Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Czy to mogą być tarcze hamulcowe?


gruby76
04-08-2009, 15:02
Witam.Mam problem z ustaleniem co może być przyczyną drgania kierownicy podczas hamowania.Dzieje się to tylko podczas hamowania, zbliżania się do światła czerwonego , hamując mam wrażenie , że na kole ma tzw.ósemkę.Na dodatek strasznie coś wali i trzęsie kierownicą.Pomocy...Co to może być?:<

przemekmondeo
04-08-2009, 15:09
bardzo możliwe że z nagrzaną tarczą wpadłeś w jakąś sporą kałuże i tarczę się wykrzywiły, mój ojciec miał tak w cytrynce, wpadł w kałużę i tarcze do wymiany

gruby76
04-08-2009, 19:17
Dzięki za podpowiedź, ale nie obejdzie się bez kupienia nowych tarcz i sprawdzenia czy to oby to było przyczyną?

przemekmondeo
04-08-2009, 19:27
tańszym kosztem będzie przetoczenie ich u tokarza i wtedy sprawdzisz czy to było przyczyną, ale przetoczyć będziesz mógł tylko wtedy jak ich grubość na to pozwoli:)

tour de mondeo
04-08-2009, 20:06
Witam was. ja tak mialem jak uderzylem kolem o kraweznik. niby wszystko cacy auto jedzie a kierownica drzy. w sumie po wymianie felgi juz tak nie bylo. zaloz moze zapasowke za nim przystapisz do tarcz i zobacz czy jest tak samo.
pozdrawiam

polspeedo
05-08-2009, 21:23
Jeżeli czujesz ósemkę podczas dojazdu do świateł i przy lekkim hamowaniu, to krzywe tarcze. Jeżeli trzęsie kierownicą to może być felga walnięta, ale taką usterkę na pewno zauważysz. W mym przypadku tarcze są skrzywione, zakupiłem i wymieniłem w zimę i trochę "za mocno" docierałem, dodatkowo po jakimś czasie biło w kierownicę podczas jazdy a najgorzej podczas hamowania - pękniętą od wewnątrz opona (lekki lej na bieżniku opony wyczuwalny palcem). Wymieniłem oponę "pękniętą" na zapas z bagażnika, tak poza tym jest w dobrym stanie i nie gubi powietrza. A krzywe tarcze taniej u tokarza, zeszlifuje ci górki na traczach i po sprawie, pod warunkiem że są dość nowe. Pozdrawiam

gruby76
06-08-2009, 21:08
Też mi sie tak wydaje, więc nie będę nic cudowal tylko wymienie tarcze.Jeśli nadal będzie coś nie tak to szukał będę dalej przyczyny.Dzięki za pomoc....Nie ma to jak Forum !!!!!!!!!:)

Kicajbc
06-08-2009, 21:53
ja tez wlasnie w wode wpadlem tylko para oleciała z nadkoli. i kurde tarcze do toczenia;/

Rafał A.(antek)
07-08-2009, 00:34
kupcie porzadne tarcze co sie nie odksztalca w kalurzy.

gruby76
13-08-2009, 18:45
Dziękuję wszystkim za pomoc i ewentualne podpowiedzi bez których byłoby cięzko.Tarcze kupiłem firmy (Craft) , wymieniłem , pojechałem na próbę i cud,Nic nie stuka ani nie drży.Objawy zniknęły!!!!!!!