Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   NOWE MONDEO MKIV po 15.000 km - mój test (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32850)

tomnet 11-11-2007 10:27

Tutaj tekst dla sfrustrowanych użytkowników współczesnej motoryzacji: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gregi123 11-11-2007 12:47

Cytat:

PS
dzisiaj blady punkt wymienil mi radio samochodowe z 7 miesiecznego na nowe poniewaz "zlamalem" (rozerwalem)niechcacy kabel usb :) radio za 370 CHF mozna tak zmieniac sprzet do woli na nowy :)
ale samochodow jak widac nie :fcp11
weż poprawkę na to, że w unii klienta broni rząd a w polsce klient broni się sam. Dlatego tam możesz sobie do woli wymieniać sprzęt, a tutaj na miejscu za każdym razem będą Ci w tym przeszkadzać. I dlatego też min. w Polsce jest inne prawo do reklamacji samochodów niż w europie, bo sprzedawcy mieliby 80% wymian samochodów a przecież nie każdy dealer ma duży parking i świetny serwis.

luki ST220 11-11-2007 13:32

Nie wiem czemu ale ja nie mam naprawde jak narazie żadnych problemów z moim mondeo mk3.No może mogłby palić troszke mniej :fcp5
ale mimo twardego zawieszenia i jeszcze dodatkowo jest gwint auto na polskich drogach daje rade,moze sie okazac ze dopiero problemy są przedemna ale jak narazie jest ok.

Pinki 11-11-2007 14:09

luki ST220, podziel ise informacja z którego roku masz to auto

subratri 11-11-2007 14:10

Cytat:

Napisał gregi123
weż poprawkę na to, że w unii klienta broni rząd a w polsce klient broni się sam

polska od kilku lat jest w uni :)
szwajcaria nie!

przyklady z polski
upuszczony twardy dysk, wymieniony na miejscu, katra dzwiekowa ktorej nie dalo sie zainstalowac bo nie zgodna ze sprzetem, zwroit pieniedzy, gra niekompatybilna z grafika, wymiana na inna, wiertarka tak zuzyta, ze sie w rece rozpadala, wymiana na nowa po 11 miesiacach, rower, pękła rama, bo skoczylem kolarzowką ze skarpy, 13 dni roboczych, z przelorzeniem osprzetu do nowej ramy, regulacja itd, zuzyty zewnetrzny CD rom (wypalony laser) firma LG zglosilem sie po nowy po uplywie urzedowych 14 dni

moge dalej ale po co?
a z samochodem to jest chyba kwestia wartosci towaru. juz nie pamietam (dleko mi do bycia prawnikiem) ale chyba przy duzych sumach trzeba sie sadzic, z mieszkaniami jest tak samo. ale czego by w serwisie nie wymyslili, i jakich by wymowek nie dawali to nikt nie moze Ci odmowic naprawy gwarancyjnej w ustawowym terminie.

gercons 11-11-2007 18:23

Dziś wytłumaczył mi coś mój kolega Amaerykanin

" Wy (Polacy) po prostu za bardzo emocjonalnie i serio podchodzicie do swoich samochodów, my nawet w radio nie mamy RDS a do dziś sprzedawane są nowe. auta z odtwarzaczami kasetowymi. Dla Amaerykanina najważniejsza jest jakość materiałów wnętrza,kolor i silnik większy od 2,2 lita. A to,że coś skrzypi...przejedź się Lincolnem Naviagtorem to zobaczysz co to znaczy źle spasowany plastik"


Więc tym optymistycznym amerykańskim akcentem skwituję ten mój post
:fcp2

tomnet 11-11-2007 18:33

Cytat:

Napisał gercons
Dziś wytłumaczył mi coś mój kolega Amaerykanin

" Wy (Polacy) po prostu za bardzo emocjonalnie i serio podchodzicie do swoich samochodów, my nawet w radio nie mamy RDS a do dziś sprzedawane są nowe. auta z odtwarzaczami kasetowymi. Dla Amaerykanina najważniejsza jest jakość materiałów wnętrza,kolor i silnik większy od 2,2 lita. A to,że coś skrzypi...przejedź się Lincolnem Naviagtorem to zobaczysz co to znaczy źle spasowany plastik"


Więc tym optymistycznym amerykańskim akcentem skwituję ten mój post
:fcp2

Ale ja osobiście na twoim miejscu odstawiłbym tego Mondeo do dilera, chyba by mnie szlag z takim autem trafił. Nie wyobrażam sobie takich rzeczy w samochodzie jak opisujesz.

gercons 11-11-2007 18:37

Jestem właśnie na tej drodze do zwrotu.
Niestety,musi być jeszcze badanie w niezaleznym innym serwisie oraz opinia rzeczoznawcy

ford_driver 11-11-2007 18:41

Cytat:

Napisał gercons
Dziś wytłumaczył mi coś mój kolega Amaerykanin

" Wy (Polacy) po prostu za bardzo emocjonalnie i serio podchodzicie do swoich samochodów, my nawet w radio nie mamy RDS a do dziś sprzedawane są nowe. auta z odtwarzaczami kasetowymi. Dla Amaerykanina najważniejsza jest jakość materiałów wnętrza,kolor i silnik większy od 2,2 lita. A to,że coś skrzypi...przejedź się Lincolnem Naviagtorem to zobaczysz co to znaczy źle spasowany plastik"


Więc tym optymistycznym amerykańskim akcentem skwituję ten mój post
:fcp2

sorry ale dla Amerykanina fakt jeszcze jest wazna pojemnosc ale co do jakosci materialow to sie nie zgodze, radia z RDS-em maja do tego radia satelitarne, systemy multimedialne itp.

pozdrowienia

ford_driver

gercons 11-11-2007 18:48

RDS w USA nie ma
Jest RBDS


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.