Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Dziwne klekotanie przy cofaniu


pkakakozi
17-08-2009, 21:53
Witam
Ostatnio w swoim Mondeo zauwazylem, ze przy cofaniu dziwnie mi cos klekocze w prawym przednim kole. Cos jak w rowerze patyk od lodow o szprychy.
Moze spotkal sie ktos z czyms takim ?
Przy jezdzie do przodu czegos podobnego nie zauwazylem

Pozdrawiam

jurek_13
17-08-2009, 22:14
Jeżeli dźwięk powtarza się cyklicznie i ma brzmienie o jakim piszesz, a do tego jesteś przekonany, że pochodzi z okolic koła to pewnie przegub zewnętrzny :)

Dziwne jest, że dźwięk występuje tylko podczas jazy do przodu. Testowałeś jazdę ze skręconymi kołami maksymalnie w lewo / prawo?

pkakakozi
19-08-2009, 22:42
Dzisiaj sprawdzalem. Maksymalnie skrecone kola przy ruszaniu oraz jazda po rondzie i nie slychac oznak jakiegokolwiek stukania.
Z tym cofaniem to tez jakby intensywniej kiedy ma wieksze obciazenie ( cofanie 'pod gore' )

jurek_13
20-08-2009, 07:42
Czy podczas ruchów gałką skrzyni biegów słychać stuki?

Problem z klekotaniem podczas cofania mam w Fiescie - tam jest to kwestia padającego mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów.

Można zrobić jeszcze test na podnośniku wykonując ruchy lewo-prawo kołem. Wtedy również powinny być słyszalne słychać stuki w skrzyni.

s1masa
20-08-2009, 09:37
hej hej, ja miałem cos podobnego, tylko przy cofaniu.... co się okazało hehehe nadkole pekniete i obcierało o opone przy cofaniu :P dzwiek dokladnie jak patykiem o lodów po szprychach hehe.. :)

hoohones
22-08-2009, 13:14
dokładnie.ja też miałem pęknięte nadkole,objaw był taki sam