Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Duszenie się silnika


Portowiec
06-08-2009, 17:42
Problem mój polega na tym, że często gdy chcę ruszyć dynamiczniej, auto tak jakby się dusi, wciskam gaz w podłogę a on zachowuje się tak jakbym hamował lub nie wciskał w ogóle gazu (nie zwiększają się obroty), dopiero po chwili "załapuje" i przyśpiesza. Związane z tym jest chyba również to, że nie mogę przyśpieszać przy wyższych biegach. Np. przy wychodzeniu z zakrętu muszę często redukować na jedynkę, bo z dwójki strasznie go dławi i samochód "skacze" jakbym pulsował gazem. Może wiecie jaka jest tego przyczyna? Mnie się wydaje, że może to być związane ze świecami, ponieważ zaczęło się to dziać dopiero po wymianie świec jakiś czas temu. Proszę o rady.

Wayne
06-08-2009, 19:02
Podejrzewam, ze masz silnik benzynowy, bo nic nie napisales.
Swiece, przewody, aparat... musisz zaczac od tego.
Ja u siebie wymienialem przewody WN, swiece i samocho mi przerywal, ale zdarzalo sie, ze nie palil na czwarty gar. Wymienilem aparat zaplonowy i jak reka odjal.
Aparat kupilem co prawda uzywany za 80zl, bo nowy kosztuje 4x wiecej, ale z miesieczna gwarancja.
Apropos swiec. Nie wiem czy to prawda, ale w sklepie powiedzieli mi, ze swiece powinny byc Motocrafta, bo na innych moga sie cuda dziac.
Moze ktos sie podzieli spostrzezeniami i swoimi doswiadczeniami ze swiecami?

tour de mondeo
06-08-2009, 19:31
Witam. Kiedys koles tak mial w aucie ale tylko na dwojce ze auto mu sie dlawilo.. niby swiece. mechanik wymienial ,dalej dzialo sie to samo. oczywiscie jak wspomnial wayne tez doradzil motocrafta co i tak nie pomoglo. po wymienieniu samych przewodow juz bylo dobrze.. nie wiem od czego to zalezy.

Portowiec
06-08-2009, 20:37
Dzięki za informacje, może faktycznie chodzi o coś z tym garem, bo coś za głośno pracuje silnik i wydaje mi się, że traci trochę na mocy. A co do silnika to mam oczywiście benzynę 1,8 ZETEC. Świece mam chyba Motorcrafta, także nie wiem czy to jest tego przyczyna.

majkel1318
08-08-2009, 13:46
ja jeszcze do tego wymienił bym filtr powietrza