Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Wymiana płynu w układzie chłodzącym


Tomekadam
21-07-2009, 19:06
Witam wszystkich kolegów.
W czasie ostatniej wizyty u mechanika w sumie związanej z wymiana klocków poprosiłem go aby sprawdził stan płynu chłodzącego. Mechanik stwierdził że jest nieciekawy kolor, przypuszczam że to na skutek tego że różne płyny były dolewane, gdyż galaktykę mam od niespełna roku. Dowiedziałem się też że wymiana płyu to koszt min. 200zł. Stąd moje pytanie do kolegów:
Jak można samemu dokona wymiany płynu chłodniczego?? Czy w chłodnicy jest jakiś zawór który można odkręci i zla z układu stary płyn?? oraz jak płyn do układu chłodzenia koledzy polecacie??
Pozdrawiam

Mr.X1
21-07-2009, 20:26
Płyn spuścisz odczepiając wąż na chłodnicy ten na samym dole, wiadomo płyn jeszcze zostanie w silniku więc możesz próbować z niego też spuścić. No i z węży które idą do dogrzewacza do tyłu auta też proponuje spuścić. Ja osobiście mam koncentrat Febi czerwony ja na niego nie narzekam.

cowboy
21-07-2009, 22:51
Sam to zrobisz:581:

200zł-to chyba cena z kosmosu! :592:

W ASO pewnie by ci mniej policzyli. Sprawdź w książce jaki typ ma być i wlej taki sam. Nie musi być koniecznie z najwyższej półki, jeżeli grosza masz nie za dużo.
pozdr.

marwyk
22-07-2009, 03:20
dobrze byłoby wymienić i przepłukac układ

Tomekadam
22-07-2009, 06:38
Dziękuje za rady. Zastanawia mnie teraz fakt jak dokonać przepłukania układu. Czy wystarczy kupić jakiś środek do płukania i z wodą wlać do układu poczekać jak się nagrzeje i go wylać?? i dopiero nowy płyn wlać?? Bo tak gdzieś wyczytałem. Ponadto jak odczepię wąż na dole chłodnicy to jak spuścić płyn z wnętrza silnika oraz z węży prowadzących do pogrzewacza??

sto2
22-07-2009, 20:56
oraz z węży prowadzących do pogrzewacza??

z wezy prowadzacych do dogrzewacza i z samego dogrzewacza? poprosty zdjac waz gumowy z rurki aluminiowej prowadzacy do i z dogrzewacza pod spodem auta blizej strony kierowcy