Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] rolety przeciwsłoneczne


fred1974
19-07-2009, 16:40
szukam rolety przeciwsłoneczne ford galaxy na szyby boczne drzwi tylne są do innych marek samochodów ale do galantynki nie ma kto może wiedzieć gdzie dostane taki żeby były dopasowane rozmiarem do szyby

Klaif
19-07-2009, 18:15
też kiedyś pytałem się na temat rolet ale wszyscy stwierdzili prawie jednoglośnie że lepiej wyjdzie przyciemnić szyby....
rolety... kłopoty z mocowaniem z czasem... puszczają śrubeczki lub przyssawki od nagrzania i słońca padają

greg1971
19-07-2009, 19:48
Znalazłem na allegro rolety do peugeota 806 i te najbardziej pasowały wymiarami. Są też do galaxy/sharana dedykowane, ale tylko na szyby uchylane.
http://www.moto.allegro.pl/item681877425_rolety_przeciwsloneczne_peugeot_806_ boczne_szyby.html
Jak ogłoszenie będzie nieaktualne - sprzedawca deMADEJ

fred1974
19-07-2009, 21:02
widziałem do 806 i tak też pomyślałem o nich że najbardziej by one pasowały a z przyciemnieniem to dobry pomysł ale jak przyciemniać to trzeba brać dobrą folie i przyciemnić co najmniej 4 szyby wyliczyłem że z jednej rolki nie wyjdzie zrobić 4 szyb a dwie folie to wydatek 250zł + robocizna to i pomyślałem o roletach

Grzaniec
19-07-2009, 21:20
Z przyciemnieniem też nie jest tak dobrze. Ja mam fabrycznie przyciemniane szyby od drugiego rzędu (zielone, nie mocno czarne) i też myślałem o roletkach na szyby drzwi tylnych,bo dzieciakom często zagląda słońce...Co prawda jest lepiej niż z szybami wcale nie przyciemnionymi, ale czasem razi.
Co do przyciemniania - ściemniałem wszystkie szyby w poprzednim aucie - polecam zrobić to naprawdę dobra folią a nie najtańszą z Allegro. Dobra jest folia firm 3M albo Soudguard - taką miałem - wytrzymała 6 lat i cały czas była tej samej barwy. Równocześnie ze mną znajomy ściemniał właśnie Galaxa (ja robiłem auto kombi samodzielnie) a on w warsztacie. Po 3 latach nie było widać, że szyby ma ściemnione:)

fred1974
20-07-2009, 18:22
kolego jak sam przyciemniałeś czy nie miałeś problemów czy to jest proste czy trzeba dać fachowcom (ja nigdy nie widziałem jak to się robi)

Grzaniec
20-07-2009, 18:45
Przyciemniałem w aucie kombi (nubira kombi) wszystkie szyby oprócz przedniej. Po pierwsze, to folia MUSI być termokurczliwa (3M, Sunguard oczywiście są - większość z allegro niestety nie). Te szyby, które dały się zdemontować, wyjąłem. Tylnej i tych z bagażnika nie ruszałem. Po wyjęciu szyby dokładnie odtłuściłem całą szybę i dociąłem wstępnie kawałek folii ze sporym naddatkiem. Potem do ZEWNĘTRZNEJ powierzchni szyby przyłożyłem folię klejem do góry, ale bez zdejmowania ochronnej warstwy folii. Wziąłem opalarkę (dobra suszarka też da radę) i ogrzewałem folię, by ułożyła się do krzywizny szyby. Potem położyłem szybę na dużym stole wyłożonym kocem, wewnętrzną stroną do góry, spryskałem za pomocą zraszacza szybę roztworem ludwika i wody (płynu do naczyń, po to, by folia się mogła ślizgać). Potem odklejałem warstwę ochronną kleju i przyłożyłem folię do szyby. Wodę należy wypchnąć za pomocą ściągaczki z gumą (tylko dość miękką, bo można zarysować folię. Powiem tak - robiłem to po raz pierwszy i szyby, które zdemontowałem z auta wyszły idealnie. Te które były w aucie miały kilka malutkich pęcherzyków - ale to kwestia wprawy i każda następna szyba byłaby idealna. Nie jest to bardzo proste, ale spokój i opanowanie - bez pośpiechu da się się to zrobić. Oczywiście po wszystkim obciąłem naddatek folii skalpelkiem dostarczonym w zestawie z folią. Aha...do tylnej szyby zdjąłem sobie tylną klapę i robiłem "na płasko" na trawie:)

fred1974
20-07-2009, 20:39
śliczne dzięki kolego za wyczerpującą odp, na pewno nie jest to takie proste po dumam nad tym może znajdę człowieka który to już robił i by mi w tym pomógł oj ja bym mu pomógł bo sam za to nie będę się brał (chyba że znajdziesz którąś sobotę wolną to ???) żartuje ale dzięki za rady pozdrawiam