Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] klima


rydlon
17-07-2009, 18:47
Witam,mam problem z klima:
wszystko jest ok. dopoki jest zimny silnik tzn. klima dziala ale gdy silnik sie nagrzeje to mi rozlacza cos sprezarke ( brak napiecia ), wentylator dziala caly czas , problem tylko ze sprezarka. co to moze byc?

w trakcie gdy silnik jest cieply i juz rozlaczy sprezarke to gdy podlacze [+] prosto z akumulatora to wszystko jest ok. dziala i chlodzi

czy jest jakis czujnik temperatury oleju czy cos podobnego? niektore auta taki maja i on jest czesto przyczyna takiego zachowania.

rydlon
18-07-2009, 18:16
czy ktos wie o co tu chodzi?

Przemek_PC
19-07-2009, 09:51
W TDI jest kilka wyłączników termicznych, które rozłączają sprężarkę. Prawdopodobnie któryś z nich jest nadgorliwy bo rozumiem, że silnik ci się nie przegrzewa?

marwyk
19-07-2009, 10:57
może masz przytkane chłodnice i nie nadążają z odprowadzeniem ciepłai wyłaczają klimę żeby ciśnienie nie było w układzie za duże

rydlon
19-07-2009, 13:24
nie , silnik mi sie nie przegerzewa , gdzie znajduja sie te czujniki?

marwyk
19-07-2009, 14:28
mówiłem o chłodnicy klimatyzacji - jesli ona będzie przytkana to układ nie bedzie działał dobrze, widocze jest to szczególnie w korkach na miescie przy dużej temperaturze na zewnątrz

rydlon
19-07-2009, 19:01
ale u mnie nie musi byc wysokiej temp. na zewnatrz,wystarczy ze silnik sie nagrzeje do odp. temp. i juz brak napiecia na sprezarke dodam jeszcze ze mam swiezo nabita klime

Stefano
19-07-2009, 23:12
ale u mnie nie musi byc wysokiej temp. na zewnatrz,wystarczy ze silnik sie nagrzeje do odp. temp. i juz brak napiecia na sprezarke dodam jeszcze ze mam swiezo nabita klime
To masz nabite za duzo czynnika..., bo zadziała wyłacznik nadcisnieniowy, w związku z podgrzaniem czynnika w układzie.