Zobacz pełną wersję : Pytanie z serii: co to jest?

Jacuś
26-12-2005, 00:00
Chodzi o czarną puszkę po lewej stronie silnika(u niektórych po prawej), wchodzą do niej trzy wężyki: jeden idzie do filtra powietrza, drugi do pokrywy zaworów, a trzeci do kolektora ssącego. Jak zbudowana jest ta puszka(co jest w środku, bo pusta nie jest) i jaką funkcję spełnia? Na pewno ma związek z odpowietrzaniem komory silnika. Pytam się bo u mnie jest to na 99% przyczyna falujących wolnych obrotów. Jak mi się uda to wrzucę fotkę.
Pozdrawiam!

Uzupełnij profil! Skolmi

JoeMix
26-12-2005, 15:57
To od układu przewietrzania silnika, w puszce sa filterki i zaworki.

Pawel
26-12-2005, 18:32
To od układu przewietrzania silnika, w puszce sa filterki i zaworki.

Skąd wiesz :?: :P
przecież Jacuś pisząc na forum forda fiesty, miał na mysli zupełnie coś innego niż fieste. Jemu chodzi zapewne o samochód zdalnie sterowany, taki co dostał od Mikołaja pod choinkę :D

Jacuś
26-12-2005, 20:06
Chodzi mi o fieste mk3 '94 1.4 EFI
Dzięki za pomoc Slawko.

Pawel
26-12-2005, 20:27
Chodzi mi o fieste mk3 '94 1.4 EFI
Dzięki za pomoc Slawko.
No i oto chodziło :)
Trzeba było od razu tak zrobić.

dobek
30-12-2005, 16:45
Mam takie pytanie. Po co wypelnianie ankiety na temat samochodu ktory posiadamy, męczenie się z wklepywaniem roznych danych i potem jeszcze raz opisywanie do jakiego modely/typu potrzebna nam pomoc. Podejrzewam ze jeżeli ktos nie wymienia w poscie o jaki samochod sie pyta znaczy to ze jest to samochod w opisu danego użytkownika. I nie jest to pierwszy raz kiedy Sławko wykazal sie taką USZCZYPLIWOŚCIĄ. Wszystkiegi najlepszego z okazji Swiąt ktore juz minely i imprezowego Sylwka życze ja :D

Skolmi
30-12-2005, 17:36
Mam takie pytanie. Po co wypelnianie ankiety na temat samochodu ktory posiadamy, męczenie się z wklepywaniem roznych danych i potem jeszcze raz opisywanie do jakiego modely/typu potrzebna nam pomoc. Podejrzewam ze jeżeli ktos nie wymienia w poscie o jaki samochod sie pyta znaczy to ze jest to samochod w opisu danego użytkownika. I nie jest to pierwszy raz kiedy Sławko wykazal sie taką USZCZYPLIWOŚCIĄ. Wszystkiegi najlepszego z okazji Swiąt ktore juz minely i imprezowego Sylwka życze ja :D

Zauważ, że dopisałem w pierwszym poście "Uzupełnij profil"
Jak Jacuś zadawał pytanie, to nie miał uzupełnionego profilu i wtedy nie było wiadomo o jaką Fiestę chodzi. Profil został uzupełniony póżniej i dlatego odnosisz takie wrażenie.

EOT

dobek
30-12-2005, 17:46
Wielkie sorrki :roll: i podtrzymuje życzenia świąteczne oraz Sylwestrowe

Pawel
30-12-2005, 18:15

Zauważ, że dopisałem w pierwszym poście "Uzupełnij profil"
Jak Jacuś zadawał pytanie, to nie miał uzupełnionego profilu i wtedy nie było wiadomo o jaką Fiestę chodzi. Profil został uzupełniony póżniej i dlatego odnosisz takie wrażenie.

EOT
dokładnie.
dobek, Czytasz posty juz po mydyfikacji, więc Twoje uwagi sa zbedne i nie na miejscu. Nie jestem taki USZCZYPLIWY i nie czepiam sie bez powodu. Jesli wolisz moge natychmiast usuwać tego typu tematy, jesli brak opisu, czego dotycza.

dobek
30-12-2005, 18:22
Hola, hola, przeprosilem. Co do modyfikacji to nie mialem pojecia (myśle że chodzi o tą zieloną czcionke pod postem). Jezeli chodzi o USZCZYPLIWOŚĆ :) to przykład :) (http://forum.fordclubpolska.org/tematy15/poszukuje-schematu-instalacji-elektrycznej-vt12920.htm). Nie mówie że nia masz racji. Po prostu nieporozumienie

Pawel
30-12-2005, 18:28
Hola, hola, przeprosilem. Co do modyfikacji to nie mialem pojecia (myśle że chodzi o tą zieloną czcionke pod postem). Jezeli chodzi o USZCZYPLIWOŚĆ :) to przykład :) (http://forum.fordclubpolska.org/tematy15/poszukuje-schematu-instalacji-elektrycznej-vt12920.htm). Nie mówie że nia masz racji. Po prostu nieporozumienie
Jak pisałem post to Twojego jeszcze nie było.

po drugie: podałes fantastyczny przykład. I jak myslisz do czego ma być ten schemat.
Nadmienie, że schematy zajmują ok 600MB i jest tego kilkaset stron. powiedz mi do czego ma być ten schemat czytając tylko pierwszy post w podanym przez Ciebie przykładzie.

po trzecie: po wyjasnieniach w dalszej Częsci tematu, Magda_81 otrzymała potrzebne Jej schematy.

dobek
30-12-2005, 18:34
OK, trafil swoj na swego i tak mozemy przerzucac posty od jednego do drugiego. Jeszcze raz :oops: i stawiam wirtualne piwo, w porządku ;). koniec pisania bo tylko posty mi nabija :)))

To zamknąłem ja, Jarząbek tzn. Skolmi :wink: