Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Co to za przekaźnik?


maniekm
24-07-2009, 20:46
Witam. Powiedzcie koledzy co to za przekaźnik. Znalazłem go w tylnym prawym nadkolu zaraz za światłami. A tak na marginesie czy wam również tak często palą się żarówki. 10063

mekess
24-07-2009, 22:21
Pewnie masz hak i wtyczkę kilkunasto-pinową?

A żarówka chyba jeszcze, żadna mi nie padła.

Przemek_PC
24-07-2009, 22:24
Przepala się zawsze ta sama żarówka czy różne? Jeśli ta sama to wtyczka do sprawdzenia a jeśli różne to trzeba zmierzyć napięcie w instalacji, może regulator napięcia daje za duże napięcie?

maniekm
25-07-2009, 06:45
Przepala się zawsze ta sama żarówka czy różne? Jeśli ta sama to wtyczka do sprawdzenia a jeśli różne to trzeba zmierzyć napięcie w instalacji, może regulator napięcia daje za duże napięcie?

Co do żarówek to padają różnie najpierw stop góra, póżniej przód H4 następnie pozycje przód, a teraz tył. A co do haka to owszem mam ,ale jak zakładałem kiedyś w toyocie to nie zakładałem żadnych przekaźników, tak więc do czego ten przekażnik?

maniekm
25-07-2009, 06:48
Pewnie masz hak i wtyczkę kilkunasto-pinową?

A żarówka chyba jeszcze, żadna mi nie padła.

Co to znaczy wtyczka kilkunasto-pinowa:(

Stefano
25-07-2009, 08:08
To takie dniazdo, co obsługuje oprócz standartowych swiateł w przyczepie, np. lodówkę w ciagnionym kampingu, a do tego musi mieć dodatkowe piny, ja takie gniazdo mam.
Bardzo dobre rozwiazanie bo mozna w to wtykać normalną wtyczkę, jak i taką na 13 -pin.
A tak wyglada;

wacek_pl
25-07-2009, 08:21
A może masz kontrolke na pulpicie jak podpietą masz przyczepe.
Stefano to akurat jest standartowa 7 pinowa, ato jest 13 pinowa

maniekm
25-07-2009, 12:04
Czyli tak: Piny to inaczej ,tak jakby styki . Nawet nie zaglądałem do tego gniazda, ale dzisiaj to sprawdzę. Fajnie by było ,bo mam zamiar kupic przyczepke kampingową . Dzięki bardzo. Pzdr.:)

maniekm
25-07-2009, 19:15
Właśnie sprawdziłem gniazdo i faktycznie jest 13-sto stykowe. Pytanie , czy istnieje jakaś przejściówka ,by można było podłączyć zwykła wtyczkę.

jblack
25-07-2009, 20:57
tak mozna kupic taka przejsciowke w polsce chyba tez a jak nie to w pierwszym lepszym sklepie z czesciami np w niemczech abojetnie gdzie

Stefano
26-07-2009, 00:03
A może masz kontrolke na pulpicie jak podpietą masz przyczepe.
Stefano to akurat jest standartowa 7 pinowa, ato jest 13 pinowa
I znowu, litosci KJB VLHVB JK ><?> ??????????//////////;
Nie chaciało ci się kliknąć mojej miniatrurki i spojzeć dokładniej na wtyczkę i gniazdo -> TO JEST 13-STO PINOWE, TO I TO !!!!!!!
Można tam wpinać normalną wtyczkę 7 pinową jak i tą 13 pinową, jak napisałem wczesniej!

Natomiast tego dziadostwa też 13-sto pinowego co ty zamiesciłeś to nie chcę znać!

Właśnie sprawdziłem gniazdo i faktycznie jest 13-sto stykowe. Pytanie , czy istnieje jakaś przejściówka ,by można było podłączyć zwykła wtyczkę.

Nie trzaba żadnych przejsciówek bo gniazdo, jak już piszę już którys raz...obsuguje 7 i 13 stykowe wtyki.
Tylko gniazdo ma być takie jak ja zamiesciłem na poprzedniej stronie, a nie dziadostwo.

Pozdr.

maniekm
26-07-2009, 08:07
I tu się z toba kolego nie zgodzę. Nie ma możliwości podłączenia wtyku 7 do mojego z trzynastoma (13) Nie ma takiej opcji i musi byc jakaś redukcja.:-??? Moje gniazdo jest zupełnie inne niż to które pokazujesz w załączniku.

Stefano
26-07-2009, 11:55
Więc nie kombinuj z redukcjami, wyrzuć badziewne gniazdo, zmień na właściwe i wtedy sie juz ze mną zgodzisz!
To takie proste...

dwoje19
26-07-2009, 18:48
"maniekm" czytaj ze zrozumieniem odpowiedzi "stefano"!!!.

maniekm
26-07-2009, 22:28
"maniekm" czytaj ze zrozumieniem odpowiedzi "stefano"!!!.

