Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] samoregulatory zaworów


YahooPL
21-07-2009, 16:48
Witam, podobno mam do wymiany samoregulatory zaworów, policzyli mnie to 16 x 130zł.

Ktoś już to wymieniał, ktoś wie gzie mogę to dostać taniej? Można to kupić używane?

Markbroda1
21-07-2009, 19:57
Napisz co się dzieje że musisz wymieniać samoregulatory i oczywiście szukaj używanych bo innej opcji nie widzę.Przy nowych to taniej wyjdzie chyba wymiana motoru.

YahooPL
21-07-2009, 21:28
Zaczęło się niewinnie, wymiana czujnika położenia wału korbowego, następnie po 2 dniach jeżdżenia samochód zmuliło, by 3 dnia normalne spaliny zamieniły się w czarny dym.

Diagnoza pękł wałek sterujący klawiaturą, wymiana wałka i na wszelki wypadek oddałem samochód do zrobienia, po otworzeniu silnika okazało się, że tłoki biły po zaworach (czy coś w tym stylu - mechanik ze mnie cieniutki) w dodatku zawory nie działały tak jak powinny ponieważ uszkodzeniu uległ samoregulator jak to powiedzieli panowie z warsztatu (fachowcom ufam, są dobrymi znajomymi od 20 - 30 lat).

Teraz skoro mam szukać używane, to jak o to zapytać? Allegro nic nie odpowiada w tym temacie, zastanawiam się nad zakupem całej głowicy - koszt ok 800zł...

Markbroda1
22-07-2009, 16:56
Witam.Kolega właśnie kupował samoregulatory na allegro na tej zasadzie że dzwonił do wszystkich którzy sprzedają angliki na części i trafił gościa który sprzedał gołą głowicę bo akurat zależało mu na sprzedaży.Klamoty mu zostały i koleszka kupił komplet za 280 złoty.Próbuj ta metodą może też sie uda.na pewno nie wpisuj na allegro ''samoregulatory''bo nic ci nie pokaże.Wpisz<anglik>,<mondeo na części> i dzwoń po ludziach,tyle ,powodzenia.