Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] dołożenie czujników PDC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264362)

lukaszooo 10-10-2018 22:23

Odp: dołożenie czujników PDC
 
W moim przypadku wogole nie montowałem wýlącznika i z tego co wiem jest nie potrzebny. Wyłączaleś go jakos dodatkowo ?
Tak u mnie dodatkowo trzeba aktywowac apim ale kombinowalem juz na wiele sposobów brak efektów. Bez problemów dolożylem kamere i wszystko fajnie działa tylko wizualizacja jest na 8 czujników....
Program do zmiany konfiguracji jest mało istotny, jednym i drugim robisz dokladnie to samo, konfiguracje robie UCDSem ale to jest najmniej istotne. Mam zapisaną konfiguracje PAM identycznego auta i niby wszystko jest tak samo a jednak nie chodzi..... APIM w takim zestawieniu niestety nie udało mi sie trafić aby ściagnąć konfiguracje a z ETISa konfiguracja nie jest w 100% taka sama jak w aucie .....

steell 11-10-2018 21:02

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Zobacz jak masz APIM? 7D0 04 02 xxxX xx, jak masz x=8 to zobacz co będzie jak zmienisz na 9. Ja mam większy problem. Próba zmiany konfiguracji na większą niz 8 liczbe czujników w PAM kończy się błędem. Nie zapisuje konfiguracji. Nie mam wiec co dalej grzebać chyba ze wymiana BCM. Z drugiej strony kupno na allegro to loteria nie mam pojęcia jakie będą pasować, ani jak się do tego zabrać. Kluczyk z grotem.

steell 04-11-2018 13:34

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Ja już siłą bezwładu bo ugrzęzłem z tematem na 8 czujnikach ale jeszcze sobie szukam informacji o naszych BCMach i dzisiaj trafiłem na coś co mnie zaskoczyło. W Kaliforni sprzedają moduł BCM z fusiona o numerze FU5T-15604-DAL, myślę ze wiedzą co sprzedają i faktycznie pochodzi on z fusiona 2,5. Ciekawsze jest to że sprawdziłem numer i taki sam sprzedawany jest w europie jako BCM do Mondeo mk5. Wyjaśni mi ktoś te zagadkę? Link do stanów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] oraz link do europejskiego modułu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Podobnie się rzecz ma w przypadku numeru FU5T-15604-CAL tu dochodzi jeszcze EDGE.

SRS 04-11-2018 17:51

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 3050655)
W Kaliforni sprzedają moduł BCM z fusiona o numerze FU5T-15604-DAL

to są tzw. golasy
Zestaw-Syst.alarm./zam.zdalne
  • Od: 30-06-2015 Do: 02-11-2015 Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka, Bez tyln.czujnika odl.przy park., Bez układu automatyczn. Parkowania
Cytat:

Napisał steell (Post 3050655)
Podobnie się rzecz ma w przypadku numeru FU5T-15604-CAL

nie tylko edge lecz modek5 , s-max , ranger
  • Z f.rozr.bez klucz.
  • Bez układu automatyczn. Parkowania

steell 04-11-2018 17:53

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Mnie po prostu zaskoczyło że moduły pasują i do fusiona i do mondeo. :)

tedi_k 04-11-2018 20:00

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 3050655)
....oraz link do europejskiego modułu ...

Moim zdaniem żaden to Europejczyk - popatrz dobrze: made in Mexico... W MK5 części zza oceanu raczej nie wkładają... Co najwyżej robią chyba takie same, ale made in EU....

steell 04-11-2018 21:28

Odp: dołożenie czujników PDC
 
W mondeo też jest made in Mexico, sprawdzałem. Wszystkie BCMy pochodzą chyba z jednej fabryki. To od TDCI z Europy, ciekawostka brak kodu do drzwi, ale to chyba nie reguła bo np moduł z FU5T-15604-BAL nie ma, a z końcówką BAK OBA opisany w paru różnych źródłach jako TDCI MK5 ma juz ten numer.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu przykład
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Do paru sprawdzanych fusionów po numerze vin BCM jako nowa część zamienna stosowany jest EG9T-15604-BL, w opakowaniu fabrycznym występuje pod numerem EG9Z-15604-H Czyżby poszli po rozumu do głowy i przestali produkować dziesiątki BCMów różnych typów i wprowadzili jeden zamienny z wszystkimi? Przydało by sie zobaczyć co będzie z BCM do mondeo. https://http2.mlstatic.com/modulo-mu...3_122016-F.jpg

Bump: Znalazłem też chyba starszą wersje, na opakowaniu EG9Z-15604-D Natomiast na BCMie EG9T-15604-BF [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 04-11-2018 22:15

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 3050930)
W mondeo też jest made in Mexico, ...

Wiele razy już pisałem - Ford potrafi mnie zadziwić...
W eCat BCMi identyfikowane jest właśnie tym "kodem pakietu", więc łatwo jest odpowiadać na pytanie co który moduł ma...

steell 04-11-2018 22:30

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Sprawdzam na TascaParts i nie wiem na ile jest wiarygodne. Wrzuciłem numer auta z Copart które posiada 6 czujników z przodu i kamerę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i wyskoczył mi numer pakietu EG9Z-15604-H za jedyne 227,25 USD. Potem swój numer vin i wyskakuje mi EG9Z-15604-H ten element zgodnie z opisem zastępuje EG9Z*15604*D, EG9Z*15604*E, EG9Z*15604*F Nowego na pewno nie będę sprowadzał bo jak dodam przesyłkę to wyjdzie naprawdę poważna kwota :(

Bump: Sprawdziłem łącznie 5 vin aut znalezionych na copart posiadających 6 czujników z przodu i w każdym z tych przypadku tak jak i w moim wychodzi cześć zamienna /pakiet/ EG9Z-15604-H

tedi_k 04-11-2018 23:23

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 3050958)
...wyskoczył mi numer pakietu EG9Z-15604-H ...

W eCat taki numer nie występuje. Nie ma żadnej części na EG9Z-...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.