Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] kalibracja prędkościomierza


wytryh
05-08-2009, 17:21
witam, mój licznik zaciął się gdy miało wejść na 170000. Więc rozebrałem licznik, musiałem wyjąć wskazówkę prędkościomierza. Naprawiłem co trzeba, zmontowałem i ok. Dziś jadę do pracy i coś mi prędkość mało pokazuje. Na 5 biegu przy 3 tys obrotów zawsze miałem 130km/h a dzisiaj ledwie 110. Czy jest sposób na poprawienie tego??? pozdro

wojtbf1
05-08-2009, 17:27
Chyba pozostaje Ci tylko wyjąć znowu i wciskać aż trafisz. Kolega kiedyś też tak się męczył ale w końcu dopiął swego.
Pozdrawiam. :one:

dempsej
05-08-2009, 18:06
Witam,
też rozbierałem u siebie w tamtym roku licznik bo się zablokował tylko, że przed rozebraniem na prostym odcinku drogi na poszczególnych biegach przy konkretnych obrotach porobiłem notatkę jakie prędkości. Po złożeniu licznika i odpaleniu już byłem w szoku bo na luzie pokazywał mi, że niby jadę 40km/godz :) w końcu po chyba godzinnej kombinacji ze wskazówką postanowiłem założyć ją po uruchomieniu silnika na postoju. I okazało się, że to jest strzał w 10-tke :) Po odpaleniu silnika na jałowym ośka na którą zakłada się wskazówkę ustawia się samoczynnie dokładnie na 0 po założeniu w ten sposób wskazówki prędkości porównane z wcześniej spisaną kartą były idealne. Także moja rada spróbuj założyć wskazówkę przy odpalonym silniku.

Pozdrawiam

PS. swoją drogą to fajnie wygląda ruszanie odrazu z 40km i na 4 biegu już 240km/godz ;)

wytryh
05-08-2009, 18:52
jutro spróbuje i dam znać. Szczerze mówiąć byłem zdziwiony gdzie jest linka...:)