Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] zmiana radia sync 1 na sync 2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262753)

EW1 16-01-2023 19:07

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
Anjko
Poniżej wrzucam całą moją wiedzę zapisaną odnośnie kamery cofania, może się przyda

Cytat:

Metoda za pomocą FORSCAN

Zmiana w BCM

726-34-01 0000 0001 0063 zmiana na -> 0021 0001 0084 21 = LINE select RVC cks=84

726-39-02 0000 0001 0069 zmiana na -> 0000 0101 006A 1 = Slave Exists RVC cks=6A

Zmiana w FCDIM - wyświetlacz 4,2 " SYNC1
7A5-01-01 (Basic Sync w/4" Display) xXxx xxxx xxxx zmiana na -> x2xx xxxx xxxx 2=Enabled / 0= Disabled

Zmiana w APIM - wyświetlacz 8" SYNC2/3

7D0-01-01 086B 859A 309B zmiana na -> 0A6B 859A 309D A=enable w/side det. cks=9D
Opcje :
*=0 wyłączona
*=2 Sama kamera bez czujników parkowania. Jasność obrazu kamery regulowana czujnikiem zmierzchu
*=3 Sama kamera bez czujników parkowania. Jasność obrazu kamery max.
*=8 brak kamery - same czujniki
*=A Kamera z czujnikami i liniami skrętnymi. Jasność obrazu kamery regulowana czujnikiem zmierzchu
*=B Kamera z czujnikami i liniami skrętnymi. Jasność obrazu kamery max.

Anjko 16-01-2023 21:23

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
EW1
A widzisz teraz dopiero zwróciłem uwagę że jeszcze trzeba na końcu B na D zmienić...
pewnie dlatego suma kontrolna się nie zgadzała. Jutro będę patrzył jak mam.
Dzięki wielkie.

Anjko 25-01-2023 11:46

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
Wracając do tematu anteny w fusionach to jesli by ktoś chciał zrobić tak jak w oryginale (mondeo sedan) to tu fajnie wszystko widać: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wzmacniacz anteny FM2 czyli biała wtyczka jest podłączany bezpośrednio pod ścieżki ogrzewania szyby. Trzeba tylko dołożyć jeszcze takie czarne (właśnie nie wiem co to) na wejściu zasilania i masy do tylnej szyby.
Ciekawostką jest też fakt że poliftowe fusiony czyli po 2017 mają już wyprowadzone na szybie złącze do wzmacniacza anteny.
Zastanawia mnie tylko czy w przedlifcie jak bym się podłączył pod styk zasilania szyby z tym wzmacniaczem to byłby ten sam efekt?

manian 21-03-2024 09:35

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
Witam.
podejmę się wymiany Sync 1 na sync 3 i klimy z manual na auto w moim edgu ale mam pytanie odnośnie działania po tej operacji:

1. Opcja z wymiana nagrzewnicy na pełny 2 strefowy klimatronic- potrzebuję:
- nagrzewnicę z wiązką (z tego co zauważyłęm to w niej jest czujnik temp.)
- inny czujnik nasłonecznienia?
- i czy jeszcze coś typu np. dodatkowe czujniki temperatury (czy takie występują np w nawiewach czy tylko to co jest w nagrzewnicy)?

2. Opcja bez wymiany nagrzewnicy:
włączona opcja "DUAL" i czy naciskając fizyczne przyciski na panelu klimy po stronie pasażera to czy one zmienią temperaturę czy tylko zmiana temp jest możliwa na przyciskach po stronie kierowcy?

Dzięki

CERES 21-03-2024 10:25

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
z tego co pamiętam, jeden termometr więcej

lukaszooo 21-03-2024 12:26

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
Trzeba zdjąć deskę. Wymienić nagrzewnicę. Dorobić instalacje pod dodatkowe klapy i dwa czujniki temp, czujnik nasłonecznienia w kudze MK2 jak i Focusie MK3 są inne więc w edgu też pewnie jest inny.
Po całej operacji oczywiście nic nie działa bo wszystko trzeba skonfigurować. Jeśli ktoś nie ma wprawy w dokładaniu instalacji to narobi więcej bigosu niż to warte, poprawiałem taką instalację w Focusie. Gość zrobił sam, potem nic nie działało i ponownie trzeba było całość rozbierać :)

CERES 21-03-2024 13:23

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
najlepiej załatwić wiązkę pod 2 strefy i wyciągnąć z niej kable wraz z pinami

manian 21-03-2024 16:30

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
1 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i taki zabieg właśnie chciałem zrobić czyli z nowej wiązki przełożyć to czego brakuje w starej. Wydaje mi się że w tym zestawie jest wszystko co mi potrzebne (jest to wersja EU a na nasz rynek podobno wszystkie edge były w klimatronik - czekam na potwierdzenie właściciela aukcji).

EW1 21-03-2024 17:19

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
manian
czy przekładkę chcesz robić z wersji usa na eu? Pytam bo przechodziłem przez ten etap i na bank trza przekładać całe okablowanie poduch w desce i łatwiej dokładać brakujące okablowanie klimatronika do istniejącej wiązki.
W fusionie wyciągałem całą deskę ze stelażem po wypompowaniu czynnika bo jest to łatwiejsze niż szukanie ukrytych wkrętów i wyłamywanie plastików. Jeśli masz jakieś analogie jak w moim opisie to pytaj

CERES 22-03-2024 06:55

Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3488406)
manian
czy przekładkę chcesz robić z wersji usa na eu? Pytam bo przechodziłem przez ten etap i na bank trza przekładać całe okablowanie poduch w desce i łatwiej dokładać brakujące okablowanie klimatronika do istniejącej wiązki.
W fusionie wyciągałem całą deskę ze stelażem po wypompowaniu czynnika bo jest to łatwiejsze niż szukanie ukrytych wkrętów i wyłamywanie plastików. Jeśli masz jakieś analogie jak w moim opisie to pytaj

zdecydowanie, też przez to przechodziłem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.