Zobacz pełną wersję : Schemat instalacji radiowej - pilnie potrzebuję!


Parch
11-01-2006, 18:24
Witam szanownych forumowiczów!

Bardzo proszę wszystkich, którzy mogą (i chcą) mi pomóc, o wysłanie na mojego emilka (olgap@provider.pl) schematu instalacji radiowej dla forda fiesty 1.3 z rocznika 1992.

Dokładnie chodzi mi o to, do czego służą te wszystkie kabelki wychodzące z głównej żyły, doprowadzonej do otworu na radyjko :)

Będę wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam. Hejas.

robal
12-01-2006, 06:57
Jak dobrze rozumiem, to te kabelki masz zakończone kostką fordowską? Jeśli masz to znajdź swoją i porównaj z:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... emford.htm (http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oemford.htm)

A jeśli masz gołe kable (bez kostki) to:
Głośnik prawy przód: żółto brązowy, biało brązowy
Głośnik lewy przód: żółto czarny, biało czarny
Głośnik lewy tył: żółto zielony, biało zielony
Głośnik prawy tył: żółto czerwony, biało czerwony
Zasilanie +12 stałe(pamięć) czerwony
Zasilanie +12 (stacyjka) żółty
Podświetlanie szaro żółty.
Masa brązowy

Ale za to drugie to głowy uciąć sobie nie dam :)

Parch
12-01-2006, 11:18
Vielen dank robal !

Kabelki niestety gołe - to po pierwsze.

Jeśli chodzi o kabelki od głośników, to z nimi nie ma problemu. Poza tym są one w osobnej wiązce (fabryczna instalacja dla głośników przednich i moje rękodzieło dla głośników tylnych) i są rozpracowane :)

Pisząc w pierwszym poście o "głownej żyle" miałem na myśli przewody zasilające, których jest u mnie pięć:
1. Brązowy (gruby) - uwzględniając Twój opis byłaby to chyba masa (Gnd);
2. Czerwony (gruby) - wg Twoich danych zapewne stałe zasilanie +12V (Batt);
3. Żółty (cienki) - wg Ciebie zasilanie +12V ze stacyjki (Acc);
4. Żółto-szary (cienki) - zapewne podświetlanie (Illum);
5. Brązowy (cienki) - ??? - tu właśnie się zastanawiam...

Czy jest możliwość żeby w tym modelu auta była fabryczna instalacja dla sterowania anteną? Ale wtedy kabelek raczej byłby granatowy chyba? A może jest to kabel od tzw. Phone Mute (?) - mógłby być brązowy nawet chyba. No nie wiem, będę jeszcze coś kombinował.

A jeszcze takie lamerskie pytanko:
To "podświetlanie" to konkretnie do czego służy? Czy jak mam w radiu kabelek o nazwie "illumination" i połączę z tym samochodowym zółto-szarym to uzyskam jakiś efekt?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Skolmi
12-01-2006, 11:21
To "podświetlanie" to konkretnie do czego służy? Czy jak mam w radiu kabelek o nazwie "illumination" i połączę z tym samochodowym zółto-szarym to uzyskam jakiś efekt?


Kabelek ten umożliwia zmianę intensywności podświetlenia radia razem ze zmianą podświetlenia deski rozdzielczej (o ile taka opcja w samochodzie występuje).

robal
12-01-2006, 11:33
5. Brązowy (cienki) - ??? - tu właśnie się zastanawiam...

Coś mi się zdaje, że to będzie druga masa. W większości oryginalnych instalacji fordowskich występuje.

Parch
12-01-2006, 13:19
Kabelek ten umożliwia zmianę intensywności podświetlenia radia razem ze zmianą podświetlenia deski rozdzielczej (o ile taka opcja w samochodzie występuje).


A jak mam sprawdzić czy ta opcja u mnie występuje?
Nie mam żadnego pokrętła do zmiany intensywności podświetlenia deski rozdzielczej. Powinienem takie coś mieć żeby ta iluminacja działała?



Coś mi się zdaje, że to będzie druga masa. W większości oryginalnych instalacji fordowskich występuje.


Też tak myślę, że to jest to ale lepiej się upewnić.
Thx.

Skolmi
12-01-2006, 18:43
Jak nie masz pokrętła to nie masz opcji.

adasko12
15-04-2007, 09:07
witam was! :)
sledze od jakiegos czasu to forum... juz dlugo przed zakupem fordzika:)
teraz gdy go kupilem i chce podlaczac radyjko potrzebuje waszej pomocy...
mam u siebie w escorcie'91 dwa sploty kabli
Jeden to kolory:
bialo brązowy, żółto szary(czy niebieski), brązowy, jeszcze raz brązowy, żółty i czerwony.

Drugi splot:
żółto brązowy, biało brązowy (wiec rozumiem ze to głośnik prawy przód)
żółto czarny, biało czarny (a to głośnik lewy przód)

Do tylnych glosnikow niemam instalacji.
Wpialem narazie tylko pod czerwony (+12 stale) zasilanie i podtrzymanie (czerwony i żółty z radia).
A pod jeden brazowy mase.
Podlaczylem radyjko..zalozylem panel i nic. Nie odpala.. ale kiedy chce wyjac kieszen na cd to slychac jak pracuje (probuje ja wysunac) ale sie nie udaje...
Co mam robic? do czego sa te pozostale kabelki?
Rozumiem ze po wpieciu panela radyjko sie samo zalacza?
Mam nowego pionnera.. kupilem wczoraj. Instrukcji w pl niemam, a po angielsku niemoge sie doszukac..
Prosze o pomoc...