Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Dziwne dźwięki z silnika (stukanie)


dembik
06-08-2009, 08:10
Witam, jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy wpis ;)

Jestem posiadaczem Mondeo mk3 2001 rok, liftback, 2.0 TDcI 131KM.

Kupiłem je w kwietniu, a od miesiąca zauważyłem dziwny dźwięk z silnika. Nie jest on zawsze, a nawet nie odkryłem kiedy dokładnie (czasami na zimnym, czasami po długiej jeździe, a czasami jak chciałem komuś dać posłuchać to akurat nie było :))

Niżej wkleję link do wrzuty, gdzie dałem filmik na którym słychać ten stukot.
http://w402.wrzuta.pl/film/aH3eX5FETjq/mondeo_mk3_-_dziwny_dzwieki_z_silnika

Najczęściej ten dźwięk słychać cyklami. Czyli np. uderza 3 razy, przerwa, 1 raz i dłuuuga przerwa i znowu 3 przerwa 1 i przeeeeerwa.

Czy ktoś może wie o co chodzi?

pozdrawiam

wojtekjanus
06-08-2009, 11:53
Czy dźwięk daje się czuć z uderzeniami (wibracjami)? Czy jak leciutko wciśniesz pedał sprzęgła, to czujesz na nim odpowiednie wibracje (razem z dźwiękiem)? Jeżeli tak, to wskazanie jest na dwumasę koła zamachowego.

Nie napisałeś za dużo - czy po wciśnięciu sprzęgła (do podłogi) generalnie nie ma tych odgłosów, czy jest tylko przy włączonej klimie, czy jest jednak także przy wyłączonej.

W nagraniu odgłosy pracy silnika skutecznie zagłusza włączone radio...

pbbenny
03-09-2009, 22:45
Witam, od kilku dni słyszę identyczne dzwięki w swoim Mondku co 'dembik'. Wydaje mi sie że stukanie to wystepuje na zimnym silniku przy niskich obrotach, słysze te stuki rano jak odpalam Mondka, ale wystarczy że zwiększe obroty na 1000 lub zagrzeje troszke silnik nic nie stuka. Nie ważne czy klima jest OFF czy ON i nie ważne czy koła ma prosto czy ruszam kierownicą. Jeśli chodzi o sprzęgło to lekko trze na 1 i 2 biegu, da się to odczuć w korkach(czasami słychać takie delikatne tarcie). Rozwiązał już ktoś ten problem? Jeśli jest to na forum a ja tego nie znalazłem to dajcie znać. pozdrawiam

Mariusz
03-09-2009, 22:53
No to i ja się dołączę. A, czy nie odczuwasz w trakcie jazdy spadku mocy? Przyznam szczeże, że podobnych odgłosów w dieslu jeszcze nie słyszałem---dziwne to, jakby kaszlał.

spinacz38
04-09-2009, 11:39
Przedwczoraj usłyszałem identyczny stukot. Napstepny dzien do mechanika diagnoza: cos ze sprzegłem. Zawiozłem go do warsztatu gdzie sie tym zajmuja po rozebraniu okazalo sie ze to koło dwumasowe i tarcza sprzegła. Dodam ze przy wcisnietym sprzegle u mnie bylo slychac stuki caly czas moze troche ciszej ale i tak stukało wyraźnie. Koszt jakie poniosłem: wymiana 500zł koło LUK 1000zł (cena sklep 1500zł), tarcza+docisk+wysprzeglik LUK 1100zł (cena sklep 1500) ja mam znizke na sklepy wiec jesli ktos z trójmiasta chce zaoszczedzic pm do mnie. Życze ci zeby bylo u ciebie okazalo sie co innego, koszty jak sam widzisz sa ogromne.

JOGGI
06-02-2010, 14:49
Dzień dobry.posiadam mondeo tddi 115km z 08 2002.od jakiegos czasu mam slyszalne takie same dzwięki w postaci tarcia jak na nagraniu dzwiekowym kolegi.po wciśnięciu pedału sprzęgła odgłos znika.martwie się bo za miesiąc jadę na narty do włoch i wolałbym zeby dojechał.jak zwykle mechanik nic nie słyszy silnik pracuje pięknie pomimo ogromnego przebiegu.