Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] montaz tripa mk1


arab
13-08-2009, 22:09
witam jak wyglada podlaczenie tripa do mondeo mk1 jezeli wczesniej go nie bylo?? na chlopski rozum to napewno musza isc do niego kabelki od czujnikow poziomu paliwa spalania itp....czy w wersji w ktorej tripa nie bylo te kabelki juz we wiazce sa czy trzeba ciagnac nowe??pytam bo podobnie mialem z centralnym mialem wersje bez wlozylem zamki podpialem pod wiazke i hula wiec moze z cala wiazka jest tak samo ze jest przygotowana pod kazdy bajer wystarczy podpiac

1olek
13-08-2009, 22:12
milej lektury:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=87
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=75

arab
13-08-2009, 22:19
wielkie dzieki wpisywalem w wyszukiwarce na forum trip i nic nie moglem znalesc ...jeszcze raz dziekuje i uciekam na allegro kompletowac potrzebne elementy

1olek
13-08-2009, 22:28
pamietaj ze trip od MKII nie pasuje do MKI i odwrotnie ;)

arab
13-08-2009, 23:02
nie no o tym bede pamietal juz kilkanascie przerobek moje mk1 przyjelo wiec jestem juz uczulony na kupowanie odpowiednich elementow do kazdej przerobki-bo troche kasy juz lezy w garazu w kartonie przez nieumiejetne kupowanie

qbas_tygrys
24-10-2009, 20:21
pamietaj ze trip od MKII nie pasuje do MKI i odwrotnie ;)
Witam,
A czy ktoś próbował adoptowac TRIP z mondeo MK2 do MK1?? Wtyczka chyba jest ta sama, tylko obudowa inna? Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Zastanawiam się, bo te z MK1, to niestety często są zużyte i zanikają cyfry, jak w moim :-\\\\\\\\ niestety.
A może ktoś zna kogoś w okolicy Trójmiasta, kto by się podjął próby naprawy, jeśli zanikają cyfry? Z góry dzięki za pomoc.

hudybyk
24-10-2009, 20:35
też mam ten problem ze znikającymi cyframi w tripie
wiec podpinam się może zna ktoś kogoś z okolicy Krakowa kto takie coś potrafi naprawić?

mascom
25-10-2009, 07:41
też mam ten problem ze znikającymi cyframi w tripie
wiec podpinam się może zna ktoś kogoś z okolicy Krakowa kto takie coś potrafi naprawić?

To ja bym radził kolegom samodzielnie to spróbować zreanimować. Nie wiem jak jest w srodku zbudowane urządzenie, ale być może dlatego nie wyświetla dobrze cyferek bo uległy zabrudzeniu styki miedzy wyświetlaczem LCD, gumkami przewodzącymi a płytką drukowaną? To to wystarczy delikatnie przetrzeć i wyczyścic benzyną albo spirytusem. Jeśli wyświetlacz jest lutowany do płytki drukowanej to może wystarczy tylko delikatnie poruszać utlenione luty.
Może tez sie okazac ze nic sie nie zrobi bo i sam wyswietlacz moze juz byc wypalony - wtedy bez nowego wyswietlacza juz nic nie pomoże.

qbas_tygrys
25-10-2009, 11:17
To ja bym radził kolegom samodzielnie to spróbować zreanimować. Nie wiem jak jest w srodku zbudowane urządzenie, ale być może dlatego nie wyświetla dobrze cyferek bo uległy zabrudzeniu styki miedzy wyświetlaczem LCD, gumkami przewodzącymi a płytką drukowaną? To to wystarczy delikatnie przetrzeć i wyczyścic benzyną albo spirytusem. Jeśli wyświetlacz jest lutowany do płytki drukowanej to może wystarczy tylko delikatnie poruszać utlenione luty.
Może tez sie okazac ze nic sie nie zrobi bo i sam wyswietlacz moze juz byc wypalony - wtedy bez nowego wyswietlacza juz nic nie pomoże.

Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale rozbierałem TRIP, jak również wersję z samym zegarkiem. Sam zegarek jest owszem na gumkach, ale trip komputer ma taśmę przyklejoną do wyświetlacza... Czyściłem ją, nawet dołożyłem kawałek tekturki aby lepiej docisnąc taśmę, ale bez rezultatu...

mascom
25-10-2009, 15:02
To może by dało radę podjechać do jakiegoś elektronika od sprzetu RTV i pokazać mu co on na to by poradził. Myślę że nie skasowałby za dużo za takie coś.

qbas_tygrys
25-10-2009, 17:45
To może by dało radę podjechać do jakiegoś elektronika od sprzetu RTV i pokazać mu co on na to by poradził. Myślę że nie skasowałby za dużo za takie coś.
Właśnie takiego szukam. Większośc jak dzwonię, to się chyba boi podejśc do sprawy. Chyba Trip komputer brzmi za poważnie i od razu odrzucają myśl zerknięcia na niego :). Muszę poszukac takiego co podjadę i pokażę mu o co chodzi :).
A zatem powtórzę. Może ktoś ma namiar na takiego elektronika w TRÓJMIEŚCIE?

hudybyk
25-10-2009, 18:37
http://moto.allegro.pl/item793721783_naprawa_wyswietlacz_opel_vectra_b_om ega_b_poznan.html

takie coś znalazłem na allegro, może z nimi się skontaktować?

cherry24
25-10-2009, 20:14
Może ma ktoś na sprzedaż TRIP komputer do MK1. Bo coś strasznie ciężko dostać na allegro.pl są ale tylko do MK2 a jak wcześniej wyczytałem one nie pasują (co się tam takiego pozmieniało że nie pasują) myślałem nad zmianą panelu czarnego tam gdzie jest licznik no i przy okazji zakupiłbym trip od MK2 no i troche auto w środku by się zmieniło.

1olek
26-10-2009, 08:13
roznia sie ksztaltem, jak wymienisz deske to go zalozysz

qbas_tygrys
26-10-2009, 16:02
http://moto.allegro.pl/item793721783_naprawa_wyswietlacz_opel_vectra_b_om ega_b_poznan.html

takie coś znalazłem na allegro, może z nimi się skontaktować?

Dziękuję za info. Dzwoniłem do nich. Naprawiają wyświetlacze do MK1 w cenie 100zł plus koszty przesyłki (na naprawę dają gwarancję).
Myślę, że w Trójmieście też ktoś to robi, ale jak nikt nie napisze namiaru, to wyślę do nich - niech naprawią :wink:

hudybyk
27-10-2009, 08:43
ja właśnie do nich wysłałem swojego dzisiaj :) ma być do końca tyg już u mnie naprawiony, ciekawe czy im się uda, ale jest nadzieja, że będzie w końcu normalnie działał :D

qbas_tygrys
27-10-2009, 16:24
ja właśnie do nich wysłałem swojego dzisiaj :) ma być do końca tyg już u mnie naprawiony, ciekawe czy im się uda, ale jest nadzieja, że będzie w końcu normalnie działał :D

Ja również dzisiaj do nich wysłałem, więc będzie fajnie, jak po całej akcji podzielimy się opiniami. Przyda się dla kolejnych forumowiczów poszukujących pomocy w tym temacie. :wink:
Hudybyk, a u Ciebie mocno zanikały cyfry, bo u mnie to różnie, zauważyłem że jak chłodniej było to trochę lepiej było widac...

hudybyk
27-10-2009, 19:17
ciekawe to będzie jak ja dostane Twojego TRIP-a, a Ty mojego :P
a o której wysłałeś i czym? bo ja to z samego rana koło 8 pocztą priorytetem więc jutro powinien być na miejscu :)
jak rozmawiałem z gościem to powiedział ze najpóźniej do piątku powinien być już u mnie na miejscu naprawiony ;)
kontaktowałeś się z nim po wysyłce?
u mnie to z tymi cyframi to było tak ze były tak jak by niekompletne i raz sobie świeciły raz nie, innym razem inne części świeciły... tak że jestem ciekawy efektu bo trochę brakuje mi np. zegarka w aucie, a kiedy kupiłem to już nie działało :(

