Zobacz pełną wersję : Traffic 5000 - Automatyczna regulacja głośności ?


Michal_K
24-09-2005, 21:48
Witam

Mam w swojej Fiestce radio Traffic 5000
To rradio posiada funkcję AVC czyli automatycznej regulacji głośności przy zmianie
głośności we wnętrzu samochodu

Problem w tym że nie działa mi to AVC nawet jeśli go podkręce na maxa
tzn na 7 stopień regulacji.
Jeśli ktoś wie jakie mogą być przyczyny tego tego że nie działa to proszę o pomoc

Dzięki.

Adam_2000
24-09-2005, 21:50
Może VSS nie jest podpięty do radia ?

Michal_K
24-09-2005, 21:53
uuu hmmm

ale co to jest ten vss??

tak mi sie właśnie wydaje że coś mi tam może brakować przy tym moim radyjku

[ Dodano: 2005-09-24, 23:00 ]
acha no i w dodatku nie mam żadnej instrukcji co i jak sie podłancza z tyłu radia

z tego co tam widziałem to oprócz anteny mam podłączone dwie kostki
te szerokie

a pomiędzy nimi to wejście 6 pinowe nie jest podłączone, oraz to wejście zielone
obok anteny (12 pinowe) też nie ma połączenia

Adam_2000
24-09-2005, 23:25
VSS - to jest właśnie czujnik prędości samochodu.
Sygnał z tego czujnika steruje układem AVC w radiu :)

Michal_K
25-09-2005, 09:35
Spoko dzięki

A czy ktoś wie gdzie we fiestce mk4 może być zlokalizowany taki czujnik??

Może ktoś zrobi zdjęcie przy okazji jak to urządzonko wygląda, albo opisze
bo nie wiem czy wogóle takie coś mam :?

Czy ktoś sie orientuje ile takie cudo kosztuje ?

[ Dodano: 2005-09-27, 00:09 ]
czyli wydaje mi się że z tym czujnikiem to chodzi o prędkość obrotową silnika?

czyli jak nie mam obrotomierza to znaczy że nie mam co szukać
w pobliżu radia jakichś wolnych kabelków lub wtyczki

bzjttpoz
04-10-2005, 17:21
Witam!

Ja też szukam rozwiązania problemu z AVC - i błądzę póki co :-)

Z tego co wiem, AVC jest sterowane impulsatorem - sygnałem z czujnika prędkości w skrzyni biegów. W Scorpio, nowych Mondeo i chyba Focusach sygnał jest najprawdopodobniej fabrycznie doprowadzony do kostki wchodzącej do gniazdka "C" w radyjku.

Czy ktoś wie, czy w innych autach ten sygnał można jakoś skądś "wyczochrać"? (najlepiej tak, żeby czegoś nie wystrzelić w kosmos :) )

No i drugi problem: czy macie jakieś info gdzie możnaby kupić kostkę do gniazdka C?

Na stronie:
http://www.studio24.prv.pl/
są opisy złącz - może komuś sie przyda.

W moim Escorcie niestety wogóle nie ma kostki do złącza "C" :(
(Oryginalnie było radio 3000, a wymieniłem na 6000CD z Allegro - jest super! - proste, wygodne i gra OK)


Pozdrowienia Serdeczne dla Wszystkich!!
Bartek

Michal_K
04-10-2005, 18:35
No nareszcie jakieś opisy połączeń do radia z forda!

Wreszcie wiem gdzie to AVC można podłączyć (jak już go będe miał :))

Właśnie w mojej Fiestce także nie mam kostki C.

Podpowiedcie nam jak wykombinować to AVC tak żeby było szybko ładnie i przyjemnie :)

Dzięki

Adam_2000
04-10-2005, 18:42
Przejrzałem schematy i niestety nie znalazłem w Waszych autkach VSS-a :(
Ale może się mylę, nie znam sie na dieslach :))

bzjttpoz
04-10-2005, 19:43
> Przejrzałem schematy i niestety nie znalazłem w Waszych autkach VSS-a :(
> Ale może się mylę, nie znam sie na dieslach :))

Dzięki - to miło z Twojej strony, choć wieści smutne :/

A czy czasem tym sygnałem nie jest sterowany wskaźnik prędkości na tablicy? Może jakoś da się ten sygnał wyciągnąć?

A może skonstruować jakiś śmieszny układ w mikrofonem poza kabiną, np. w komorze silnika, który na podstawie hałasu będzie generował taki sam sygnał jak VSS? Trzebaby to tylko rozsądnie skalibrować :) --> Co o tym sądzicie? Jest realne i sensowne?

Bartek

[ Dodano: 2005-10-04, 20:54 ]
... a tak na marginesie - dyskusja na temat ściszania AVC toczy się też dosyć rzeczowo tutaj:

http://forum.fordclubpolska.org/tematy1 ... vt9920.htm (http://forum.fordclubpolska.org/tematy14/6006-i-automatyczna-regulacja-glosnosci-w-escorcie-97-vt9920.htm)

:)) Pozdrowienia,
Bartek

Pawel
04-10-2005, 19:55
I w fieście i w escorcie z 97 roku z silnimkien diesla, możecie zapomniec o czujniku VSS.
Jedyna mozliwość , to dołożenie go.

bzjttpoz
04-10-2005, 19:59
I w fieście i w escorcie z 97 roku z silnimkien diesla, możecie zapomniec o czujniku VSS.
Jedyna mozliwość , to dołożenie go.

Zadam śmieszne pytanie -> czy to jest realne, żeby samemu to wykonać nie niszcząc całego samochodu i okolicy wokół domu w razie eksplozji, no i czy to jest hmmm... ekonomicznie uzasadnione? :)

Z góry dzięki za pomoc! :)

Pawel
04-10-2005, 20:10
Zadam śmieszne pytanie n czy to jest realne, żeby samemu to wykonać nie niszcząc całego samochodu i okolicy wokół domu w razie eksplozji, no i czy to jest hmmm... ekonomicznie uzasadnione? n
mozna jak najbardziej. Trzeba na końcu linki od predkościomierza przy skrzyni dołozyć taki czujnik(pomiedzy skrzynie a linke). Koszt ok 80-90 euro. Ale na szrocie lub u Jacka mozna pewnie taniej.

A sam czujnik jest prosty do podłączenia: +12V, masa, i wyjście czujnika(przebieg prostakątny).