodzi ale ....

do tego okazało się iż na 2 cylindrze mam 27 atm zamiast tak jak na pozostałych prawie 32


po przepchaniu tego jednego wtrysku odpala na zimno lepiej, nie dusi ani nie szarpie nim,

pojawił sie jednak problem z przyspieszeniem - około 2000 lekko go przydusza gdy mocniej wcisnę gaz, poza tym jest troszku mułowaty jakby


spec poradził by dolewać mixolu do ropy zamiast dodatku do czyszczenia wtrysków - co wy na taka propozycje z jego strony??

ryszinho
19-08-2009, 20:51
uwaga przy zawoze Eg-eru jest rureczka ktora odprowadza spaliny ma ona 2,5mm !! gdy się przydka auto kopci niema mocy i nie rowno pracuje najlepiej wziąć dricik i ją przeczyścić a jak komus się nudzi to rozebrac egier i wymyć wodą !!! polecam naprawdę warto to zrobić w razie pytań moj mail konex606@wp.pl

Chyba nie zauważyłes że temat dotyczy mkII z TD tam jest duzo inaczej.

Mój tez niezbyt chodzi po odpaleniu i nie wiem czego to przyczyna choc świece w super kondycji nie są ;)

lukaszk210
15-11-2009, 19:51
Witam.Problem sie rozwiązał- uszkodzony byl elektrozawór rozdziału wtrusku. Wymiana 350zł i w wszystko ok. całkiem inne auto