Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] światła stop


nomi9
29-07-2009, 21:38
Jak ustawić długość czpienia w wyłączniku stop po kupnie i zamontowaniu nowego światła stop nadal świecą na stałe na uszkodzonym był brak śtopu i migająca kontrolka po wymianie też miga

Ataman101
31-07-2009, 12:30
Wydaje się że po wymianie nie powinien zgłaszać błędu komputer.
Niestety nie wiem czym się różni w tej kwestii MK1 od MK2 ale zasada działanie włącznika jest pewnie taka sama.
Długość ustawiasz przez wciskanie na siłę, bądź wyciąganie tego plastikowego kołeczka, słychać wtedy lekkie strzelanie choć ciężko określić ten dźwięk:)

nomi9
31-07-2009, 22:31
Witam wszystkich i dziękuję za pomoc dziś przećwiczyłem kilka wariantów i doszedłem jak ustawić włącznik stopu
1 żeby mieć łatwy dostęp trzeba zdemontować ośłnę na której jest włącznik świateł i regulacja wysokości
2. włączik jestwdedy łatwo dostępny
3. wykręcić włącznik w lewą stronę (bez klucza wystarczy ręka)
4.wypiąć kostkę
5 .i najważniejsze wcisnąć pedał hamulca założyć nowy włącznik wchodzi tylko w jednej pozycji (kwadratowym występem na włączniku od dołu)przekręcając w prawo
6.założyć kostkę i skręcić wszystko w odwrotnej kolejności
długość czpienia reguluje się samoczynnie
UWAGA POWYŻSZA INSTRUKCJA DOTYCZY WŁĄCZNIKA CZTERO PINOWEGO
JAK JEST W INNYCH NIEWIEM ALE WYSTĘPUJĄ CZTERY TYPY (RODZAJE WŁĄCZNIKÓW )W ZALEŻNOŚCI OD WYPOSAŻENIA
jeśli komuś pomogłem to bardzo się cieszę sam miałem z tym sporo problemów
pozdrawiam wszystkich

Stefano
03-08-2009, 00:22
Jak ustawić długość czpienia w wyłączniku stop po kupnie i zamontowaniu nowego światła stop nadal świecą na stałe na uszkodzonym był brak śtopu i migająca kontrolka po wymianie też miga
Rzeczywiście sam sie przekonałem, ze ASO sprzedaje te czujniki z rózną długoscią kołka, najlepiej rozbierz stary czujnik, wyczyść styki, jak trzeba to lekko dognij zworki i po zabawie.
Pozdr.

mario2003
04-08-2009, 22:05
U mnie od zawsze po zapaleniu samochodu pali się kontrolka na desce (pomarańczowa żaróweczka). Dodam, że wszystkie światła są ok. Po naciśnięciu pedału STOP kontrolka gasła. Było tak do czasu kiedy po naciśnięciu STOP światła się nie zapalały i pojawił się komunika "awaria silnika jedź do warsztatu" i zapaliła się kontrolka świec żarowych. Doczytałem się na FORUM, że przyczyną może być problem z czujnikiem STOPu. Poruszałem kołkiem od czujnika i komunikat znikł. Wszystko wróciło po staremu. Czyli STOP był a po zapaleniu samochodu paliła się pomarańczowa kontrolka. Żeby mi się to nie powtarzało wymieniłem czujnik STOP (napewno dobrze ustawiłem kołek), ale nadal jest to samo co na początku (po zapaleniu silnika pali siępomarańczowa kontrolka, po naciśnięciu STOP gaśnie).
Co o tym myślicie? Co jeszcze mam sprawdzić?

Stefano
05-08-2009, 08:42
Jesli masz automat to zdaje sie, że tak ma być.
Pozdr.

sp4jkk
05-08-2009, 09:17
Na 100% tak ma być, ja mam też automat i po włączeniu kluczyka pali się "lampka pomarańczowa" a po nacisnięciu hamulaca gaśnie. Oczywiście jak się jakaś zarówka przepali to będzie świecić cały czas ta kontrolna - po to jest. Miałem tak, jak mi sie jeden ksenon przepalił to świeciła cały czas.

mario2003
05-08-2009, 17:40
Jesli masz automat to zdaje sie, że tak ma być.
Pozdr.

Co masz na myśli pisząc automat? Jeżeli o skrzynię biegów to mam manual.

Stefano
05-08-2009, 22:57
Do mario2003
Dokładnie to co napisał "sp4jkk", nad twoim postem. Czytaj !

i.pucil
05-08-2009, 23:25
Niezależnie od wersji, wg instrukcji lampka ta zapala się po włączeniu zapłonu. Gaśnie po wciśnięciu pedału hamulca, potwierdzając, że światła STOP działają prawidłowo. Jeśli nie
gaśnie, światła STOP są niesprawne.