Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] dmucha ciepłym powietrzem


mkre5
17-08-2009, 09:29
Witam
Mam pytanko chodzi mi o to ze moj nowy zakup mondeo mk 3 (klimatronic) jak włącze nadmuch powietrza z zewnatrz (klima wylaczona) temp 19st, dmucha mi gorącym powietrzem pomimo ze na zewnątrz jest chłodno ok 15 st. Jak włącze klime to chłodzi ale nie tak jak powinna (tak mi sie wydaje) tzn słabo przy ustawieniu min czyli 19 st.Pytanie czy cos sie dzieje z klimatronic czy jakis elektrozawór padł. poprzednio miałem we fiescie klimke i jak padł elektrozawor to powietrze przechodziło przez nagrzewnice i grzało do auta.

marctwain
17-08-2009, 10:12
Ja też witam. U mnie podczas codziennego użytkowania też dmucha z nawiewów ciepłym powietrzem. Zwłaszcza po postoju z ciepłym silnikiem. Podczas jazdy schładza sie do temp. zewn po jakimś czasie. To chyba normalny objaw. Ciepło z całej komory silnika nagrzewa pas przedni na postoju. Ale jak klima (też mam tronica) na ustawieniu LO (lowest) to chłodzi normalnie. Pobaw się regulacją temperatury - i na klimie i bez. Zobacz czy czuć różnicę temp.:one:

mario13
17-08-2009, 11:21
Ja mialem podobnie A czasami nawet gorzej niz tragicznie.Po wymianie panelu Climatronic-a jak reka odiol:one:

przemek.n.olsztyn
18-08-2009, 09:48
U mnie natomiast czasami jest tak, ze zaraz po odpaleniu jakies 3 do 5 min wieje gorace powietrze, na ustawieniu LO. (klima off). Co najciekawsze , silnik jest jeszcze zimny. Troszke to denerwuje zwlaszcza w lato :-) .

frenchdog
23-05-2010, 19:23
Mam mk3 z klimatronikiem i jak wyłączę klimatyzacje na OFF to w kabinie robi się diabelnie gorąco :(. No niby logiczne bo auto może się nagrzać od np słońca lub jest na zewnątrz gorąco, ale wygląda na to, że to nagrzewnica się grzeje. Jak włączę nawiew to z kratek leci przez pewną chwilę gorąc !!!. Dodam, że na zewnątrz auta nie ma upału czy nawet słońca :(. Czy to norma w Mondeo ?.

konger
24-05-2010, 08:30
Witam
Mam pytanko chodzi mi o to ze moj nowy zakup mondeo mk 3 (klimatronic) jak włącze nadmuch powietrza z zewnatrz (klima wylaczona) temp 19st, dmucha mi gorącym powietrzem pomimo ze na zewnątrz jest chłodno ok 15 st. Jak włącze klime to chłodzi ale nie tak jak powinna (tak mi sie wydaje) tzn słabo przy ustawieniu min czyli 19 st.Pytanie czy cos sie dzieje z klimatronic czy jakis elektrozawór padł. poprzednio miałem we fiescie klimke i jak padł elektrozawor to powietrze przechodziło przez nagrzewnice i grzało do auta.
Ja mam tak samo, ale wydaje mi się, że to normalne. Jeśli nastawie 19 st., a na dworze jest np. 10 st. to i w samochodzie jest mniejsza temp. niż nastawione 19 st. więc dogrzewa. Kiedy na dworze jest 22 st. to mnie wtedy chłodzi przy nastawieniu na panelu 19 st.

jziem
16-07-2010, 08:14
Wiam, w moim Mondeo MK3 2002 r zrobił się następujący przypadek. Gdy włączam Klime to bez problemu się uruchamia--tylko powietrze lecące przez kratki nawiewu po stronie kierowcy nie jest lodowate tak jak po stronie pasażera, dodam że nie ma żadnego błędu na panelu klimatnonika a dodatkowo przy włączonej klimie czasem szarpie przy stałej prędkości. Czy może to być spowodowane małą ilością czynnika ? że nie dolatuje do kierowcy? Byłem u klimatologa i powiedział że przyblokowały się klapki ciepło zimno, ale na samej dmuchawie można ustawić i ciepłe i zimne powietrze tylko przy włączonej klimie lewa strona cipła, prawa lodowata. ???

