Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Gdzie jest czujnik ciśnienia w klimie-nikt nie wie??


Markbroda1
17-07-2009, 21:11
Próbuje naprawić wyłączającą się klime ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć gdzie może być ten czujnik więc zakładam wątek może więcej osób zajrzy.

wicia.w
17-07-2009, 21:25
Pozycja Opis
1 Kapilara rdzenia parownika
2 Połączenia rdzenia parownika
3 Sprężarka klimatyzacji
4 Połączenia rdzenia skraplacza
5 Zbiornik zasysania
6 Wyłącznik niskiego ciśnienia
7 Wyłącznik wysokociśnieniowy
mam nadzieje że wystarczy.

Mariusz
17-07-2009, 21:26
A, czy problem czasami nie leży w nieszczęsnej podkładce na wałku sprężarki klimy?

Markbroda1
18-07-2009, 07:15
12345mario może i tak ale niestety nikt nie potrafi mi powiedzieć jak do tej podkładki sie dobrać .Próbowałem wyciągnąć elektromagnes ale po odkręceniu tej małej śruby na środku nie da się go wysunąć do końca bo przeszkadza podłużnica i niestety tu kończą sie moje pomysły.Więc jeżeli wiesz cos na ten temat to prosze o pomoc.

Mariusz
18-07-2009, 10:37
Niestety, wiem o owej podkładce tylko z forum, sam tego nie rozbierałem, więc w tej kwestii Ci nie pomogę. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to podjechać do dobrego- znanego mechanika. Powodzenia!

macslad
18-07-2009, 11:24
Zobacz tutaj -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47185&highlight=klima+podk%B3adka

Markbroda1
19-07-2009, 19:06
No właśnie dzisiaj miałem pracowity dzień i jeszcze raz spróbowałem wyciągnąć tarcze od elektromagnesu.Tym razem udało się bo poszarpałem silnikiem i po odkręceniu śrubki tarcza bezproblemowo wyszła .W środku była podkładka więc już ją wywaliłem.Odległość zmniejszona ale o efektach napisze następnym razem bo u nas dzisiaj 15 stopni ciepła i ciężko wyczuć czy coś się poprawiło.

Markbroda1
22-07-2009, 17:02
No i jestem po testach .KLIMA ŚMIGA JAK NOWA.!!!!Żadnego szarpania,przyśpieszania.Płynna jazda można zapomnieć że jest włączona.I wszystko przez tą małą podkładkę,masakra.Ciekawe ile kasy bym przepuścił zanim jakiś fachowiec by do tego doszedł.Panie pobłogosław FORUM.I pomyśleć że ja naprawdę chciałem rozbierać klime na kawałki!!!

Mariusz
22-07-2009, 17:15
No to chyba dla mnie jakieś dzięx i :fcp29

Markbroda1
23-07-2009, 20:09
Oczywiście jak najbardziej 12345mario :dzięki no i piwo w realu jak będziesz w moich okolicach.Pozdrawiam.

ekokk
23-07-2009, 20:43
witam
Markbroda1 - przez moja klimę mam wstręt do słońca i pieknej pogody
.......moja klima po włączeniu działa oki- co jakiś czas załącza się wentylator na drugi bieg (normalnie się nie kręci) i wszystko gra.
nagle klima nie działa a wentylator już się nie włącza..............i.......... dupa
po jakims czasie działa znowu pare minut i zmowu kicha........
fachowiec oczywiście już chce wymieniać czynnik
czy możesz powiedzieć czy twoje objawy były takie same ?
czy może ktoś ma podobne problemy ?
czy mam to podkładkę nie mam pojęcia ?
powiem że również boję się prania kieszeni ?
pozdrawaim..............

ekokk
24-07-2009, 13:50
witam
no i dałem się namówić na uzupełnienie czynnika ..... miałem ponoć 430 a powinno być 830
gość podłączył jeden (czerwony) przewód i twierdził po 7 min. że już jest oki
.......wyjechałem i oczywiście klapa totalna....klima nie działa wróciłem i zażądałem pisemnego potwierdzenia iż klima jest nabita prawidłowo i na pewno czynnika jest tyle ile ma być.
zrobiło się zamieszanie przyszedł szef i powiedział iż muszą jeszcze raz uzupełnić ale już zakładając obydwa przewody..........wtedy zaśmiałem się gościowi w oczy........zapytałem skąd mam pewność że tym razem zrobią dobrze i zażądałem zwrotu kasy-110 PLN
więc jeszcze raz podpięli jeden przewód odciągnęli 400 i oddali kasę
........jak tu zaufać mechanikowi .........ale problem z klimą nadal pozostał
jeśli w okolicy Kędzierzyna -Koźla ktoś zna dobrego fachmana to proszę o adres
pozdrawiam..............

Markbroda1
25-07-2009, 06:44
Ekokk przeczytaj ten temat i dołóż go do aktualnego tematu .Czy to nie wygląda tak jak twój problem.Jeśli masz pytania podpowiem co wiem.U mnie wentylatory i klima działa genialnie !!! więc można to naprawić. http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67551

ekokk
27-07-2009, 13:56
witam
dziś dobrałem się do tej nieszczęsnej wtyczki na chłodnicy klimy.........rozłączyłem ją wd40 maleńki pilniczek ..........i po zmontowaniu .......proszę po włączeniu klimy od razu włącza się wentylator na pierwszy bieg(przed czyszczeniem nie kręcił się ) :):)
mam nadzieję że to był powód wariacji klimy
pozdrawiam.........

Markbroda1
27-07-2009, 20:27
Myśle że na 100 %. Przyjemność że coś sie naprawiło samemu-BEZCENNE.

ekokk
28-07-2009, 12:38
witam
Markbroda.........przyjemność jak cholera :P
ale dlaczego mechanicy i wszyscy inni fachmani za grosz nie potrafią tego zrozumieć iż dziś każdy ma internet i jeśli jest choć troszkę inteligentny to sobie poczyta ,poszuka ,popyta i małe co nie co wie............... a oni nadal opowiadają głupoty
pozdrawiam............forum niech istnieje do końca świata i jeden dzień dłużej