Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Czujnik temperatury wewnętrznej


fordgalaxy
25-07-2009, 13:26
Witam wszystkich,mam pytanie gdzie znajduje się czujka temp.wewnętrznej i może ktoś się orjętuje ile kosztuje nowa.Dzięki za podpowiec i pozdrawiam.

treser20
25-07-2009, 19:02
Kupujesz od skody fabii cena ok 25 zł.gdzie jest?? Pewnie gdzieś w kabinie.mam tez mk 2 ale mam tylko czujnik temperatury zewnetrznej-zresztą sam go montowałem.

dwoje19
26-07-2009, 13:48
Witam wszystkich,mam pytanie gdzie znajduje się czujka temp.wewnętrznej i może ktoś się orjętuje ile kosztuje nowa.Dzięki za podpowiec i pozdrawiam.

A czy w ogóle jest taki czujnik?.
Może chodzi ci o czujniki wylotu powietrza, jest ich kilka (zależy od klimy) i jeden z nich znajduje się np. przy wylocie powietrza na nogi kierowcy.

fordgalaxy
27-07-2009, 18:52
dzięki będę na początek tam szukał.

Stefano
09-08-2009, 10:13
dzięki będę na początek tam szukał.

Chodzi ci może o taką mozliwość aby móc odczytać temperaturę wewnętrzną w aucie na wyświetlaczu FIS lub panelu klimatronika, myslałem też kiedyś o takiej opcji.
Trzeba by załozyć gdzieś pośrodku przy suficie, taki sam czujnik temperatury jak jest w zderzaku i podpiąć go do kabelków biegących do czujnika zewnętrznego, oczywiscie poprzez jakiś mikro-przełacznik umieszczony gdzieś pod ręką koło kierownicy. Może zamiast jakiejś zaślepki koło panelu z radiem.
W jednym pozycji przełącznika pokazywanie temperatury na zewnątrz, a w drugiej wewnatrz auta.
Jak zdajdę kiedyś troszkę czasu to pociągnę taki kabelek z czujnikiem w swoim Shreku.
Pozdr.

dwoje19
09-08-2009, 20:14
Trzeba by załozyć gdzieś pośrodku przy suficie Nie może być w suficie, chyba że będzie na jakiejś grubej podstawce i dobrze odizolowany od sufitu. Jak auto stoi na słońcu to będzie mocno oszukiwał bo dach jest bardzo gorący.

Stefano
09-08-2009, 20:32
Dobrze dam jakąś mała podstwkę, ale nie za dużą, aby mi ktoś głową tego nie uszkodził:), Chociaż tapicerka sufitu podwieszona jest jakieś 5 cm ponizej dachu, to tak mocno sie nie nagrzewa, albo dam na srodkowym słupku, gdzies wyzej, OK?
Pozdrowienia.