Dzięki.Postaram się!:one:

maniekm
26-07-2009, 22:32
Więc nie kombinuj z redukcjami, wyrzuć badziewne gniazdo, zmień na właściwe i wtedy sie juz ze mną zgodzisz!
To takie proste...

Nie będę kombinował , założę takie jak na twoim załączniku tylko nie mogę znależć w necie (ALLEGRO ) Jeszcze raz dzięki za info i Pzdr.:one:

Stefano
28-07-2009, 00:00
Nie będę kombinował , założę takie jak na twoim załączniku tylko nie mogę znależć w necie (ALLEGRO ) Jeszcze raz dzięki za info i Pzdr.:one:
Szukaj serwisu przyczep kampingowych, tam maja takie gniazda, jak nie zanjdziesz to podam ci telefon goscia z Częstochowy, chyba nie bedziesz miał doi nikego daleko?
Pozdr.

maniekm
28-07-2009, 05:35
Szukaj serwisu przyczep kampingowych, tam maja takie gniazda, jak nie zanjdziesz to podam ci telefon goscia z Częstochowy, chyba nie bedziesz miał doi nikego daleko?
Pozdr.

Dzięki , do Częstochowy mam 300 :) Mieszkam niedaleko granicy ,za tydzień będę we Włoszech to pewnie gdzieś znajdę. Dzięki i Pzdr.

subratri
29-07-2009, 17:39
litości. Ja mam przejściówkę i działa. Po co !?!?!? zmieniać całe gniazdo?!?!?! kupoje się przejściówke i MUSI dizałać !

bart07
29-07-2009, 23:28
litości. Ja mam przejściówkę i działa. Po co !?!?!? zmieniać całe gniazdo?!?!?! kupoje się przejściówke i MUSI dizałać !

Popieram.

Niestety gniazdo jakie pokazał Stefano nie jest w pełni uniwersalne (takiego nie ma). Pewnie jest lepsze od oryginału westwalii bo obsługuje wtyczkę 7 i 13 kablową. Do przyczep 13 kablowych i tak będzie pewnie potrzebna w większości przejściówka.

Jak ktoś ciąga przyczepę codziennie (niestety część SAG ma taki żywot) to montuje co mu pasuje, a pozostali lepiej niech zostawią oryginał. Zamiast zmieniać polecam wysmarować wazeliną czy innym środkiem przeciwkorozyjnym, co by zadziałało za 2 lata jak będziemy ciągnąć przyczepę z workiem ziemi do ogródka :) A jak nie zadbamy to wymienimy na taką jaką będziemy chcieli :)

Bart

maniekm
30-07-2009, 18:48
litości. Ja mam przejściówkę i działa. Po co !?!?!? zmieniać całe gniazdo?!?!?! kupoje się przejściówke i MUSI dizałać !

Proszę ,podaj namiary gdzie kupić taką przejściówkę?

Stefano
30-07-2009, 23:29
litości. Ja mam przejściówkę i działa. Po co !?!?!? zmieniać całe gniazdo?!?!?! kupoje się przejściówke i MUSI dizałać !
A widzisz TY 'medaliku' ;) , to co i jak chcesz?
To gniazdko uniwerslane z mojej fotki 13 poinowe / 7 w srodkui reszta po obwodzie/ to koszt około 30 zeta, np. w twoim miescie Czestochowie u pana Pierzgalskiego, tego od przyczep camping. i przy takim rozwiazaniu masz już temat z głowy bo wtykasz w to tez zwykłą wtrykę taką np. 7 pinową, a teraz pozostawiająć tamto gniazdo, to konieczny jest zakup przejsciówki, pewnie lepiej niż 30 zeta i trzeba jeszcze ze sobą to chyba ciagle wozić.
To ja teraz znowu wołam litości, aby może zostawic już ten temat w spokoju, niech robi kazdy jak chce i jaK mu pasuje i już...
Pozdrowionka.

Ataman101
31-07-2009, 07:25
Zgadzam się.
Ori westfalli mam hak i 13 pinowe gniazdo, nie ma tam możliwości podłączyć 7 pinowej wtyczki.

SORY PANOWIE :) WIDAĆ ZE JESZCZE Z URLOPU NIE WRÓCIŁEM... odpowiedz do drugiej strony nie trzeciej ;)

maniekm
01-08-2009, 11:42
Koniec dyskusji koledzy. Na Giełdzie w Lubinie przejściówka 22-35 zł w zależności od długości haka. Gniazda takie jak pokazał Stefano również są.:one: