Zobacz pełną wersję : tłumik sportowy i strumiennica???

Gawan
29-11-2005, 07:25
Wiatm!
mam pytanie czy wymiana tlumika seryjnego na sportowy i wymiana katalizatora na strumiennice poprawi jaoks osiagi mojej bryczki??

michu
29-11-2005, 08:14
nie

misiek
29-11-2005, 08:56
eee no powinna poprawic :) bedziesz mial moze z pół konia wiecej :) kwesita czy to bedzie odczuwalne.
natomiast pewne jest ze poprawi samopoczucie :D szkoda kasy na pierdolki, lepiej doloz do radia :) albo cos w tym stylu.

biernik
29-11-2005, 09:09
Te sprzety źle dobrane to nawet moga pogorszyc i zmniejszyc ci moc.

Gawan
29-11-2005, 10:59
dobrze wiedziec w takim razie faktycznie lepiej dolozyc do czegos innego niz sie bawic w pierdoly

michu
30-11-2005, 06:19
ja bym nieźle pobalował :) ostatnio dochodzę do wniosku, że kasa na auto to w ostateczności

Smokie
01-12-2005, 13:12
Sam tłumik nic nie da w przypadku silnika N/A (raczej,bo są wyjątki) ale zrobienie całego układu pod dane auto może już coś zmienić! :568:

W Polsce jest już kilka firm mających o tym pojęcie.

Pozdro :564:

szlos
04-02-2006, 18:57
Czy coś da czy nie to można się przekonać jak się zamontuje i zmierzy moc na hamowni. Ja w mojej sierrce 2.0 DOHC EFI po zrobieniu wydechu i dolotu zanotowałem 136 KM i 177 NM podczas gdy fabryka podaje 115 KM i 170 NM. :twisted:

waldek79
04-02-2006, 21:19
może robił ci to ten sam warsztat co ma hamownie? :D

A.S.
05-02-2006, 11:21
Witam!!
Może troszkę inny przykład .... ale bardzo na czasie :
wczoraj darłem (czyli jeczałem jakieś 85km/h ;) ) moim Poldem .... i nagle BUMMM i spod podłogi zaczoł się wydobywac taki hałas jak bym odpalał silnik Tatry bez tłumika ... no i słusznie bo rozsadziło na 2 czesci stary pordzewiały 13 letni tłumik wstępny (czyli ten zaraz za kolektorem wydechowym) wiec zostały mi tylko 2 niewielkie rurki wychodzace wprost z kolektra wydechowego z których po odpaleniu .. a było to wieczorkiem waliły poprostu piekne czerono niebieskie płomienie... :) :) ... Po opaleniu troszkę spodu autka i okopceniu komory silnika zaczołem główkować że przecież w tej chwili to mam TJJJUUUUNNING jak 102 !! No bardzej ekstremalnie niż wyprowadzić 2 gołe rury z kolektora wydechowego o długosci 50 cm to się nie da stjumingować bryki :) .. No więc dawaj na najdłuższą i najprostszą drogę w Myszkowie tj. Aleje Wolności ... no i co ??? No i pstro :) ... żadnej różnicy oprócz neonówki pod autem i okropnego hałasu ... tak to właśnie działa ten super tuning :) ...
Co prawda nie mam katalizatora i spaliny przepływają przez układ w wersji BOX .. podobnie jak przez wczorajszy OEM :) ... ale zadnego wzrostu mocy przy tym hardcorze nie BYŁO :) .. ale za to dźwięk na wolnych obrotach nooooo ... poprosru malina jak rasowy dragster :)
brzmiał trochę podobnie :) http://www.deadendcruisers.com/videos/j ... evideo.wmv (http://www.deadendcruisers.com/videos/jimmywhitevideo.wmv)

pytlar
20-03-2006, 09:09
ja powiem tak: mialem seryjny wydech, czyli katalizator, tlumik srodkowy i koncowy!!
pierwsze co, to wywalenie tlumika koncowego i zaloenie sprotowego!! roznica kolosalna w mocy!!:D odrazu lepiej!! ale poprzedni tlumik juz byl chyba zapchany i sie wylalo z niego z pol litra wody.... po paru dniach jezdzenia znudzilo mi sie bo bylo za cicho.... Wiec znowu do sasiada mechaniora i wywalamy kata!! ale go na szczescie nie rozwalilem, tylko zrobilismy pustą rurke zamiennik!! nie wiem czy przybylo mocy, bo w moich mlodzienczych urojeniach napewno przybylo ze 20konikow :fcp3 :fcp3 :fcp3 ale po tygodniu mi sie znudzilo i wkurzalo!! bo z tlumika tak pierdzialo jak w duzym fiacie!! wiec kolejna wizyta u mechanika!!

efekt koncowy: zamiast kata pusta rurka, zamiast srodkowego tlumika strumienica, zamiast koncowego tlumika tlumik srodkowy przelotowy!! :fcp16
efekt: pieknie ruczy!! a jak strzela z tlumika!!:D wszyscy sie ogladaja:P

a co najciekawszze... niedawno chcialem troche wyciszyc wydech i zalozylem katalizator... po zamontowaniu przejazdzka na miasto!! i juz wyjazd spod domu i szok!! nie ten samochod!! jakos ciagnie do przodu od samego dolu!! silnik odzyskal swoj wigor poprostu!! az niewierzylem!!

ale po dwuch dniach jezdzenia musialem wywalic zpowrotem kata na rzecz pustej rurki bo niestety w samochodzie bylo tak glosno, ze nie szlo wytrzymac :fcp15 tylko slychac bylo glosne buczenie!! :fcp15 :fcp5 :fcp9

a sie rozpisalem!! :fcp3

Beton
27-03-2006, 21:40
jesli zrobisz dolot powietrza odpowiednio oraz zadedykujesz wydech pod silnik zwrost
rzedu 5-10KM i paru NM jest osiagalne ;)

pyt tylko jaki masz kolektor? plastikowy?

jesli tak to bedzie to droga zabawa ;)

jego tez trzeba wymienic :/

Brook
08-05-2007, 23:20
a ja mam pytanie czy za kolektor moge wstawic strumienice :] z tego co patrzylem po allegro to taniej wychodzia ale czy oplaca sie te tanie kupic?:|

BOODZIO2
09-05-2007, 07:38
witam

kolego to co jest na allegro nie przypomina po za wygladem strumienicy,niby jest to proste urzadzenie ale te puszki ktore sa n aallegro moga tylko zaszkodzic ,zaczynajac od pogorszenia osiagow -wszczegolnosci momentu obrotowego (zasada rezonansu) a konczac na wypaleniu uszczelki pod glowica

jesli juz chcesz zalozyc strumienice to kpl czyli wydech i dolot lacznie ze strojeniem tego ukladu w powaznym zakladzie tuningowym :fcp1

Brook
10-05-2007, 00:07
hehe to widze ze jednak musze kupic katalizator bo taniej mi to wyjdzie :P narazie nie stac mnie na tuning :P a jezdzenie z wykruszonym katem doprowadza mnie do szalu :( jakos tak dziwnie chodzi przez to :(

BOODZIO2
10-05-2007, 07:17
witam

dokladnie tak ludzie wycinaj akata ale bez ingerencji w uklad a tym zabiegiem tylko sie szkodzi silnikowi polecam atrykuly w necie na stronach zwiazanych z tuningiem al eo dstrony technicznej

Tadeushkz
18-06-2007, 18:18
Witam wszystkich!!wtrace sie z pytaniem czy warto (i czy w ogole tak sie robi?) mam focus 1.6 zetec nabylem wlasnie na allegro taka tania strumiennice czy cos mi to da zalozenie tej strumiennicy zamiast katalizatora??Co uzyskam?Prosze o porade bo na tym sie nie znam :(
Najwazniejsze to, by nie uszkodzic samochod i nie stracic komfort jazdy (db)

pozdrawiam!!!

Bauma
18-06-2007, 18:57
tak sie nie robi tzn szanowany tlumikarz nie usunie kata bo to nielegalne...

Tadeushkz
18-06-2007, 19:06
Chodzi mi o to czy w samochodzie w ktorym jest wszystko w porzadku ford focus 1.6 benzyna przebieg 40000km czy oplaca sie wymiana oryg. kata na strumiennice??Co do legalnosci to w moim kraju z tym nie ma zadnych problemow(ale w zadnym przypadku nie chce popsuc silnik)

Pozdrawiam!!!!!!

Bauma
18-06-2007, 20:16
przebieg jak na katalizator wielki nie jest takze jeszcze posluzy jesli o to chodzi....
jak masz mozliwosc to spr na hamowni jaki to ma wplyw jesli roznicy sam jako kierowca nie odczujesz, glownie chodzi tu o pogorszenie parametrow poniewaz majac sprawny katalizator watpie abys odczul przyrost mocy bez hamowni po montazu strumienicy oczywiscie o ile takowy wystapi....co innego gdyby takowa strumienica byla dedykowana czyli opracowana pod konkretny silnik ale tak to bedzie chybil trafil.... jesli masz czas i ochote nie ma przeszkod abys wstawil strumienice i potestowal nic nie wybuchnie :fcp1

jak juz wspomniano wydechem to trzeba sie bawic na calej lini a nie wymiana tylko pojedynczego jego elementy bo to da tylko wiecej db i inna barwe dzwieku wydechu.

osobiscie to jak wywalac kata to wstawilbym sama rure i najlepiej z modyfikacja reszty wydechu no ale to wszystko wplynie na db (w sporcie cichych aut tez nie ma :fcp4 )

rz
19-06-2007, 08:47
tak sie nie robi tzn szanowany tlumikarz nie usunie kata bo to nielegalne...

a co to kurde watykan, ze wszyscy tacy pozadni?
dajesz 30zl i nie masz kata, proste ;]

pzdr
rz

Bauma
19-06-2007, 19:14
a co to kurde watykan, ze wszyscy tacy pozadni?
dajesz 30zl i nie masz kata, proste ;]
ja nikomu nie zabraniam tylko informuje jak sprawy wygladaja....przeciez nie bede namawial na dodatek na forum jawnie do lamania prawa(swiadomie)....

Wyoming
02-08-2008, 20:46
A czy jest wogóle sens zakładania tłumika (np. basowego) na diesla?
Nie chodzi o "wiejski tuning" poprostu lubię gdy auto ciekawy odgłos oddaje.