Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] problem z zanikiem prądu przy wysokiej temperaturze


darekopolskie
19-07-2009, 09:07
Witam wszystkich , mam problem z moim Galaxy 1,9 TDI przy nagrzaniu sie samochodu w wewnątrz (wysoka temp.otoczenia) zanikaja mi światła mijania , wycieraczki i nadmuch powietrza w srodku pomocy prosze .....

darekopolskie
19-07-2009, 09:09
dodam tylko ze po przewietrzeniu wnetrza czyli zbicie temp.wewnątrz wszystko wraca do normy(czyli działa)

Stefano
19-07-2009, 12:31
Jesli wpływ na połaczenia elektryczne ma temperatura, to szukać problemu trzeba w połaczeniach kabli, ich przebiegu do skrzynki bezpieczników, może przełaczników, stacyjki, coż ci musi nie grać na połaczeniach, kiedy instalacja się podgrzeje.
A odpala bez problemu?
Jak nie ma tych mediów o których piiszesz wyżej, to wtedy miernik lub żarówka z kabelkami w dłoń i szukaj na połaczenmiach od aku, bezpieczników i np. do wycieraczek, czy wentylacji. musisz znaleść gdzieś niepewne złacze.
Włącz może nawiewy i ruszaj kablami, kiedy sie uruchomią to zlokalizujesz felerne miejsce.
Bo cóz innego można ci tu poradzić.
Pozdr.

darekopolskie
19-07-2009, 18:18
tak tylko jak mam szukac jesli zawsze bywa tak iz kiedy zniknie a ja zaczynam to uwierz iz zawsze wraca wszystko do stanu normalnosci..... i tu jest tzw pies pogrzebany....myslałem iz ktos mial juz takie problemy i moze podpowie

dami17
19-07-2009, 19:08
Pewnie masy gdzieś brakuje , posprawdzaj przewody koloru brązowego lub brązowy z czarnym paskiem .
Jak nie znajdziesz nic to możesz dolutować osobną masę i nie będziesz musiał szukać .

światła mijania , wycieraczki i nadmuch powietrza mają osobne bezpieczniki i co za tym idzie osobne przewody z (+) a masa może być wspólna , przynajmniej tak mi się wydaje ;)

darekopolskie
19-07-2009, 20:26
oki Damian ale czy masa jak piszesz moze tak zachowywac sie przy tylko wysokiej temp. w aucie??? bo jak pisałem nie raz jest tak ze przewietrze samochod i wszystko wraca do normy .......

dami17
20-07-2009, 10:11
Przewody z masą na pewno są gdzieś przykręcone do ramy samochodu albo po drodze są jakieś wtyczki , w tych miejscach może robić się przerwa .

Spróbuj najpierw poczyścić styki i inne połączenia , jak nie pomoże to poprowadź osobną masę jak nie pomoże to będziesz wiedział , że trzeba szukać czegoś innego .

Jasnowidzów tutaj nie ma (chyba ;) ) i nikt ci nie powie co jest na 100% zepsute , musisz próbować .