Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Zerwana śruba poduszki silnika.


dg.
18-08-2009, 13:14
Czolem,

wczoraj mnie dopadlo cos czego sie nie spodziewalem..
jade sobie spokojnie po miescie a tu boom... cos jak by laczka złapac. No wiec od razu na parking i lookam... a tu nic wszystko z oponami ok.
No to jade dalej, i jak skrecalem lekko w lewo to metaliczne tarcie z prawej strony samochodu. No to mysalem ze lozysko poszlo, albo piasta. No to lewarek i sprawdzenie kol... wszystko na pierwszy zut ok, patrze czy sie w zawieszeniu cos nie urwalo, ale wszystko ok.
Dodam ze drazki, sworznie, tuleje, tarcze, klocki byly wymienianie. opony tez nowki. Wiec raczej defekt zawieszenia wykluczylem, ale szukalem i sie niczego nie doszukalem. Wiec kapitulacja i mechanik. Rano pojechalem i na kanal go ;). Okazalo sie ze pekla sruba od poduchy silnika przy skrzyni!! ta co srodkiem idzie. Troche mnie zagielo... bo poduchy w bardzo dobrym stanie, no i oczywsice silnik sie przesunal i tarlo cholerstwo... dobrze ze skryznia opadla na belke wiec nic sie nie rozpierniczylo. Sruba pekla ale nie byla z zewnatrz uszkodzona zardzewiala itp... Udalo sie wymienic sama srube za 100zł z robocizna (w aso taka sruba 10zl :).. moze duzo wzial ale kurcze sam czlowiek by nie wymienil ;)). Ktos z Was mial juz taki przypadek (moj mondeo z 99r, 1.8Td )

Emmm
18-08-2009, 13:25
Nawet nie słyszałem o takim przypadku, ale, jak widać - wszysto się zdarzyć może. Nawet śruba za stówkę ;)
Pozdrawiam