Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Klimatyzacja - dziwne zjawisko z obrotami


cypis101
08-08-2009, 16:57
Witam, szukałem ale nie znalazlem.

Mam pytanie do osob ktore mialy takie objawy albo maja.
No to jedziemy:
Jak wiadomo na dworze lato, wiec wsiadajac do auto schodze z mysla "nie bede musial odczywac tego ciepla w czasie jazdy bo wlacze klimatyzacje"
Bedac juz w autko uruchamiam silnik, wlaczam swiatla, radio, oraz klimatyzacje. I tu przechodzac do sedna sprawy wlaczajac klimatyzacje na najwyzszy bieg czyli 4 i trzymajac auto na luzie slychac jak by auto dodawalo samo gazu z obrotow okolo 900 podnosza sie na 1500 i pozniej znowu 900 za chwile 1500 itd ... (cos typu lekkie gazowanie, ale nie naciskam przy tym gazu noga) dzieje sie tak przez okolo 2 minuty poki nie ujade paru metrow.
Czym to jest spowodowane, czy tak musi byc?

posiadam klimatyzacje manualna.

Pozdrawiam i dziekuje

1olek
08-08-2009, 18:25
na poczatek wyczysc silniczek krokowy, on odpowiada za prace silnika na wolnych obrotach. Nie powinno tak byc, powinien trzymac rowniutko obrty.

P.S. Pozdrawiam kolege z Częstochowy :D

cypis101
08-08-2009, 19:27
Dzieki za pozdrowienia :P Kiedy kolega wraca na Jasna Gore :p?

Jest maly problem nie wiem dokladnie jak wyczscic ten silnik,czym i w ogole :) Jestem laikiem ...

Jesli ktos moze mi podpowiedziec ze zdjeciami bede happy :)

1olek
08-08-2009, 20:13
mam plan pojawic sie na swieta :)

Co do czyszczenia wpisz w szukajce czyszczenie krokowca lub bocznikowy lub cos tedy i bedzie opisane. Kiedys byl opis w dziale Techniczne ABC ale po zmienie forum link nie dziala, popros moze moderatora o poprawienie linku.