Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] biały dym z nawiewów


mirpos1981
17-07-2009, 16:07
Problem pojawił mi się jak narazie tylko dwa razy w dużym odstępie czasu. Raz w zeszłym roku a drugi raz kilka dni temu. Przy włączonej klimie zaczyna lecieć (jasny: biały/szary) dym przez nawiewy. Nie wiedziałem co się dzieje, więc wyłączam wtedy klime, chwile odczekam i już jest OK.

Raczej nie czuć jakiegoś specyficznego zapachu....

Nabijałem klime na wiosne tego roku.

Pozdrawiam :)

SrebnaStrzała
17-07-2009, 16:59
Problem pojawił mi się jak narazie tylko dwa razy w dużym odstępie czasu. Raz w zeszłym roku a drugi raz kilka dni temu. Przy włączonej klimie zaczyna lecieć (jasny: biały/szary) dym przez nawiewy. Nie wiedziałem co się dzieje, więc wyłączam wtedy klime, chwile odczekam i już jest OK.

Raczej nie czuć jakiegoś specyficznego zapachu....

Nabijałem klime na wiosne tego roku.

Pozdrawiam :)


Sprawdź czy na obiegu zamkniętym też to występuje.
Prawdopodobnie zaciąga jakis syf spod maski. Najlepiej jakbyś się wtedy zatrzymał i podniósł mache.
Bym stwierdził że coś się smaży ale mówisz że nic nie śmierdzi

1olek
17-07-2009, 20:52
Prawdopodobnie zaciąga jakis syf spod maski.

jak by tak bylo to by na samym nawiewie tez dymilo, a nie dmucha Ci czasem para wodna ?

SrebnaStrzała
17-07-2009, 21:01
jak by tak bylo to by na samym nawiewie tez dymilo, a nie dmucha Ci czasem para wodna ?

od kiedy to w mondeo są nawilżacze powietrza :D ?

wiciu_p
17-07-2009, 23:10
mi przytrafia sie to samo, to nie jest zadne smazenie, tj cos z cieplym powietrzem chlodzonym przez klime ktore nie zdazylo uciec z obiegu... specem od gazow nie jestem ale stawiam na to, oprocz tego w innych autach z klima tez takie przypadki zaobserwowalem :) jesli sie myle to niech mnie ktos wyprowadzi z bledu ;)

ernestpierwszy
19-07-2009, 16:32
Spoko, to nie problem. W oplu astra miałem to samo. Jak jest bardzo parno, to przy załączaniu klimy (np. szybko po wyłączeniu) może polecieć z nawiewów "dym" czyli para, taka mgiełka jak z nawilżacza:)
Też się wystraszyłem za pierwszym razem, że się coś pali, a to tylko woda:)

Kicajbc
19-07-2009, 17:45
a swoja droga ile kosztuje diagnoza i ewentualne nabicie klimy?

1olek
19-07-2009, 18:11
nabicie ok 150 - 200 zl

SrebnaStrzała
19-07-2009, 18:23
nabicie ok 150 - 200 zl

Ja w Poznaniu za diagnozę azotem, czyszczenie próżniowe(cokolwiek to znaczy) i nabicie klimy zapłaciłem 110zł
Cały czas byłem przy gościu wiec wiem że to zrobił:)

adam85a
11-08-2009, 15:01
Co do nabicia klimy to u mnie sprawdzenie azotem jest free, nabicie czynnikiem to do 50 do 80 zeta natomiast czynnik z UV to ok 110 zeta. >Białystok< ale co region to inne ceny.


-----------
Mój sklep (http://www.well-dressed.pl)