Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] wizyta w serwisie Lipski


Spiller
04-08-2009, 18:36
Usterki
1. Brzęcząca roleta lub cały boczek(PT) – podobno lata jak i z drugiej strony i tak ma być (nieusunięte)
2. Brzęczenie w słupku (P) - coś tam przesmarowane
3. Stuki podczas puszczania sprzęgła, brak możliwości płynnej jazdy – pan mówi, że to normalne (nieusunięte)
4. Klapa obciera o zderzak (tył) – jestem umówiony na regulację (nieusunięte)
5. Świst w drzwiach (LP) – jestem umówiony na wymianę uszczelki (nieusunięte)
6. Buczenie prawdopodobnie dmuchawy w środku – nie wiadomo co to (nieusunięte)
7. Nierówne obroty biegu jałowego, gdy załączy się wentylator – niestwierdzono (nieusunięte)
8. Po odpaleniu silnik mułowaty nie wkręca się na obroty – mam czekać 30 sek zanim ruszę (nieusunięte)
9. Stuki dochodzące w lewego przedniego koła – sprawdzone zawieszenie i choć stuki słychać, stwierdzono, że jest wszystko OK. (nieusunięte)
10. Ustawienie świateł – jedyna rzecz, którą zrobiono, choć Pan serwisant chciał, żebym za to płacił
11. Ustawienie tylnego spryskiwacza – jest to element nieregulowany ponoć, więc dalej leje za samochód (nieusunięte)
12. Błędne wskazania temperatury – wiedzą o problemie, ale Ford nie dał im żadnej instrukcji co z tym zrobić (nieusunięte)

Na zgłoszonych przeze mnie 12 usterek naprawiono jedną (słownie: jedną) no i cały dzień stracony.

Gratulacje

mch12
04-08-2009, 21:09
współczuję , niby nowy samochód a tyle bzdór które wkurza
dobrze że nie powiedzieli: panie kochany to trzeba "rozchodzić" :)

Strzeszku
05-08-2009, 00:03
Zmień serwis na jakiś poza Warszawą, bo tu tylko sprzedają auta a potem mają nas w dupie.
U mnie w serwisie UrsynCar i AutoNobile nie umieli naprawić stukających drzwi, a okazało się że to mocowanie zamka. Ja po zdjęciu boczka drzwi sam znalazłem to w 2 minuty. Jeśli miałebym do wyboru któryś to wolę AutoNobile bo przynajmniej próbowali coś zrobić i nie mówili że ten typ tak ma. W Ursyn i w PiasecznoCar to nie masz czego szukać.

Spiller
05-08-2009, 07:20
w przypadku Lipskiego teoretycznie powinno być inaczej, bo oni samochodów nie sprzedają.
O niedbałości tego serwisu świadczy jeszcze jeden fakt. Samochód był "umyty" i "odkurzony" - a za siedzeniem pasażera znalazłem folię, która miała być założona na siedzenie oraz całą rolkę folii, którą okręca się kierownicę.

Najbardziej zadziwia mnie to, że przecież Ford chyba im płaci za te naprawy, a oni się przed nimi bronią. Poza tym niewiedza obsługi jest porażająca.

mch12
05-08-2009, 09:20
wszyscy dobrzy mechanicy z forda pouciekali na swoje i tam trzepią kase i do nich warto podjechać ( doświadczenie) np. mgr ZENON KACZOREK - były szef mechaników w Warszawskim ASO , ma swój zakład Falenicy b. dobry spec - sam u niego serwisuję swojego i firmowe, zero problemów - trafne diagnozy.
w ASO są przede wszystkim uczniaki po szkołach - zawodówkach, zero pojęcia o samochodach tylko klocki umieją wymieniać i myć i to też nie za dobrze

Ravic
05-08-2009, 09:20
ja tam polecam chłopaków na Dobrej... bardzo indywidualne podejście bo to mały dealer

Spiller
05-08-2009, 10:09
wszyscy dobrzy mechanicy z forda pouciekali na swoje i tam trzepią kase i do nich warto podjechać ( doświadczenie) np. mgr ZENON KACZOREK - były szef mechaników w Warszawskim ASO , ma swój zakład Falenicy b. dobry spec - sam u niego serwisuję swojego i firmowe, zero problemów - trafne diagnozy.
w ASO są przede wszystkim uczniaki po szkołach - zawodówkach, zero pojęcia o samochodach tylko klocki umieją wymieniać i myć i to też nie za dobrze

oki, ale naprawia na gwarancji?

Spiller
05-08-2009, 10:10
ja tam polecam chłopaków na Dobrej... bardzo indywidualne podejście bo to mały dealer

też tam na serwisy gwarancyjne jeździłem z focusem. do Lipskiego pojechałem, bo miało być dobrze :D

Ravic
05-08-2009, 11:11
też tam na serwisy gwarancyjne jeździłem z focusem. do Lipskiego pojechałem, bo miało być dobrze :D

no to powinieneś wiedzieć, że chłopaki się przykładają i popeliny u nich nie ma... są solidni i mili

może sam serwis wygląda jak Polmozbyt 20 lat temu ale z tego co zauważyłem mają stałą kadrę w serwisie i to nie tylko na recepcji ale i na hali... elektroniki bym u nich może nie robił ale mechanika, blacharnia itp. jest na b.dobrym poziomie - jeżdżę tam od 11 lat i złego słowa nie powiem...