qbas_tygrys
27-10-2009, 20:34
Ja wysłałem kurierem UPS (jak dostanę potwierdzenie o odbiorze przesyłki to do niego zadzownię), więc też jutro powinno dotrzec i też gościu mówił, że w ten sam dzień naprawia i wysyła. Mam nadzieję, że do piątku dostanę go z powrotem, chociaż najważniejsze, aby udało mu się go naprawic.
Byc może on wymienia tylko gumkę dociskającą taśmę, ale nie wnikam, nie znam się na tym - jak będzie działał to z czystym sercem zapłacę za naprawę :D
A zatem czekamy...

hudybyk
28-10-2009, 16:51
mój podobno już naprawiony w 100% działa i wysłany :)
podobno jakiś z Gdańska też :P

nie mogę się już doczekać jak przyjdzie :D

qbas_tygrys
28-10-2009, 17:57
Z Gdańska - czyli mój :wink:
Wynika z tego, że naprawa nie jest skomplikowana, a jednak nikt u mnie w regionie kogo pytałem nie chciał się tego podjąc :?: Wynika że to dobry zarobek, jak ktoś się zna.
Ale poczekajmy z ostateczną oceną aż wyświetlacze do nas wrócą...

hudybyk
28-10-2009, 18:10
no właśnie to ciekawe co tam trzeba naprawić, że to tak szybko da się zrobić
a nikt tego od nas z forum nie wymyślił, albo nie ma więcej osób które się tym zajmują....
ogólnie mój TRIP podobno przeszedł cały test pozytywnie i wszystko działa jak należy :)
no i jeszcze koleś wymienił mi żaróweczki :D
ale jak nie zobaczę na własne oczy, że w końcu po tych kilku latach mi działa to nie uwierzę :P
ps. może w końcu trzeba będzie termometr założyć....

mariusz_technik
29-10-2009, 11:13
Trza by zajżeć do środkapo naprawie,i zobaczyć co zrobili. Ja to rozbierałem u siebie, bo też mi znikają cyferki, i lipa bo taśma od płytki jest klejona do wyświetlacza. Jak ją naciskam to siępolepsza. Ale patenty z podkładaniem czegoś aby był lepszy docisk są średnio skuteczne, i w dodatku reaguje na zmianę temperatury. Więc prośba by była, aby ktoś po naprawie zajżał do tego - jaksobie warsztat poradził z tym problemem

hudybyk
29-10-2009, 13:53
no ja jak będzie działało to za bardzo tego nie będę rozbierał bo facet który mi to naprawiał nakleja plomby i na tej podstawie tylko uznaje gwarancję...

qbas_tygrys
29-10-2009, 15:54
Niestety muszę tutaj poprzec wypowiedź hudegobyka, czyli
może i bym zajrzał, ale koleś daje gwarancję na pół roku pod warunkiem, że nikt nie będzie grzebał i podobno jakąś plombę zakłada (pewnie na śrubkach? - zobaczymy).

hudybyk
02-11-2009, 17:19
no to tak TRIP jest u mnie w samochodzie wyświetlacz działa, ale jest jedno małe ale Pan który mi go naprawiał wymienił mi żarówki podświetlania na nowe bo oprawki starych były pęknięte, lecz założył takie wystające zwykłe a nie płaskie, co przeszkadzało w założeniu trip-a, więc zapłaciłem 10 zł za 2 żaróweczki które nie pasowały itp. a miały być oryginalne,
i tak musiałem kupić sobie jeszcze jedne :/

qbas_tygrys
02-11-2009, 18:49
Hudybyk ciesz się że masz już tripa. U mnie poczta, jak zwykle daje ciała i jeszcze nie ma przesyłki (od środy), a teraz wyjeżdżam na 4 dni...
NIGDY WIĘCEJ POCZTY!!!
Normalna cena tych żaróweczek to 3-3,5zł./szt. :wink:, więc przepłaciłeś, ale przestań narzekac, w koncu masz sprawny TRIP komputer ;)
Ja muszę jeszcze poczekac i może w piątek go w końcu będę mógł zamontowac.

qrzyh
03-11-2009, 15:39
Koledzy szkoda ze teraz zobaczylem ten temat, napisze wiec dla innych. Jest sposob na to aby Tripy odzyly, i jestem pewien ze bylo to poruszane tutaj albo na MKP.

