Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Klimatyzacja nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180489)

Robunio4 26-05-2014 11:01

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Korzystając z tej promocji wymieniałeś również filtr przeciwpyłkowy?

grodek75 26-05-2014 11:07

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Cytat:

Napisał Robunio4 (Post 2217182)
Korzystając z tej promocji wymieniałeś również filtr przeciwpyłkowy?

Nie, miałem wymieniany jesienią.
Ale jeżeli masz okazję to zleć im to, bo wymiana filtra wymaga demontażu pedału gazu i zdolności manualnych. Warto za to zapłacić i ewentualnie dostarczyć im swój fitr żeby zaoszczędzić.

tommobile 26-05-2014 20:39

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Cytat:

Napisał grodek75 (Post 2217185)
...
Ale jeżeli masz okazję to zleć im to, bo wymiana filtra wymaga demontażu pedału gazu i zdolności manualnych. Warto za to zapłacić i ewentualnie dostarczyć im swój fitr żeby zaoszczędzić.

Odkręcenie 6 śrub (pedał gazu i klapka filtra przeciwpyłkowego) leżąc przez próg drzwi na plecach nie jest aż tak skomplikowane. 20 minut pracy przy wymianie i zaoszczędzisz na piwo.

Robunio4 26-05-2014 20:54

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
To jak skomplikowane , czy nie? W ASO promocja za 70zł , opłaca się, czy robić samemu.
jest gdzieś na forum instrukcja wymiany filtra przeciwpyłowego? Ten filtr powinien być gdzieś przy skraplaczu klimatyzacji, może warto tam też wyczyścić i odgrzybić?

iderd 26-05-2014 21:10

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
A więc tak pojechałem go mechaniaka i zostawiłem mu rozpisane co i jak na kartkach gdzie ma szukać i czego ma szukać i znalazł. "Błąd sterowania wentylatorem" może tylko oznaczać "fioletowy kabelek". W dwóch miejscach uwalony!! Z czego oni go robią z papieru? Dzięki za wszystkie posty które zostały napisane w tym temacie!!!!! Wieje:)

Bump:
Cytat:

Napisał Robunio4 (Post 2217428)
To jak skomplikowane , czy nie? W ASO promocja za 70zł , opłaca się, czy robić samemu.
jest gdzieś na forum instrukcja wymiany filtra przeciwpyłowego? Ten filtr powinien być gdzieś przy skraplaczu klimatyzacji, może warto tam też wyczyścić i odgrzybić?

Powiem tak parę niecenzuralnych słów poszło ale 70 zł za wymianę proszę ja Ciebie:) Zobaczysz, wymień sam i będziesz pan zadowolony:) nic trudnego!!

Robunio4 27-05-2014 09:08

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Sprawa z niedziałającą klimatyzacją powoli się wyjaśnia, otóż moduł wentylatora i sam wentylator to jedno i w moim modelu nie należy tych rzeczy rozdzielać, gdyż wentylator ma inne parametry ze względu na automatyczną skrzynie biegów i moduł jest dedykowany do wentylatora. W ASO za komplet wentylator z modułem 1200zł. A używka praktycznie nie do zdobycia.

grodek75 27-05-2014 10:02

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Cytat:

Napisał Robunio4 (Post 2217581)
Sprawa z niedziałającą klimatyzacją powoli się wyjaśnia, otóż moduł wentylatora i sam wentylator to jedno i w moim modelu nie należy tych rzeczy rozdzielać, gdyż wentylator ma inne parametry ze względu na automatyczną skrzynie biegów i moduł jest dedykowany do wentylatora. W ASO za komplet wentylator z modułem 1200zł. A używka praktycznie nie do zdobycia.

Przy tej cenie wentylatora w ASO na Twoim miejscu dołożyłbym 200-300zł i kupił komplet chłodnic z wentylatorem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeszcze mogą się przydać.

Robunio4 27-05-2014 10:26

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
nono oferta jest, tylko chłodnicę klimy mam wymienioną na nową, a chłodnica główna jest sprawna. To co mam to magazynować? Poszukam używki wentylatora z modułem, a jak nie to przemyśle tą ofertę i w ostateczności pozostaje ASO.

dziurawy 27-05-2014 19:13

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Witam, podłączę się pod temat aby nie zakładać nowego...
Mianowice w moim mondeo 2.0 140KM 2008 r nie działa klimatyzcja, wyskakuję bład p0691, po jego skasowaniu chłodzi przez kilka sekund po czym przestaje i wyskauje ponownie w/w bład - wiatrak nie startuje.
Dzisiaj sprawdziłem fioletowy kabelek począwszy od komputera po wtyczkę do modułu - jest ok tak samo jak wentylator poniewaz podłaczyłęm na krotko do aku i również zadziałał. Natomiast moduł wentylatora włożyłem do brata smaxa i klima działała wiec uwazam ze jest sprawny. Tymczasem po zainstalowaniu modułu z smaxa o nr seyjnym ...06 (moj jest 04) w moim mondeo klima nadal nie działała??!!
Co jeszcze może być przyczyną? jeżeli klima po wykasowaniu błedu na chwile sie załacza?

Robunio4 27-05-2014 21:25

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Dokładnie takie same objawy jak w moim autku. I wszyscy mechanicy i serwis twierdzi, że trzeba wymieniać wentylator z modułem. Aż nie chce się wierzyć, że po awarii modułu, lub chłodnicy należy wymieniać całość. Porażka jakaś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.