RECONDO
05-08-2009, 11:19
Auto Hobby = DOCENTO + spółka. Wszystko będzie działać.

mch12
05-08-2009, 11:41
oki, ale naprawia na gwarancji?

no nie naprawiają - miałem na myśli naprawy pogwarancyjne

nowe samochody są skazane na ASO.....

trtami
05-08-2009, 13:12
Czujnik temperatury u mnie tez czasami pokazuje wieksza temperature na zewnatrz ale jest to podobno wada techniczna poniewaz czujnik umieszczony jest z przodu atrapy przedniej i jesli zbyt blisko dojezdzasz do auta to spaliny poprzedzajacego pojazdu podwyzszaja wskazanie temperatury zewnetrznej.

Co do swiatel to mam ksenony i jeden swiecil nizej drugi wyzej i w serwisie a nawet w dwoch powiedzilize tak ma byc i jedynie elektronicznie sie je reguluje.

okazalo sie ze podjechalem na stacje diagnostyczna i za 10 pln wyregulowali mi najzwyklejszym srubokretem

wniosek taki ze serwisy forda w Polsce są w opłakamym stanie.

zbieznosci tez mi nie wyregulowali bo nie maja sprzetu ..... :(

Spiller
05-08-2009, 17:02
no to powinieneś wiedzieć, że chłopaki się przykładają i popeliny u nich nie ma... są solidni i mili

może sam serwis wygląda jak Polmozbyt 20 lat temu ale z tego co zauważyłem mają stałą kadrę w serwisie i to nie tylko na recepcji ale i na hali... elektroniki bym u nich może nie robił ale mechanika, blacharnia itp. jest na b.dobrym poziomie - jeżdżę tam od 11 lat i złego słowa nie powiem...

pewnie do nich pojadę po 20kkm, ale powiem Wam tak szczerze, że ta cała gwarancja to i tak pic na wodę

Spiller
05-08-2009, 17:05
Czujnik temperatury u mnie tez czasami pokazuje wieksza temperature na zewnatrz ale jest to podobno wada techniczna poniewaz czujnik umieszczony jest z przodu atrapy przedniej i jesli zbyt blisko dojezdzasz do auta to spaliny poprzedzajacego pojazdu podwyzszaja wskazanie temperatury zewnetrznej.

Co do swiatel to mam ksenony i jeden swiecil nizej drugi wyzej i w serwisie a nawet w dwoch powiedzilize tak ma byc i jedynie elektronicznie sie je reguluje.

okazalo sie ze podjechalem na stacje diagnostyczna i za 10 pln wyregulowali mi najzwyklejszym srubokretem

wniosek taki ze serwisy forda w Polsce są w opłakamym stanie.

zbieznosci tez mi nie wyregulowali bo nie maja sprzetu ..... :(

z tym czujnikiem mi ten sam bałach wciskali. tylko czemu w focusie czujnik jest też w zderzaku i takich głupot nie pokazywał? ;)

za ustawienie zbieżności w focusie w omc chcieli ode mnie pieniądze, choć w książce gwarancyjnej jasno stoi, że maja obowiązek zrobić to za free - oj dostało im się jobów ode mnie

jvc
05-08-2009, 17:49
Panowie niech któryś z ASO łaskawie zerknie w akcje serwisowe, jest zmiana położenia czujnika temperatury zewnętrznej, mnie to zrobili za free ,nawet gość mi pokazywał na kompie są zdjęcia w którym miejscu ten czujnik ma być na nowo zamontowany,no chyba że w modelach 2009 już zmienili...Mnie teraz pokazuje dobrze ,może jak jest duży upał to są małe przekłamania ,ale to tylko w duże upały ,wcześniej było to zawsze przy wjechaniu w korek zagrzanym samochodem lub postoju na włączonym silniku nawet w zimie.

wojoo
05-08-2009, 18:01
co do lipskiego to i ja mam nie do konca dobra opinie ... mam focusika ktory ma niecaly rok, oczywiscie gwarancja jest nawet przedluzona, usterka jaka wystepuje to ze co kilka dni poprostu siada caly akumulator dlaczego ? niewiadomo ... Co najciekawsze pojechalem w dluga trase (ok 3 godziny trasy) dojechalem do celu i wylaczylem silnik, po czym chcialem ruszyc dalej i nic! aku padlo zupelnie wiec ford pomoc i do serwisu... naladowali i cala ot diagnoza i naprawa powiedzieli ze jest wszystko wporzadku , ale zaraz z jakiej racji po takiej trasie i tak mlode auto moze miec rozladowane aku?!. Dobra odebralem autko gdzie po tygodniu znowu ta sama sytuacja wiec dzwonie do lipskiego - zabrali auto na 2 tygodnie a ja dostalem inne w zastepstwie (diagnoza taka ze nic sie nie stalo) odebralem auto i nastepnego dnia nie moglem odpalic znowu auta bo aku siadlo ...

Nie bede nic pisal o innej marce jakie tam maja podejscie do klienta bo wszyscy byscie zaczeli kupowac :P

Spiller
05-08-2009, 18:38
Panowie niech któryś z ASO łaskawie zerknie w akcje serwisowe, jest zmiana położenia czujnika temperatury zewnętrznej, mnie to zrobili za free ,nawet gość mi pokazywał na kompie są zdjęcia w którym miejscu ten czujnik ma być na nowo zamontowany,no chyba że w modelach 2009 już zmienili...Mnie teraz pokazuje dobrze ,może jak jest duży upał to są małe przekłamania ,ale to tylko w duże upały ,wcześniej było to zawsze przy wjechaniu w korek zagrzanym samochodem lub postoju na włączonym silniku nawet w zimie.

a możesz powiedzieć jaka jest różnica w zamontowaniu tego czujnika? w sensie gdzie był a gdzie jest teraz

jvc
05-08-2009, 19:56
Kurde to było już trochę temu... , znalazłem to co pisałem wtedy może Cię to jakoś naprowadzi :)
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38046&highlight=nowinki&page=259