Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] TDDI Kopcenie , nieregularna praca , słaba moc silnika


maveric_19
10-08-2009, 22:03
Witam :)
Zacznę od tego ze przewertowałem cale forum w poszukiwaniu choć trochę podobnego problemu do mojego lecz nic nie znalazłem, a oto problem .. :!!:
Jakieś 3 tyg temu wjechałem w kałuże rozmiarów rzeki (woda dosięgała grilla). Niestety zaraz po tym auto zaczęło się dusić i kopcić niebiesko - białym dymem oraz stracił moc …
Po tym zdarzeniu za każdym razem gdy odpalałem , silnik auta rzuca i pracuje bardzo nieregularnie i kopci niemiłosiernie … jedyne co mnie zaskakuje to, to ze po przejechaniu kilku km objawy te ustają !
Do dnia dzisiejszego zdarzyłem wymienić już dwa wtryskiwacze gdyż pozostałe dwa są dobre (jedynie moc silnika się podniosła) ; flirt powietrza oraz flirt paliwa . Niestety nic nie pomogło :mad:
Proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów co to może być a nie uśmiecha mi się oddanie auta do „mechanika” :(

maciekevi
12-08-2009, 11:30
Proponuję dodatek do paliwa czyszczący, tylko taki z górnej półki, cena około 50zł. Wlej do pustego baku, potem tankuj do pełna. Miałem podobną sytuację, i zadziałało. Pozdrawiam!

maveric_19
12-08-2009, 17:46
Proponuję dodatek do paliwa czyszczący, tylko taki z górnej półki, cena około 50zł. Wlej do pustego baku, potem tankuj do pełna. Miałem podobną sytuację, i zadziałało. Pozdrawiam!

maciekevi bardzo dziekuje za odpowiedz :)
Niestety niedawno wpadlem na ten pomysl ... podlaczylem bezposrednio srodek "Liklimoli" dalem dwa razy w pedal i wszystkie objawy zniknely ... do czasu bo po ponownym uruchomieniu silnika kilka godzin pozniej wszystko zaczelo sie od nowa :(