Jeśli już ktoś przerabiał ten sam problem proszę o podpowiedź co z tym można zrobić, Pozdr....

Rijndael
16-07-2010, 08:29
Zróbcie sobie selftest. Na FCP czy MKP był gdzieś opis jak to zrobić. Zapewne wyjdzie co jest nie tak. Możliwe, że zawór przepuszczający ciepłe powietrze się nie domyka czy coś takiego. Cieplejsze powietrze z nawiewów podczas postoju to normalny objaw (bo w okół maski robi się goręcej), jednak podczas jazdy nie powinno już tak być.

Ramzespu
16-07-2010, 10:39
Dołączę się do tematu, u mnie występuje dziwne zjawisko, dotyczy dwóch środkowych kratek nawiewu. Oczywiście klima w MK3 jest 1 strefowa, ale u mnie występuje dziwne zjawisko, jak włączę klimę to z lewego (środkowego nawiewu) leci "letnie powietrze" o temperaturze około 10*C a z prawego (środkowego nawiewu) leci lodowate powietrze około 3-4 *C. Czy u kogoś to zjawisko też występuje - co może byc przyczyną? Co zrobić, żeby lewy (środkowy) nawiew dawał tą samą temperaturę co prawy?

Ramzes

jziem
16-07-2010, 11:10
Dołączę się do tematu, u mnie występuje dziwne zjawisko, dotyczy dwóch środkowych kratek nawiewu. Oczywiście klima w MK3 jest 1 strefowa, ale u mnie występuje dziwne zjawisko, jak włączę klimę to z lewego (środkowego nawiewu) leci "letnie powietrze" o temperaturze około 10*C a z prawego (środkowego nawiewu) leci lodowate powietrze około 3-4 *C. Czy u kogoś to zjawisko też występuje - co może byc przyczyną? Co zrobić, żeby lewy (środkowy) nawiew dawał tą samą temperaturę co prawy?

Ramzes

U mnie właśnie to samo- cała lewa strona (nawiew na szybe,przód i dół) jest dużo cieplejszy niż prawa strona i musze dawać 16 st. by mieć jako tako chłodno. A jeszcze dodatkowo zaczeło mi szarpać na klimie.
A czy kolega nabijał klime i kiegy bo ja rok temu? Pozdr...:568:

Ramzespu
16-07-2010, 11:32
Nie nabijałem. Byłem W Norauto na sprawdzeniu klimy, coś tam podłączyli do układu, później Gość zmierzył temperaturę powietrza wydobywającego się z kratki (i tak napradę z tej prawej kratki leciało powietrze o temperaturze 2*C). Stwierdził, że jest wszystko OK i nie trzeba nabijać. Pozdrawiam.
Ramzes

jziem
16-07-2010, 11:39
No tak ale sprawdził po obu stronach czy tylko tam gzie leciało bardziej zimne??

Ramzespu
16-07-2010, 12:03
Pomiar temperatury,tylko tam gdzie bardziej zimne.

Ramzes

jziem
16-07-2010, 12:16
Czyli będzie trzeba zbadać te silniczki od klapek ciepło-zimno, które śą za przyciskami. Dostać się można do nich do schowka pasażer, może w weekend się za to wezmę to napiszę co i jak.Pozdr....

willi
21-07-2010, 13:12
Witam! Czy kolega doszedł już może do jakichś wniosków w związku z cieplejszym powietrzem po stronie kierownika? Pytam bo mam ten sam objaw: czynnik jest, filtr ppyłkowy wymieniony, test klimy nie wykazuje błędów - a leci cieplejsze ;o( - pozdrowienia

jziem
22-07-2010, 12:01
Witam! Czy kolega doszedł już może do jakichś wniosków w związku z cieplejszym powietrzem po stronie kierownika? Pytam bo mam ten sam objaw: czynnik jest, filtr ppyłkowy wymieniony, test klimy nie wykazuje błędów - a leci cieplejsze ;o( - pozdrowienia

Do tej pory nic nie wiem w temacie, sam jestem ciekaw bo mam te same objawy, myślę że bez ASO się nie obejdzie bo zwykłe zakłady nie chcą się tym zająć, gdyby kolega doszedł w czym problem proszę o info.Pozdr....