Ja u siebie takze mialem znikajace cyferki. Trzeba !tylko! precyzyjnie ponakluwac miejsca,w ktorych tasma od LCD jest przylozona do plytki. I ot cala naprawa. Ja juz ok 5 miesiecy jezdze po takim zabiegu i wszystko jest ok.

hesiek
03-11-2009, 16:48
witam podepnę się do tematu...
czy ktoś stosował taką opcję że mając uszkodzony trip od mk1 (pobity wyświetlacz) kupić od mk2 i zamienić same bebechy znaczy przełożyć z obudowy mk2 do mk1 czy będzie pasować.... bo mam taki problem

qbas_tygrys
06-11-2009, 08:14
Ja u siebie takze mialem znikajace cyferki. Trzeba !tylko! precyzyjnie ponakluwac miejsca,w ktorych tasma od LCD jest przylozona do plytki. I ot cala naprawa. Ja juz ok 5 miesiecy jezdze po takim zabiegu i wszystko jest ok.

qrzyh możesz trochę jaśniej napisac, co trzeba ponakłuwac? Może się przyda na przyszłośc.

Podsumowując opcje REGENERACJI TRIP KOMPUTERA Z MONDEO MK1-->
1) qrzyh podał metodę naprawy - mam nadzieję, że jeszcze dopisze, co trzeba przedziurkowac, może jakieś foty :).
2) Gdyby jednak ktoś nie chciał się z tym bawic i potrzebował namiarów na kolesia, który mi to naprawił, to podaję poniżej dane kontaktowe:

"PIXEL-BIT"
Sz.P. Jakub S.
Ul. Palacza 78/2
60-274 Poznań
Tel. 501 362 267

qrzyh
06-11-2009, 10:18
30minut zajelo mi szukanie tych tematów, mogl to zrobic kazdy :D No ale jak juz znalazlem to prosze:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=58478&highlight=trip
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22252&postdays=0&postorder=asc&highlight=trip&start=0
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31518&highlight=elektronik
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7493&highlight=elektronik

Ja naprawialem wlasnie na podstawie powyzszych tematow. Pozdrowka

hilly3077
22-01-2010, 11:22
Witam,
A czy ktoś próbował adoptowac TRIP z mondeo MK2 do MK1?? Wtyczka chyba jest ta sama, tylko obudowa inna? Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Zastanawiam się, bo te z MK1, to niestety często są zużyte i zanikają cyfry, jak w moim niestety.
witam!
ja tak narazie mam bo nie moglem tripa do MK I znalezc :) Wystarczy podpiac inaczej piny i wszystko dziala, tylko ze nieestetycznie wyglada po zamontowaniu;)
pozdrawiam...

damian0016
22-01-2010, 17:08
podpięcie tego tripa jest takie samo do mk1 jak i mk2 ?

hilly3077
22-01-2010, 17:54
witam!
standardowo jesli masz tylko zegar w MK I to masz inna wtyczke. Mnie sie udalo dostac tripa z MK II razem ze wtyczka i na podstawie swietnego opisu polaczylem wszystko (oprocz pompy paliwa) do kupy i dziala.
pozdrawiam...

damian0016
22-01-2010, 20:46
w moim mondeo mk2 mam tylko zegar więc mam poszukać tripa od mk2 i przełożyć zgodnie z instrukcją jak w mk1 ?

1olek
22-01-2010, 23:01
masz uzyc opcji szukaj i zajdziesz jak zalozyc tripa w MKII

hilly3077
23-01-2010, 10:16
w moim mondeo mk2 mam tylko zegar więc mam poszukać tripa od mk2 i przełożyć zgodnie z instrukcją jak w mk1 ?
witam!
tu jest link jak to wszystko musi byc podlaczone :http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=87
Milej zabawy :)
pozdrawiam...