Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Klimatyzacja.


leszek 007
22-07-2009, 00:00
Mam takie pytanie. Naprawiłem klimę osuszacz wraz z czujnikiem. Nabiłem gaz. Bylo dobrze. Po jakimś czasie trzech tygodni zauważyłem ze działa trochę inaczej. Na drugim biegu wentylatora nie leci już takie zimne powietrze. Klima manualna. Dopiero na czwartym biegu czuć miły chłodek. Nie wiem jaka może być przyczyna. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

devaluator
22-07-2009, 12:47
podejrzewam nieszczelność. Jedź do tego co nabijał, niech spuści gaz i oceni ile ubyło. Jeśli klimiarz był zapobiegliwy to nabił kontrastu i po oględzinach układu z lampą UV wszystko będzie jasne. Jeśli naomiast gazu nie ubyło a słabo chłodzi to kompresor do wymiany. Osobiście stawiam na nieszczelność. Jeśli chłodnica to ok. 200pln tak więc dasz radę.

kokos1
23-07-2009, 13:03
Ja ostatnio równiez robiłem odgrzyianie klimy i nabijanie odczynnika. Klima ledwo co chłodziła. Zawiozłem do reklamacji i okazała sie nieszczelność. Dziura w osuszaczu. Właśnie dzisiaj się wymienia na nowy.

siemana
18-08-2009, 22:16
siema ludziska a teraz z innej beczki.
jeste nowym posiadaczem galaxy i mam manualna klime ale chcialbym przebudowac ja na auto. i tu jest pytanie wystarczy wstawic ten sterownik od automata czy trzeba jeszcze jakies wiaski elekt. przerobic???


z gory wielkie dzieki

subratri
21-08-2009, 15:03
mam manualna klime ale chcialbym przebudowac ja na auto. sprawa prawie niewykonalna. Trzeba przełożyć z pół samochodu :) a napewno klapki, silniczki... chyba szkoda sensu :) temat zresztą był już na forum. Ten temat ze względu na treściwy temat i treść przewałkowaną już kilka krotnie na forum zamykam.