Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225177)

makinen 12-05-2018 18:49

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Jak znajdę czas to policzę przypadki awarii PS-a na forum i manualna. Wezmę pod uwagę przebieg. Zobaczymy jak wyjdzie.

marwyk 13-05-2018 10:52

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
tylko policz koszty jak padnie manual a ps

pasiek 13-05-2018 10:56

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Różnica będzie znaczna, zresztą manuale w fordach trwałe są.

Piotr_V6 13-05-2018 18:40

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2978165)
Piotrek pokaz mi wpis ze padla skrzynia mmt6! ;)

Sama skrzynia nie pada ale dwumas często po 150tyś to już śmietnik, PS nie jest mistrzem bezawaryjności ale koszta jego napraw w porównaniu z DSG są o 2/3 niższe, awaryjność jest na normalnym poziomie, najczęstsza przyczyna awarii wynika z nieumiejętnego użytkowania lub zaniedbań w eksploatacji niestety, mam 200tyś km i skrzynia sprawuje się miodzio poza tym że była drobna awaria mechatroniki uważam że dramatu nie ma

slawek-kali 13-05-2018 18:43

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
No jak tarcze lub klocki... kompletna wymiana sprzegla z dwumasa to 2500zl.. i nigdy wiecej nie robisz..
Powershift to skrzynia 1 wlasciciela.. on ma ok a potem bedzie drogo..
No i nie przesadzaj z tym DSG.. awaryjnosc taka sama, ale skrzynie bardziej znane mechanikom.

juri2069 13-05-2018 18:48

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Kolega już w passacie przy 190 kkm ( rok passata 2012 ) wymieniał dwumas, drugim razem coś tam elektronicznego w skrzyni , do tego jakaś głupota z turbem, na lawecie wrócił z wakacji ( egr czy coś tam - 1500 zł Nowa część) , kupil rok temu za 62 tysiące, teraz tego shitu chce się pozbyć za 49 i od 2 miesięcy ani jednego telefonu.

Z plusów to ma faktycznie wszystko co może mieć passat i jeździ się tym bardzo fajnie , DSG o wiele ładniej zmienia biegi od PS choć zaraz się tu odezwa ulubiency PS, że to nie prawda .
Ot cały volkswagen

Piotr_V6 13-05-2018 19:00

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2978574)
Kolega już w passacie przy 190 kkm ( rok passata 2012 ) wymieniał dwumas, drugim razem coś tam elektronicznego w skrzyni , do tego jakaś głupota z turbem, na lawecie wrócił z wakacji ( egr czy coś tam - 1500 zł Nowa część) , kupil rok temu za 62 tysiące, teraz tego shitu chce się pozbyć za 49 i od 2 miesięcy ani jednego telefonu.

Z plusów to ma faktycznie wszystko co może mieć passat i jeździ się tym bardzo fajnie , DSG o wiele ładniej zmienia biegi od PS choć zaraz się tu odezwa ulubiency PS, że to nie prawda .
Ot cały volkswagen

PS nie jest tak kulturalny jak dsg, aczkolwiek duża w tym wina starego softu, skrzynia na nowszym sofcie działa zupełnie inaczej, gdyby znalazł się konkretny magik który by idealnie ją ograł, nie czułbyś różnicy, na trasie chodzi tak że nie wiem kiedy zmienia biegi, troszkę mniej kultury ma w mieście soft jest robiony aby dla środowiska było dobrze niestety

Bump:
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2978567)
No jak tarcze lub klocki... kompletna wymiana sprzegla z dwumasa to 2500zl.. i nigdy wiecej nie robisz..
Powershift to skrzynia 1 wlasciciela.. on ma ok a potem bedzie drogo..
No i nie przesadzaj z tym DSG.. awaryjnosc taka sama, ale skrzynie bardziej znane mechanikom.

PS nie jest czarną magią, gorzej z częsciami zamiennymi, czasem trzeba troszkę poczekać niestety, ale wszystko jest wymienialne jedynie TCM nie, jest sprzedawany wyłącznie z całą mechatroniką, zaworki kosztują po 170zł i to one najczęsciej się psują

Dudi_81 13-05-2018 20:34

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 2978079)
ciekawe bo są tutaj tacy co mają po 400tyś z PS nalatane osobiście mam 200ty i wymieniałem trzy zawory w mechatronice do tego wysiadł mi TCM. Jak ktoś normalnie jeździ to sprzegła wytrzymują dwa razy tyle co w normalnej manualnej skrzyni biegów.

Ale takie przebiegi to chyba tylko diesle robią. Większość przypadków awarii w okolicach 100 tys. miewają benzyny

slawek-kali 13-05-2018 20:40

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
raczej 50kkm.. dlatego wycofano ta skrzynie..
Ja nie bede sie spieral.. ktos ma i nie narzeka, a powinien (wymiany)
Ta skrzynia jest nietrwała i tyle..

pasiek 13-05-2018 21:20

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pomyliłeś się z cytatem, ja tego nie napisałem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.