Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] aktualizacja dla sync 3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264180)

SRS 25-09-2020 13:46

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3284120)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik z youtube

a zwróciłeś uwagę że to jest mowa o Sync2 !

tedi_k 25-09-2020 14:08

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3284120)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik z youtube:....

To już Koledze wytłumaczono, że źle Kolega zrozumiał...
Jak przylutowano Koledze pustą kość (dobre pytanie czy właściwą...:027:) to Kolega ma DUŻY PROBLEM... Na pewno nie do ogarnięcia "w samochodzie"...
Nie znam w Polsce nikogo innego programującego Sync3 "na szpilkach"...:568:
Choć nie wykluczam, że jeszcze prócz mnie ktoś jest...8)

kamil_master 25-09-2020 14:24

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3283947)
... lecz jest problem z rejestrację FORD PASS i myślę ze jest to problem z numerem podzespołu.Chcę więc przywrócić oryginalny moduł apim rozszerzając go z 8gb pamięci do 64gb...

Wracając do początku - skąd kolega wysnuł takie domysły? Wielkość pamięci absolutnie nie ma wpływu na działanie FordPass. Zatem szkoda czasu i nerwów. Czy chodzi o możliwość otwierania/zamykania/uruchamiania/lokalizacji auta z telefonu?





Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

mm32 25-09-2020 14:25

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3284129)
to Kolega ma DUŻY PROBLEM... Na pewno nie do ogarnięcia "w samochodzie"...

To na pewno.
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3284129)
Nie znam w Polsce nikogo innego programującego Sync3 "na szpilkach"

Jeśli ma to być pojedyncza akcja to można,jeśli ktoś dobrze lutuje po prostu przylutować przewody i zaprogramować SanDisk'a,jeśli ma się oczywiście wsad :D

stanpiotr 25-09-2020 15:53

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Może zacznę od początku. Gdy zorientowałem się że na moim 8gb apimie nie da się uruchomić instalacji map zakupiłem nowego apima z samochodu z 2018 roku. Ze spolszczeniem systemu licznika jak i apima poradziłem sobie bez problemu. Ustawiłem klimę z wyświetlacza i inne funkcje. Teraz ostatnio wgrałem najnowszy synk 3 wer 3.4 i mapy F9. Ale niestety rejestracja Ford Pass niestety się nie udaje. Wydaje mi się ze problem polega na tym że system serwera nie tylko musi odczytać poprawny Vin ale i IP modemu w samochodzie porównując go w bazie danych z oryginalnym który został przypisany do samochodu (fabrycznie zamontowany). Dlatego gdy próbuje rejestracji na stronie FORD PASS do samochodu nie dociera potwierdzenie . Tak jak kolega wspomniał funkcja ta po potwierdzeniu zarejestrowania wspomaga kontrole w zarządzaniu samochodem. Proszę mnie sprostować jeśli moje myślenie jest błędne. Więc podoiłem decyzje spróbowania formy rozszerzenia pamięci i próbę instalacji na originality apimie.

kamil_master 25-09-2020 16:37

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Nie tędy droga, zaadaptowanie funkcjonalności Fordpass Connect z auta na amerykańskiego na Europę wymaga wymiany TCU na europejski oraz ogranie go odpowiednimi plikami. Wystarczyło poszukać:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 25-09-2020 17:11

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3284132)
....Jeśli ma to być pojedyncza akcja to można,jeśli ktoś dobrze lutuje po prostu przylutować przewody i zaprogramować SanDisk'a,jeśli ma się oczywiście wsad :D

Nie chcę akurat z Tobą Marcinie wchodzić w polemoiki, ale możesz mi wierzyć, że próba zaprogramowania 64GB flasha przez lutowanie kabelków do Sync3 wg informacji z burzliwego wątku na telegramie fmods NA 100% NA PEWNO SIĘ NIE UDA. I nie jest to jedynie kwestia braku wsadu.
Tak więc można próbować - do czasu aż mała płytka będzie się nadawała jedynie na śmietnik...:one:

Jeśli już - to jakąś perspektywę sukcesu daje ponowne zdjęcie flasha i jego ogranie w programatorze. Wtedy są już TYLKO 2 problemy - skąd wziąć wsad oraz kto zakulkuje ponownie to BGA...:lol:

Ekonomicznie te próby są bez sensu, bo wyjdzie drożej niż "programowanie na szpilkach"...:568:

mm32 25-09-2020 17:13

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3284159)
NA 100% NA PEWNO SIĘ NIE UDA

No to wiem,ale jednocześnie także wiem,że moja próba jak najbardziej się powiodła ;)

tedi_k 25-09-2020 17:18

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3284160)
...moja próba jak najbardziej się powiodła ;)

Tyle, że my się lubimy, rozmawiamy ze soba i do tego Twój upór w dążeniu do celu jest powszechnie znany!:one:
No i to w zupełności wyczerpuje temat wykonalności takiego programowania.:568:

stanpiotr 25-09-2020 17:38

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Dziękuje za konkretna odpowiedź widzę że w tym temacie jest jaszcze dla mnie długa droga do ogarnięcia. A czy możesz coś mi poradzić co do tego apima dobrze było by moją przygodę zakończyć sukcesem bo rzadko się poddaje jeśli już cos zaczynam to pasuje to skończyć. Co możecie zaproponować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.